Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, a sok gyümölcs és...

Kismamik, a sok gyümölcs és zöldség evés naponta Nektek mit/mennyit jelent?

Figyelt kérdés

A falra mászok már az "egyél sok gyümölcsöt és zöldséget" szövegtől. Naponta 2-3 féle gyümölcsöt és kb. 2 féle zöldséget eszek naponta.

pl. alma, banán, újhagyma, paprika vagy 1 másik nap körte narancs, újhagyma, paradicsom, retek.

Vagy vmilyen főzelék, körte, alma, újhagyma.

-újhagymát minden nap eszek :))


2011. febr. 24. 15:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Másfajta gyümit is eszek, ezek csak példák voltak.
2011. febr. 24. 15:47
 2/6 anonim ***** válasza:
képes vagyok megenni egy kiló almát, narancsot vagy banánt,zöldségből is sokat, de csak amennyi jól esik
2011. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Terhességi diabéteszem van, úgyhogy nálam nem lehet korlátlanul és szabadon enni.

De gyakran reggelihez/vacsorához paprika, uborka, retek. Gyümölcsből az alma, narancs, mandarin, grapefruit, ritkán ananász, még ritkábban 1-2 falat banán.

Főzeléknek nagyon megy a zöldbab, borsó, a krumplis dolgok nem nagyon jók nekem. :( Pedig imádom a krumpli és kelkáposztafőzit. Ezeken felül gomba, cukkini, karfiol és a levesekben lévő 1 adagnyi zöldségmennyiséget eszem.

2011. febr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
...és 1 nap hány félét esztek? 2-3 féle gyümölcs és ugyanennyi zöldég? Többet? Kevesebbet?
2011. febr. 24. 16:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Hasonlóképpen nálam is, hiába mondogatták... nem ment, majd a szervezetem elkezdte kívánni a főzelékeket, így a vége felé pedig szó szerint kívánom a mandarint, almát. E kettőt legfőképpen. Tetszés szerint eszem naponta. Nem kell erőltetni, ha nem esik jól, de ezt biztonsággal azért mondom, mert majdnem végig szedtem a terhesvitamint.
2011. febr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jól csinálod, kérdező! Ne aggódj. :)
2011. febr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!