Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt vagy nifty teszt?

Kombinált teszt vagy nifty teszt?

Figyelt kérdés

21éves 10hetes kismama vagyok. Az orvosom a genetikai ultrahanggal 3 lehetőséget mondott. Kombinált teszt, magzatvízvétel (kivan zárva) és nifty teszt.

A csalásban senkinek semmi probléma nincs, semmi vele született betegség. Nyilván nem ezen szeretnék spórólni, de mégsem tudom melyiket válasszuk. Mit gondoltok?


2017. szept. 25. 08:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem egyértelmű volt, hogy kombinált teszt, ott 3 féle rendellenességet néznek. Ha valami gond lett volna, akkor mentem volna tovább, valószínűleg Prena tesztre, az is 75ezer. Természetesen az ember nem ezen spórol, kb. 1,5 millió forintunkba került, mire teherbe estem.

14 hkm

2017. szept. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Erről a prena tesztről nem is mondott semmit. Erről mit lehet tudni?
2017. szept. 25. 08:46
 3/10 anonim ***** válasza:

A prena teszt lényege is ugyanaz mint a nifty-nek. Anyai vérből tesztelnek.

Mi alapból megyünk kombinàlt tesztre is. Nem indokolt, de mi úgy gondoljuk megér 30.000-et, hogy alaposabban vizsgàljanak. Mégcsak jövőhéten lesznek meg a vizsgàlatok, akkor töltöm a 12 hetet.

2017. szept. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!En 24 eves kismama vagyok masodik babamat varom az elsot 20 evesen vartam.

Mindket terhessegemnel a kombinalt tesztet valasztottam egy magan intezetben.Vervetel+ultrahang.Az eredmeny egy oran belul keszen volt osszesen 37.000 ft-ot fizettem mindket alkalommal.

Mikor megkaptam az eredmenyt egy kulon szobaba behivtak es kielemeztek nekem az eredmenyt.Nekem nagyon megnyugtato volt, szerintem ha a csaladban nem fordult elo rendellenesseg illetve te is ennyire fiatal vagy felesleges erre tobb penzt kiadni ez a kombinalt teszt is elegendo.

Persze a dontes a tied, ha ugy erzed dragabb es kiterjedtebb vizsgalat kell ahhoz, hogy nyugodt legy es megengedheted magadnak, valaszd azt.

Szep babavarast:)

2017. szept. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A párom mindenképp szeretné megcsináltatni valamelyik komolyabb tesztet. Utána nézek ennek a prenatestnek is. Bár tudom, úgyis minden rendben van vele :)
2017. szept. 25. 09:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Kombinált tesztet csináltass és ha az mutat valami eltérést, akkor kell prena, vagy nifty. Egyébként tök felesleges pénzkidobás niftyt csináltatni, ha jó a kombinált teszted, azért igyekszenek rád sózni, hogy több pénzt elszedjenek, vagy te értetted félre a dokidat, ha valaki 35 fölött van és tele van pénzzel, akkor megértem, hogy megcsináltatja, nekem eszembe se jutott 36 évesen, de mondjuk nekünk mondta is a biológus a kombinált teszt után, hogy nem kell niftyt, prenát csináltatnunk, pedig fizetős helyen csinálták.
2017. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
A kombináltnak szinte semmi értelme. Egy tipp az egész.
2017. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én a kombinált után a korom végett csináltattam Prena tesztet.Ez olcsóbb és szimpatikusabb is volt mint a Nifty.Bár nekem a genetikán mondták,hogy minden rendben és csak a korom miatt romlik az érték.Csak Down-kórra szűrettettem,mivel a többi fejlődési rendellenesség élettel összeegyeztethetetlen,már általában a 12 hetes UH-n megmutatkozik.
2017. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
FMF-es orvosnál voltam 12. heti szűrésen (is). Ha ő azt mondja, hogy gond van/lehet, akkor attól függően, hogy mennyire valószínű, hogy gond van prena vagy mintavétel.
2017. szept. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 12. Heti genetikai uh-n vastagabb volt a tarkoredo, igy genetikai tamacsadasra kuldtek. A tanacsado nifty tesztet ajanlott, meg tobb mindent nez mint a prena. Nyilvan draga 180e ft, de en ugy voltam vele h van aki ennyiert babakocsit vesz, en erre koltok. 8Nap alatt megvolt az eredmeny minden rendben van. A csaladba senki sem beteg. 24eves vagyok. En a niftyt ajanlom!
2017. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!