Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetes vagyok terheleses...

25 hetes vagyok terheleses cukor vizsg. Ra 2 hét mulva megyek, de mertem tegnap magamnak itthon D-contal. Ez gond lehet? Tobbi lent

Figyelt kérdés

Ehgyomri 4,3 utana 3 óránként meregettem , de az utolsót este 9 kor de addigra mar sok sok cukros dolgot ettem ittam . ( pl előtte háromnegyed órával Megittam 10 perc alatt egy literes cappyt Stb , es az esti igy kereken 10,0 lett.

Ez nagyon nagy baj , vagy ennyi cukros dolog utan ne csodalkozzak ezen? Koszi :)


2017. okt. 8. 18:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Anyósom azt mondja hogy Uristen tuti cukros vagyok ....
2017. okt. 8. 18:40
 2/9 anonim válasza:
83%
Csak a reggel, ehgyomorra mert eredmeny megbizhato. (nagyvonalakban)
2017. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Igen az nagy baj.
2017. okt. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

Az éhgyomri cukros kevesebb, mint 6,1 így nem vagy cukros. Olvass utána, mik a normális értékek.


Az Amerikai Diabetes Társaság (ADA) 1998-ban adott ki egy ajánlást arra vonatkozólag, hogy a

vércukorszint mely határok közt normális, illetve mikor mondható ki a cukorbetegség.

Ezek szerint a normális éhgyomri vércukor szint kevesebb, mint 6,1 mmol/l.

Ha ez az érték 6,1 mmol/l - 7,0 mmol/l közé esik, még nem cukorbeteg az egyén, de emelkedett éhgyomri vércukor állapítható meg nála (IFG). Ez már emelkedett rizikót jelent a később kialakuló valódi cukorbetegségre és a később kialakuló szövődményekre nézve is.

Ha az éhgyomri vércukorszint 7,0 mmol/l-nél magasabb, felmerül a cukorbetegség diagnózisa, ezt azonban egy másik alkalommal történő éhgyomri vércukorméréssel meg kell erősíteni.

2017. okt. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Terhességi cukorbetegséged van.
2017. okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most akkor baj vagy nem? Mert valaki azt irja igen valaki azt hogy nem mert az ehgyomri jo
2017. okt. 8. 19:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Én IR vagyok és amikor kiderült nekem ezt mondták a cukorra:

Éhgyomri 6 alatt jó

Étkezés után 1 órával 11 alatt jó

Étkezés után 2 órával az éhgyomri cukor érték a tökéletes, de max 7,5


Úgy lenne érdemes mérned, hogy éhgyomorra, majd reggeli után másfél max 2 órával és minden étkezésnél ugyanígy, előtte és utána 1,5-2 órával.

2017. okt. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ertem nagyon koszonom szepen :)
2017. okt. 8. 19:19
 9/9 anonim ***** válasza:

#4, nekem az éhomi mindig tökéletes volt, a terhelés pedig épphogy határon felüli, mégis gdm-esként voltam számontartva 180ch diétával!

A 2. terhesség alatt cukorprofilon egyszer az egyik érték 8,2 lett, egyből inzulint írtak elő szülésig...


Kérdező, fogd vissza az édességes és társait a terhelésig legalább, az ottani értékek döntenek majd úgyis

2017. okt. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!