Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sima szülésnél jobb, ha kérek...

Sima szülésnél jobb, ha kérek fájdalom csillapítót vagy bírom ameddig bírom alapon legyen? Kicsit félek tőle! Itt szoktak katéterezni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 08:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezt úgy is akkor tudod eldönteni, mikor már ott vagy. 3 ujjnyi tágulásig adnak EDA-t utána már nem. Én kértem és nagyon jó volt, még aludtam is vajúdás közben! :o) Katéterezni nem szoktak, csak szülés után, ha nem tudsz pisilni, de az is csak olyan, hogy felhelyezik, pisilsz és ki is veszik, nem állandó.
2010. máj. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%

Ne kerj, bird. En is 157 cm vagyok a fiam 3,7 kg val szuletett, nem volt egyszeru. Inkabb hasznalj homeopatias bogyokat szules elott es kozben, amik segitik es gyorsitjak, en 5,5 ora alatt szultem.

Ha epiduralra gondolsz, en elvbol nem engedek senkit indokoltalanul a gerincem kozelebe,ha esetleg mellenyul...Szoval biztos ami biztos alapon, azt a kis fajdalmat, meg ki lehet birni. Jobb ha ujszulottkent meg nem rogton fajdalomcsillapitoval kezdi a babad az eletet. Nem lesz olyan veszes, ne paraazz.

2010. máj. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Egyszerűen be vagyok parázva tegnap óta!Egész eddig a babám haránt fekvéses volt!Beletörődtem a császározásba és,hogy jobb lesz nekem erre tegnap a picurkám megfordult,azóta csak a szülés jár a fejemben!Nagyon félek tőle!:(
2010. máj. 26. 08:57
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
szia, a második válaszolóval nem értek egyet! Én sem kértem, pedig jobban jártam volna és nem a fájdalom miatt! Az epidurálistól nem kell félni! Hozzáértő szakember adja be! Nekem speciel külön orvos jött beadni! Azért bántam meg, hogy nem kértem,mert az epi többek között segít ellazítani az izmokat is! Én például nem tágultam, majdnem császár lett a vége! Ha az elején kérem az epit valószínűleg sokkal hamarabb és könnyebben szülök meg és nem vajúdok 16 hosszú órát, mert hamarabb kitágulok! Az én fiam is nagy baba volt és nem akart kijönni! (a homeós bogyók szerintem sz@rt se érnek, viszont jó drágák!)
2010. máj. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg először fájdalomcsillapító nélkül és közben meglátod! Én 4x szültem, soha nem kaptam fájdalomcsillapítót, kibírtam nélküle is :))) A katéter max. szülés után van, ha nem tudsz pisilni és nagyon telet a hólyagod, mert a telt hólyag akadályozhatja a méhet az összehúzódásban, ami erős vérzéshez vezethet. De vajúdás alatt általában elmegy az ember pisilni, így nem is biztos, hogy megtelik a hólyag, ha meg igen, általában sikerül is pisilni... Emiatt kár aggódni. Ha mégis katéter kell, a csövet azonnal ki is veszik, miután kiürül a hólyagod!
2010. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok... a kis fájdalommal meg vitába szállnék... miután nem tágultam,kettesével kaptam a fájásgyorsító infúziót! Nem nevezném kis fájdalomnak amit akkor éreztem. Azt aláírom, hogy ha nincs komplikáció akkor ki lehet bírni, de sajnos nem mindenki ilyen szerencsés és ezt nem is lehet előre tudni.
2010. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szia abban a pillanatban amikor meglatod a picit amikor viszik feled el is felejted a fajdalmakat,es majd meglatot meg er minden fajdalmat.Szules kozbe pedig en ugy ereztem hogy nem is nagyon volt ido felni vagy gondolkodni!Konnyu szulest!
2010. máj. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én 18 napja szültem Eda-val,és nagyon nagyon tudom ajánlani!5 órát vajudtam úgy hogy semmit nem éreztem,nem voltak fájdalmaim,mig teljesen el nem tünt a méhszáj.Utána

viszont hiába kértem már nem adtak,mert a toló fájások jöttek,azokat érzeni kell.Nem mondom hogy nem fájt ,mert nagyon fájt,viszont,ha a toló jönnek,akkor már megvan a baba hamarosan.Nem mindegy hogy több órát vajúdsz fájdalmakkal,és már legyengülsz a tolókra,vagy lesz erőd szépen nyomni.Én csak ajánlani tudom,de beszéld meg mihamarabb a dokiddal.Sok sikert!

2010. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
És a babának egyáltalán nem árt az epidurál,és Neked sem lesz bajod tőle,mert nem közvetlen a gerincbe adják.
2010. máj. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nálam nem is lett volna idő fájdalomcsillapításra. Rohadtul fájt, mert indítottak, de utólag visszaemlékezve egyszer sem jutott eszembe ordítás közben, még az agyam hátsó szegletébe se furakodott be, hogy fájdalomcsillapítást kellene kérnem. Lehet, ha fél napot végignyüglődök, akkor lett volna időm ilyenen agyalni, de utólag egyáltalán nem bánom, és a következő szülésemnél se fogok kérni.
2010. máj. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!