Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba nemével anyósnak gondja van?

Baba nemével anyósnak gondja van?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A 21.terhességi hétben járok, és hétfőn tudtam meg, hogy kislányunk lesz. Én és párom nagyon örülünk neki, viszont anyós meg fiút szeretett volna. Ennek hangot is adott, bár nem szemtől szembe nekünk, hanem a párom édesapjának a testvérének, aki mondta nekünk. Anyósommal nincs különösen jó viszonyom, bár konfliktus sem volt köztünk, mégis megvan az a pár lépés távolság közöttünk. Évente párszor találkozunk, ő is kerüli a beszélgetést és én sem tudok miről beszélgetni vele, így a többi rokonnal szoktam eltölteni az időt.

Tudom, hogy a hormonok is túlműködnek bennem, de nekem ez, hogy anyós kifejezetten nem örül, nos hát rosszul esett. Ti foglalkoznátok vele, vagy rákérdeznétek tőle, hogy miért baj a kislány unoka?


2017. szept. 15. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, majd megszereti ha megszületett. Ha meg nem, akkor nem kell vele tartanotok a kapcsolatot.
2017. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Egyrészt ha bárki is tehet a baba neméről, az az ő fia. Másrészt ha ő így áll hozzá, én biztos, hogy még jobban elzárkóznék tőle. Persze, az unokája, nem tilthatod el, de ha egy picit is éreztetné a babával is, hogy mást várt, én tuti nem engedném a közelébe sem onnantól.
2017. szept. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem hoznám fel a témát. Azt sem tudod, hogy mit mondott pontosan, a rokonok meg szeretik beszorozni tizzel az elhangzottakat. Ettől függetlenül nyilván tök mindegy, hogy milyen nemű épeszű ember mindenképpen örül neki, nem tudom elképzelni, hogy anyósod komolyan kiakadt volna azon, hogy lányotok lesz.
2017. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Sose értettem az ilyen embereket.


Ne foglalkozz vele! Sógornőm mesélte, hogy mikor az első gyereket várta, anyósunk ott pattogott, hogy neki csak lány unoka kell, ha fiú lesz, haza se vigye.

Megszületett az unoka: kislány!

Évente egyszer ha feléjük néz, pont lexarja a lányunokát.

Ez csak arról szól, hogy még ebbe is beleköt, hogy tudjon vele bántani. Ennél fogva nem is érdemes róla tudomást venni.

2017. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

viszont anyós meg fiút szeretett volna....

hát lett is neki fia, szóval erről ennyit :)

Ne foglalkozz vele!!!!

2017. szept. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló!

Nem írtam, hogy anyósom kiakadt, csak mondta a rokonnak, hogy ő inkább kisfiú unokát szeretett volna a fiának. Férjemnek is kisfiú volt a vágya de szerintem ez a férfiak nagy részénél így van, főleg elsőszülött baba esetében. Aztán mikor az orvosom közölte, hogy kislány, azóta nem lát a boldogságtól és egyszer sem mondta, hogy kár, hogy nem kisfiú. Tehát örülünk mindketten.

2017. szept. 15. 13:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Te is írtad, az ő gondja. Majd feldolgozza. Letojnám, kivéve, ha nekünk is megemlítené. Azt azért tudatosítsa már magában, hogy nem az ő örömére készült, és nyilván nem is az ő kívánsága alapján.
2017. szept. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az apósomnak volt gondja azzal,hogy kislányunk lesz.... amikor bejelentettük egyből rávágta,hogy ne foglalkozzunk vele, majd a következő fiú lesz! :O

Már 3 gyerekünk van, 2 lány és egy fiú (ha úgy nézzük igaza lett,mert a következő tehát a középső fiú lett)

Van a fiú unokája és a másik 2 gyerek.....ilyenek után egyszerűen nem értem,hogy néha napján miért esik neki rosszul az,hogy a 2 lány kb rá se néz, a fiú meg nem az a bratyizós

2017. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom az ilyen embereknek mi jár a fejükben. Nem a középkorban élünk, hogy az első szülött gyermeknek fiúnak kell lennie.
2017. szept. 15. 13:48
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk nem ezzel kapcsolatban, de volt anyósnak nagyon ronda beszólása, akkor úgy foghegyről megjegyeztem, hogy istenem anyám mindig mondta, hogy árva fiút találjak magamnak... Én ezt elsütöttem volna, akkor is, ha megjegyzést tesz a gyerek nemére, hogy én meg árva férjnek örültem volna jobban, de hát ez van.
2017. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!