Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező a fogak rendebétele...

Kötelező a fogak rendebétele terhesség alatt? Minek a feltétele ez?

Figyelt kérdés
Az mindegy, hogy magán vagy sztk-s?
2012. jan. 16. 12:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
én nem voltam fogorvosnál. Pedig van rossz fogam. Fogínyvérzésem azóta is van.
2012. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ajánlott a fogászati szűrés, semminek nem feltétele, mindegy, hogy magán v. sztk.
2012. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem, semmi sem kötelező, de erősen ajánlott, mert az elhanyagolt lyukas, begyulladt fogak akár koraszülést vagy vetélést is okozhatnak.

Van a terhes kiskönyvben egy rész, ahova bepecsétel a fogorvos, de ha nincs ott pecsét, akkor sem vonnak meg semmilyen támogatást később-ha erre gondolsz! (Már ha egyébként jársz dokihoz és védőnőhöz.)

Mindhárom harmadban érdemes megnézetni a fogaidat, mert közben is romolhat.

Mindegy, hogy sztk-ba, vagy magánhoz mész.

Érzéstelenítőt lehet kapni terhesen is, ugyanúgy leszedhetik a fogkövet, ecsetelhetik az ínyt, fúrhatnak, tömhetnek, semmi bajotok nem lesz, csak röntgenezni nem szabad!

2012. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, csak ajánlott, hisz a fogak egészsége a te érdeked. Hogy megcsináltattad-e, senki sem fogja ellenőrizni. De a terhesséág alatt a fogak is ki vannak téve veszélyeztető tényezőknek: a baba csontjainak épüléséhez sok kalcium szükséges, ha te nem viszel be eleget, a szervezeted a sajátodat bontja, emellett terhesség alatt megváltozhat a száj ph-ja, ezzel táptalajt nyújtva sok bacinak, savasabb lehet, ami szinteén nem tesz jót a fogaknak. Ha pedig van olyan fogad, ami kezelést igényelne, inkább most tetesd rendbe, mint majd a pár hetes baba mellett szenvedsz!
2012. jan. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
én nem voltam, ajánlott, de nem kötelező - kétszer rákérdezett a védőnő, mondtam, hogy még nem voltam, aztán el is felejtődött
2012. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Én nem voltam, de jobb lett volna ha elmegyek. Se az orvos, se a védőnő egyszer se hozta szóba, hogy el kéne. Most a pár hónapos kisfiam mellől igen nehéz elmenni, hogy rendben legyenek, mert nagyon sokat romlottak a terhesség alatt.
2012. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Én nem voltam, be voltam jelentkezve a magándokimhoz 38. hétre, de 37.-ben megszűltem. Hálég viszont elég jók a fogaim:) Most 10 hetes vok a 2. babómmal, tudom, hogy van asszem egy lyukas fogam. de még soha nem fájt. Én úgy vok vele, hogy ha kicsit is elkezdene fájni elmegyek, de ha nem fáj továbbra sem akkor nem foglalkozom vele mert maga a fogfúrás tömés is egy megkínzás és minek az most nekem. Mondjuk ezt azért merem így csinálni, mert nem olyan rég kb fél éve voltam fogorvosnál totális ellenőrzésen és azon kívül minden rendben, meg a bölcsességfogam kiműtötték egy éve. Szóval így nem száz éve néztek utoljára a számba. De kérdésedre válaszolva, kutya nem kérdezte előző babámnál sem, hogy voltam-e és minden pecsétet és juttatást megkaptam.
2012. jan. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma is okosabb lettem! Még nem vagyok terhes, fél éve próbálkozunk, de nagyon félek a fogorvostól, van egy picit letört fogam, nem fáj még! Rá fogom magam szánni, előbb utóbb, csak gondoltam informálódom, h a gyes/gyedhez kérik e, mert sok helyen olvastam, hogy kötelező!
2012. jan. 16. 15:35
 9/18 anonim ***** válasza:
Én voltam magánorvosnál és rengeteg prospektust kaptam. Én az a fajta kismama voltam aki mindent elolvasott vagy 5x:D Ebben azt írják, hogy némelyik fogászati probléma koraszülés jelei.Szerencsére minden rendben volt, de a fogkövet el kellett távolítani, hogy megelőzzük a fogínygyulladást amit a terhességi hormonok sokszor kiváltanak.
2012. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, de pici babával már nehezebben szabadulsz el, mint most. Szóval végy erőt magadon és minél előbb menj. :) Bátorságpróbának is megteszi ;)
2012. jan. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!