Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első nőgyógyászati vizsgála...

Az első nőgyógyászati vizsgálaton terhesség megállapításánál mire kell számítani?

Figyelt kérdés

Pozitív lett a teszt és 56 napja volt az utolsó menstruációm :)

Pontosan mit fog csinálni az orvosom? Hüvelyi ultrahang mellett mindig van manuális vizsgálat is?

Melleket is néznek vagy azt nem?

Első vizsgálaton kapok már esetleg képet is a babáról?


2017. szept. 30. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ hová mész.

Nálam pl a magánorvos csak legelső alkalommal csinált uh-ot (hasit), kézzel megvizsgált, adott beutalót sztk-ba uh-ra és ennyi. Mellet soha nem nézett.

(Nálunk sehol nem adnak képet, ha látni akaroda a magzatodat pedig el kell menni babamoziba, sztkban nálunk nem látni a monitort sem)

2017. szept. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Én magánba jártam, mindig volt manuális vizsgálat (méhszáj miatt), de nem mindenkinél van. Elsô UH-n még nem sokat fog mondani, csak h lát vmit, szívhang még nem lesz, ne ijedj meg. Kikérdez, h örülsz-e (magyarul megtartod-e), mikor menstruáltál utoljára, stb. Nálam mellvizsgálat csak elsô alkalommal volt, utána nem. UH képet mindig kaptam ingyen, de ez magán hely volt ugyebár. Vissza fog hívni pár héttel késôbbre, amikorra már kell lennie szívhangnak, ill. el kella menned egy teljes laborra is. Kellemes babavárást :)
2017. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Magándokihoz megyek én is :)
2017. szept. 30. 21:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Szintén magándoki.

Miért vagyok itt? Mert második alkalommal nem jött meg és van 5 pozitív tesztem. Nevetett, feküdjek az asztalra, megnézzük. Hasi UH-val is megtalálta már a babát, volt szívhang, azt kihangosította, megmutatta, egészen baba-formája volt már 8 hetesen is. :) Kép nála 1000 ft, de az elsőt megkaptuk ajándékba, kérni se kellett.

Mellett nem nézett, azóta sem, első alkalommal rákszűrés volt, utána a 26. hétig nem nézett méhszájat sem. Akkor nézett, illetve legutóbb, 30 hetesen is.


31 hkm :)

2017. okt. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem manuàlis vizsgàlat és hüvelyi UH volt az 5 héten. Pecsételés miatt mentem ilyen koràn, sürgősségi nőgyógyàszaton néztek. Itt nem kaptam képet, csak petezsàkot làtott.

Egy hét múlva màr a magànorvosomhoz mentem kontrollra, ott is ugyanígy manuàlis vizsgàlat és hüvelyi UH volt. Itt màr kaptam képet kérés nélkül. Volt szívhang.

Azóta egyszer voltam. Màr nem vizsgàlt kézzel és hasi UH-on is minden tökéletesen làtható volt.


Ha 56 napja volt az utolsó menszid, az màr 8 hetes :) valószínűleg màr szívhang is lesz.

Gratulàlok!

2017. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Magánorvoshoz mentem mindkét terhességemmel.

1. Volt manuális vizsgálat és hasi uh. 6 hetes voltam, volt szivhang is. Nyomtatni nem tud, monitort lefényképeztük.

2. Csak hasi uh volt. 4 hetes terhes voltam, petezsak látszódott. Hiperstimuláltak a meddőségiben, így nem vizsgált meg, mert őrületesen fajt volna. Azóta sem volt manuális vizsgálat, 14. héten lesz, addigra már annyira visszahúzódik minden, hogy remélhetőleg nem fog fájni a vizsgálat, de mehszajat kell ellenőrizni.


Szóval sok mindenről függ. Az én dokim ritkán csinál hüvelyi uh-t.

2017. okt. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!