Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi segítség várható el?

Mennyi segítség várható el?

Figyelt kérdés
Apukától, mennyi segítséget várjak el? Mennyi a reális? Próbaidőn voltam amikor terhes lettem, a babát választottuk így most én nem dolgozom. 22 hetes vagyok, de már most is nagy tehernek érzem a házimunkát, a bevásárlást, mosást, főzést, vasalást, takarítást. Folyamatosan fáj a csípőm, a derekam, a hátam, ég a gyomrom, néha alig kapok levegőt. A porszívónk nagyon rossz, majdnem le kell guggolni hozzá, hogy ki lehessen porszívózni, így azt már nem nagyon tudom megcsinálni. Viszont bűntudatom van amiért csak ő keres pénzt, és csak ő dolgozik, már akkor is bűntudatom van, ha megkérem, hogy rakja arrébb a poharát, hiszen szegény egész nap dolgozott, én meg egész nap itthon vagyok. Anyukám folyton azt mondja, hogy ne mártírkodjak itt, hanem igen is fogjam be a férjemet segíteni, mert ha megszületik a baba, ebbe belefogok rokkanni. Ti mennyi segítséget vártatok el akkor amikor terhesek voltatok, és mennyit amikor megszületett a baba?
2017. szept. 27. 06:59
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
26%
ne szórakozz. amikor otthon van,akkor a házimunka és a gyereknevelés fele az övé. te csinálod a többit amíg dolgozik. anyukádnak van igaza, ha ennyire se képes a férjed, akkor mi a szarért vagy vele??
2017. szept. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
77%

Mindent megcsinált a férjem, amikor terhes voltam, de belőlem ömlött a vér, a fél terhességet kórházban töltöttem és amikor hazaengedtek, akkor is csak a mosdóba mehettem ki, amúgy feküdnöm kellett. Ráadásul van egy súlyos alapbetegségem is, ami hatással lehet a magzatra.

Egészséges terhességnél 22 hetesen azért meg kellene tudni oldani egy lakás rendben tartását. Szép lassan, beosztva meg lehet azt csinálni. Nem kell túlhajtani magad és ha rosszl vagy nyilván ne csináld, de alapvetően nem hiszem, hogy most neki kellene mososgatni, meg törölgetni.

2017. szept. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Azért vagyok vele, mert ezen kívül nagyon jó férj és biztos vagyok benne, hogy nagyon jó apa lesz. Már most imádja a gyereket, pedig még csak a hasamban van. És egyébként ha megkérem valamire, akkor szó nélkül megcsinálja, csak nincs szívem megkérni, mert látom milyen fáradtan jön haza. Nem akarok rossz feleség lenni, aki itthon lógatja a lábát, majd mindent a férjével csináltat meg miután 8 óra munka után hazaér, ezért nem tudom, hogy mennyi fér bele.
2017. szept. 27. 07:10
 4/41 babyboom567 ***** válasza:
58%

Kedves Kérdező!

A terhességem vége felé,ő öltöztetett, segített fürdeni mert nem tudtam beszállni a kádba,amikor még dolgozni jártunk(1 helyen dolgoztunk),reggelente öltöztetett feladta a bugyim,bekötötte a cipófűzőm, mert nem tudtam lehajolni,kísérgetett orvoshoz(mikor ráért),reggelit vacsorát csinált,felmosott ,porszívózott,bevásárolt,egyebek.

Bár őszintén megmondva, az öltöztetésemen kívül,a többi dolgot terhesség előtt is csinálta.

2017. szept. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Én sem arra gondoltam, hogy a mosogatást, meg a törölgetést csináltatom meg vele, mert azok nem túl megterhelő dolgok, de a porszívózás és a mosás már nem nagyon megy. Mint mondtam elég rossz a porszívónk, és hiába csak 1 db szőnyeg van a lakásban, benti cicánk van, és a szőrét azon az 1 szőnyegen is legalább 1 óráig kell kaparni meg sikálgatni mire feljön. Ezt az 1 órát nem nagyon bírom már ebben a guggoló meg hajolgatós pozícióban. A mosást is már nehezen tudom elvégezni, mert messze van az ajtónktól a mosókonyha, és a szennyes tartó, teli vizes ruhával visszafelé már nagyon nehéz.
2017. szept. 27. 07:16
 6/41 anonim ***** válasza:
54%

Anyukádnak igaza van, ne mártírkodj.

Az én párom is dolgozik, de nem kell kérni,hogy segítsen a házimunkában. Porszívózni nekem is rossz volt már 22 hetesen, és segített is benne.

A gyereknevelésből meg főleg vegye majd ki a részét, mert kettőtök gyereke, akit ketten vállaltatok, és aki igényli majd az apját is. Ő dolgozik nyolc órában, te meg ott leszel a gyerekkel 24-ben. Nyugodtan fogd be segíteni.


Avval meg ne törődj, hogy valaki szerint 22 hetesen mindent neked kéne ugyanúgy. Minden terhesség más, senki nem érzi azt, amit te. Csak hajlamosak egyesek azt hinni, hogy csak nekik rossz, senki másnak.

2017. szept. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, miből tervezitek ellátni a gyereket, ha még egy új porszívóra sem telik...
2017. szept. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Minek vegyünk új porszívót mikor ez működik? A terhesség csak egy állapot, ki tudtam vele porszívózni a terhesség előtt is, és a terhesség eddigi részében. Nem szoktam új dolgokat venni addig amíg be kapcsol, szív, ellátja a feladatát. Ha akarnánk tudnánk venni új porszívót, de nem fogok azért, mert nem tudok az elkövetkezendő 3-4 hónapban porszívózni vele.


Köszönöm szépen a válaszokat, akkor lehet tényleg csak én vagyok ennyire buta, hogy úgy gondolom mindent nekem kéne megoldanom egyedül mert apa pénzt keres :-)

2017. szept. 27. 07:25
 9/41 anonim ***** válasza:
73%

Nekem sokat segített a párom, bár én inkább csak a végén éreztem tehernek. Eleinte meg non stop aludtam... volt, hogy mire hazaért délután 5re én már aludtam :(


Persze amikor volt energiám elvégeztem a házi munkát, de ő is sokat besegített magától. Én néha elpanaszoltam neki, hogy rossz, hogy ennyire kezdek tehetetlen izé lenni, de ő ettől nem érezte azt, hogy lusta lennék, hiszen tudta, hogy babát várok és ez az első.


Nekem a barátnőm is volt, hogy jött át segíett pakolni, de volt, hogy anyum átjött és 4 órát takarított, hogy rendbe legyen a nagyszoba (ő amúgy is tisztaság mániás)


Ha tudod kérj segítséget anyukától anyóstól, testvértől vagy baráttól. Csak, hogy szép rend legyen mire érkezik a baba.


És arra a párodnak is fel kell készülnie, hogy sokat kell segítenie majd a babával is... én is tiszta depi vagyok, hogy szerencsétlen hazajön a melóból és még a kezébe nyomom a gyereket, hogy végre nyugiba tudjak enni vagy pakolni. Pedig ő is szeretne pihenni. De nincs vita sokat segít.


Nekem császárom lett, ha ő nincs itthon az első héten velünk... hát semmit nem tudtam csinálni, még a gyereket is nehezen vettem fel. Nekem sajnos nehezen ment a felépülés. Erre is fel kell készülni. Még a wc-re leülni és felállni is halál volt, takarítás?? főzés??? kizárt. Sokat rendeltünk kaját vagy párom főzött.


Azóta minden ok lassan 2 hónapos a picur. Hétköznap éjjel csak én kelek fel hozzá, néha a párom is, de ő inkább hétvégén szokott éjjel besegíteni, hogy akkor tudjak pihenni plusszba.


És amúgy a segítség az ember párjától a gyermeke apjától nem elvárás... kötelesség! Apukának magától kell segítenie. És mivel azt írod már most nagyon szereti, nyugodt szívvel kérd meg erre arra, akár üljetek le erről beszélgetni is, hogy hogyan legyen majd :) Nem lesz ellenére. És ne érezd magad emiatt rosszul.


Vannak a szuper anyák, akik szerencsések, és minden könnyen megy, a terhesség a szülés is. Ők a szerencsésebbek, és vannak akik nehezebben viselik az egészet. Minden test más és más. Ettől senki nem lesz se jobb se rosszabb anyuka. Ezek tények és versenyezni sem kell majd :)


Nagyon jó egészséget kívánok, és bocsánat, hogy ilyen terjedelmes lett a mondandóm, csak tudom min mehetsz keresztül.

2017. szept. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Nem tudom hány éves lehetsz, de leírásod alapján nagyon fiatalnak gondollak.

Bocsáss meg, de ezt egy kis rinyának érzem. 22 hetesen, ha egészséges a terhességed, akkor nem megerőltető a lakás rendben tartása. A porszívót megértem, arra megkérheted a férjedet. Szerintem a mosott ruhák kiteregetése is beleférhet és kétnaponta egy főzés is. Belegondoltál abba, hogy mi lesz, ha a másodikkal leszel terhes és ott lesz még egy kisgyerek, akit el kell látnod? Na, akkor mit fogsz csinálni? Épp, hogy elmúltál félidős, mi lesz veled a 7-8-9. hónapban, amikor igazán megnő a pocakod és tényleg nehéz lesz a mozgás?

Szerintem próbáld összeszedni magad egy kicsit! Élvezd ki ezt az időt, hogy nem kell dolgoznod, otthon lehetsz, van egy csomó szabadidőd. Pihenhetsz amennyit csak akarsz. Jegyezd meg, hogy ez az időszak soha nem jön vissza többet! Egyszer van ez, ugyanis, ha legközelebb várandós leszel, az már nem ilyen lesz, mert már ott lesz veled egy kisgyerek.

Az, hogy fáj a csípőd, derekad, itt szúr ott szúr előfordul terhesség idején... Túlzás, amit művelsz. Nekem az első terhességem idején idegbecsípődésem lett a legvégén. Annyira, hogy sántítottam. Kegyetlen volt, mégis elláttam a háztartást. Nem volt túl nagy teher az akkori 53 nm-t rendben tartani, mikor még ketten voltunk és nem volt egy vagy több kisgyerek, aki állandóan bontja a rendet. Az első után még szültem kettőt másfél és két év különbséggel, voltak fájdalmaim, görcseim, plusz ott volt két kisgyerek és a háztartás. Nem rinyáltam.

2017. szept. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!