Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Itthon mért reggeli cukor...

Itthon mért reggeli cukor értékeim általában 6,2-6-8 között van. Ez már nagyon rossz?

Figyelt kérdés

2017. szept. 5. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem,ha ettél és ugy annyi,akkor még elmegy...de az sem jó már igazán,ha meg nem reggeliztél és ugy mértél annyit akkor,nem jo...
2017. szept. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A vércukorszint normálisan 3,9-6,1 mmol/l között mozog éjszakai koplalás után.

Emelkedett éhomi vércukorszintről beszélünk, amikor az éhomi vércukorszint

enyhe emelkedettséget mutat,ami 6,1-6,9 mmol/l.

Cukorbetegek esetében az éhomi vércukor értéknek nem szabad meghaladnia a 6 mmol/l értéket,

az étkezés után vércukorszint határértéke 7,5 mmol/l.

Mostanában főleg az idős embereknél és számos szövődménnyel rendelkezőknél

ennél kissé magasabb érték is megengedett.



A mérési eredmények kívánatos értéktartományai:


éhomra/étkezések előtt 4.0-7.0 mmol/l,

étkezést követően 60-90 perccel 6.5-9.0 mmol/l,

étkezést követően 120 perccel 6.0-8.0 mmol/,

lefekvéskor 6.0-8.0 mmol/l,

bármely egyéb időpontban >4.0 mmol/l.


Bővebben: [link]


További infókat találsz a neten ha rákeresel a cukorbetegségre.(GOOGLE MINDENT TUD!)

2017. szept. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem nagyon rossz, de diétázz, mert ez már emelkedett érték, a cukorbetegség "előszobája".
2017. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Talán diétázni kell, de ez nem magas, nem beszélve arról, hogy a műszer is tévedhet, de persze erre oda kell figyelni. Nem maga az érték magassága a gond, hanem a szervezetben a cukorlebontás ideje, önmagában ez nem jelent semmit, orvossal kell konzultálni.
2017. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem, sőt ez nagyon jó. Érdekes módon a régi határ először 8 volt aztán 7, most 6.2 a jó. Ez mind csak a gyógyszer maffia miatt van kitalálva, azért viszik mindig lejjebb az értékeket, hogy az embereket minél előbb rászoktassák a gyógyszerekre.
2017. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 5/5 . Válaszadó ra.


Így igaz pontosan szóról szóra ahogyan leírtad !!


Kiváló megállapítás.Gratula.


A # 2/5.ös válaszomban is igyekeztem érzékeltetni.

Amikor kórházban voltam ott is azt mondták a 7,5-ös cukorszintre hogy az még elmegy.Több mint 10 éve 2-es cukorbeteg vagyok és jelenleg már diétával tudom tartani a cukorszintem gyógyszer nélkül immár 2-éve.

A cukorszintem 4.és7. mmol között változik.

A cukorbetegség nem jó de lehet vele teljes értékű életet élni.

Én is azt teszem és úgy élek mint bárki más.

De egyik ismerősöm nem tartotta be a diétát zabált ivott is és le is kellett vágni a lábujjait.

Egy másik ismerősöm pedig oltotta magát és 95-évesen halt meg de nem a cukorbetegség miatt.

2017. szept. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!