Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes terhes vagyok, de...

26 hetes terhes vagyok, de egy jogi kérdésre keresek választ, nem teljesen kapcsolódik a témához, csak az idegesség miatt, akinek volt hasonlóban része, vagy ismeri jobban a jogot olvassa el légy szíves?

Figyelt kérdés
A régi párom mellett én nagyon keveset kerestem, 55 e Ft, ő pedig 170e Ft. De én ugyanúgy fizettem a rezsi és az étel felét, vagyis mindennek. Elkezdtünk egy házfelújítást, de ez az ő háza volt, vett fel egy nagyobb összegű hitelt rá, ebből vettünk fát is télire. semmi közöm nem volt a hitelhez, a nevem sehol sem szerepel. de amig együtt voltunk annyira kevés volt a pénzem, hogy szinte hó közepén 0-ra mentem, kénytelen voltam felvenni egy A hitelt, majd hitelkártyát. próbáltam fizetni, rendezni. ő is tudta ezt, azt is. hogy ez a közösbe ment. amikor felvette a hitelt átutalta a pénzt a két tartozásra. amig együtt voltunk havi bontásban adtam neki oda az árát, és a fának is, persze abból a rám eső részt. egy címen voltunk bejelentve. de hát ha előtte nem volt pénzem, akkor utána is nehéz volt, hogy neki fizetgettem, holott együtt, vagyis szinte ő élte felismét fel kellett használnom a kereteket, ez addig ment le amig együtt voltunk. már két éve külön mentünk, és most követeli rajtam, hogy júniusig utaljam el az egészet neki, mert ha nem eladja egy behajtónak vagy ilyesminek, aki nem lesz ennyire türelmes. papír nincs róla, hogy ezt ő kölcsönadta. kis részletekben fizettem eddig amit tudtam, de tp-n vagyok, mert veszélyeztetett terhes lettem, de előtte sem kerestem magam halálra. de neki új autóra, albérletre telik, holott van neki saját háza, és volt új autó is. a kérdésem, hogy behajthatja rajtam? mert nem szeretném, hogy valami verőlegény belémkössön terhesen, mert így is van idegesség a terhességem alatt. próbáltam érthetően leírni, de ha valami info még kell hozzá, kérdezzetek légy szíves. köszönöm előre is a válaszokat!
2010. máj. 26. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

meddig éltetek együtt?

mivel papír nincs arról hogy ő adott volna pénzt, nem hajthatja be. egyébként sem értem hogy egy életközösségben hogy van olyan hogy enyém meg a tied meg ilyenek. ha mégegyszer fenyegetőzni mer, sétálj be szépen a rendőrségre, mond el hogy fenyeget téged, és közöld vele is előtte hogy ha bármi baj érne, egyből őt fogják keresni!


vigyázz nagyon magadra.

2010. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ne idegeskedj, nincs behajtó, aki ezt be tudná hajtani. Ha jogi úton akarja megoldani, akkor bírósági út marad, de mivel ő állít, neki kell bizonyítania, az meg, ahogy írod nem fog menni. Arról nem is beszélve, hogy nem tudja bebizonyítani, hogy nem együtt éltétek fel a pénzt. Egy percig ne aggódj emiatt, mondd neki, nyugodtan menjen a bíróságra, úgysem tud alátámasztani semmit abból, amit mond. (ne felejtsd el, neki kell bizonyítania, hogy tartozol, nem neked, hogy nem!)

Inkább koncentrálj a babavárásra, az exeddel meg nem kell foglalkozni, valószínűleg csak féltékeny.

2010. máj. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja, és ahogy az első írta, szólj a rendőrségnek, hogy verőlegény-behajtókkal fenyeget, félsz tőle, tudnának segíteni? Legalább lesz róla papírod, hogy mi újság. Mondd azt a rendőröknek, hogy olyan pénzt követel rajtad, amit az együttélésetek alatt költöttetek közösen házra, rezsire, nem is érted, miért csinálja, de aggódsz a babádért.
2010. máj. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon nagyon köszönöm a gyors választ! Nincs róla papír, tényleg nem tudja bizonyítani. Anyukámnak és a testvéremnek mondtam, mit akar, és ha valami történne, őt kell kézbe venni. A férjemmel nálunk sincs olyan, hogy enyém-tied, minden közös. Az exnél más volt, ott a szülei és a testvére nyomták tele a fejét sok ökörséggel, lényegében miattuk futott zátonyra.Amúgy 3 évet éltünk együtt. A számlakivonat mutatja, hogy átutalta, de közleményben sincs benne, hogy kölcsön.Akkor tényleg nem kell félnem?Még egyszer köszönöm, nagy kő esett le a szívemről.Mindig próbálok nyugodt maradni a manóka miatt, de azt hiszem most így könnyebb lesz.Nektek is jó babavárást!
2010. máj. 26. 15:53
 5/13 anonim ***** válasza:
Hiába mutatja a számlakivonat, hogy átutalta, ott van mellette a két hitelről szóló szerződés, így még mindig neki kell bebizonyítania, hogy a hitelt nem ketten éltétek fel. Egy élettársi kapcsolatban sok minden elfér pénzügyileg, nyugi, nem fognak igazat adni neki.
2010. máj. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne nagyon a jogi dolgokba, de fél évet tanultam és a szóbeli megegyezés is szerződésnek számít, ha jól tudom...

Viszont tény, hogy neki kell bebizonyítani a dolgokat...

2010. máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze, értem, hogy neki kell bizonyítani. tanuja ennek ott akkor nem volt. ugyan nem járna neki, mert nagyrészt ő élte fel, a saját fizetését meg azt sem tudtam hova tette. de a szóbeli megegyezést mi bizonyítja? kis részletekben tudtam volna, meg adtam is neki, mikor tudtam, de 40e ft-ból nem megy, és ezt nem érti. csak fenyeget.és már ott tartok, hogy nem is érdekel, pedig becsületes vagyok. sok minden ott maradt a házban, amit nem is számoltam pedig az enyém volt. ott hagytam neki mert sajnáltam elhozni. amúgy nem olyan nagy öszegről van szó, amiért egy behajtó is vállalná. ha fordítva lenne a helyzet, én az együtt töltött időre való tekintettel nem követelném rajta. de ez én vagyok. azért még aggaszt ez a dolog.
2010. máj. 26. 18:43
 8/13 anonim ***** válasza:
Igazából semmi nem bizonyítja, mivel nem voltak tanuk. Meg lehet a szóbeli megegyezés semmis. De nem vagyok nagyon benne ezekbe a dolgokba...
2010. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Valóban igaz, a szóbeli szerződés is szerződés, viszont a joggyakorlat ebben az esetben nem nagyon tud mit csinálni, hiszen ha bírósági eljárásra kerül sor, akkor a szóban megkötött kölcsönszerződés tartalmát nagyon nehéz bizonyítani.
2010. máj. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem bírósággal fenyegetőzik, hanem behajtóval. de ez az összeg 270.000 Ft, nem hiszem hogy a behajtó ezzel tud mit kezdeni. remélem...nagyon ideges vagyok ez miatt! lehet, hogy mégis elkellene mennem egy ügyvédhez.
2010. máj. 26. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!