Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » OGTT eredménye a 24. héten....

OGTT eredménye a 24. héten. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
0.: 4,6 60.: 6,6 120.: 6,9. A 120. percesnél a felső határérték 7,8, de a védőnőm szerint a folyamatos emelkedés miatt már bőven indokolt a szigorú diéta. Orvosom szerint egyáltalán nem vészes ez az érték. Nektek mi a véleményetek? Volt/van itt valaki hasonló eredményekkel?

2017. szept. 2. 10:07
 1/6 anonim ***** válasza:
26%
A védőnő ostoba, még jó, hogy 75 gramm tömény cukor után megemelkedik a vércukorszinted... És nem, nem 4,6-ról fog 6,9-re ugrani, hanem emelkedik, majd visszacsökken órák alatt. Egyáltalán nem vészes, kicsit odafigyelsz, hogy ne egyél sok finomított cukros ételt, de ennyi.
2017. szept. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 120p 6.9 volt. Pont mint neked. Ismeteltette a belgyogyasz 28.heten. 9.7 lett es azóta gdm-es vagyok dietan. Inzulin nem kell nekem.

Saját tapasztalatombol mondom, nekem azt mondta a belgyogyasz doktornő, hogy azert ismetelteti, mert 7 felett diéta es 120percnel mar vissza kellett vna mennie. (nálunk 60percest nem neznek csak vizeletet amiben nekem ++++ cukor volt mind a ket alkalommal)

2017. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
A védőnőnek van igaz. Az, h9gy nem haranggörbe van, gondra utal.
2017. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek többségében (nálunk sem pl.) 60 perceset nem is néznek, mert nem kötelező. A vadi újfajta kiskönyvben is 0-120-nak van hely. 7 körül azért már érdemes odafigyelni, kerülni a cukros, finomlisztes dolgokat. Abból baja senkinek sincs.


1# voltam

2017. szept. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig igaza van a védőnőnek... nem az adatokkal van gond, mert azok még jónak mondhatok, hanem azzal, hogy 120 perces magasabb mint a 60 miközben alacsonyabbnak kéne lennie. Nem csak a számokat kell nézni! Azt azért nem mondanám, hogy szigorú diéta, de figyelni kell az étkezésre.


Minden jót!

2017. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0: 4,0 60: 5,9 120: 4,9
2017. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!