Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok arról, mikor az...

Mit gondoltok arról, mikor az emberek gratuláció után megkérdezik hogy "És terveztétek? "

Figyelt kérdés
Még csak 4 hetes vagyok tehát most derült ki csak. Még csak egy nagyon jó barátnőmnek mondtam el, mert ő is elújságolta hogy babát vár. Na rá is kérdezett hogy "és terveztétek vagy így alakult?" Válaszoltam hogy igen terveztük. Nem haragudtam meg rá mert van olyan közel hozzám hogy megkérdezze, meg láttam hogy örül meg nem rosszindalutból kérdezte. Na nem akarok hosszú lenni de tudom hogy most nagyon sokan fogják majd megkérdezni kíváncsiskodásból, terveztük-e. (Mivel 2.5 és 1 évesem mellé jön a harmadik.) Hogyan tudnám leszerelni őket finoman, én nem vagyok olyan hogy beolvassak nekik.. de valami ködös mondat ami után nem kérdezősködnek, olyan válaszoltam is meg nem is..? Nektek volt ilyen hogy megkérdezték? Mit válaszoltatok? Én azért nem szeretnék erre válaszolni mert társasházban lakom és tudom hogy körbemegy úgyis a híre ha mondok valami konkrétat.
2017. okt. 2. 04:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mindig is nagy családot szerettünk volna

Három gyereket szerettünk volna

?

2017. okt. 2. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nincs abban semmi sértő ha megkérdezik,hogy terveztétek e ! Nagyon sok esetben csak úgy jön, de attól még boldog szerető családban fog élni a gyerkőc !
2017. okt. 2. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Miért kellene bárkinek is beolvasni ha megkérdezi,hogy tervezet gyerek e? Nincs ebben semmi bántó .
2017. okt. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 NyuszikaNYC20000 ***** válasza:
Kicsit eltulzod a dolgokat,semmi serto nincs benne
2017. okt. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én értem, mire gondolsz, mondjuk én nem emlékszem, hogy olyan sokan ezt kérdezték volna, most a 3.-nál konkrétan egyre emlékszem... De nekem is fura, mintha a nem tervezett az olyan alacsonyabb rendű lenne. Mert ha az illető szemében semmi különbség, akkor miért kérdezne rá? De csak tippelek, mivel én soha nem kérdeztem ilyet, szerintem ez olyan mint a szoptstsz -e, semmi köze egy szomszédnak hozzá. Amúgy sem értettem soha, hogy csúszhat be egy gyerek, valaki vagy védekezik, vagy nem, utóbbi esetben ne lepődjön meg.

Kicsit hosszú lett...

2017. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, eszembe jutott, az elsőnél is megkérdezte vki, mert nem vagyunk házasok ezzel az indokkal. Ezt kicsit sértőnek éreztem, hogy mit gondol, így akarom megfogni. Egy évet próbálkoztunk, szóval igen, ezt válaszoltam.
2017. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát én sértőnwk erzem mert senkinek semmi koze hozza es ez olyan imtim mintha azt kerdezne h nem-e vedekeztunk..
2017. okt. 2. 16:53
 8/16 anonim ***** válasza:
51%
Tőlem saját anyósom kerdezte meg,úgyhogy ne aggódj,ha idegen rákérdez.Orulnek a babának meg minden,de azért odaszurta a kérdést,amire persze megkapta a választ,egyben azt is,hogy mennyit vártunk a babára.
2017. okt. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 NyuszikaNYC20000 ***** válasza:
Egyebkent szerintem ez egy berogzult rossz szokas embereknel ezert nem kell felvenni.
2017. okt. 3. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Védekezés ellenére is becsúszhat a gyerek? Nekem az egyik ilyen gyerkőc ,akkor most szerinted másabb mint a tesója vagy én vagyok felelőtlen ! Mert a te szádból ez így hangzik,hogy felelőtlenségből van a nem tervezett gyerek !!!!!!!!! Nincs azzal semmi baj ha felteszi azt a kérdést !
2017. okt. 3. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!