Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyúllyal kezdtem a...

Túlsúlyúllyal kezdtem a terheségemet. Nagyon aggodok mert 17 hetes vagyok és már 8 kilót híztam. Sajnos reggeltől estig gyümölcsöt ennék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Holnap megyek a dokihoz es termeszetesen tole is fogok tanácsot kérni de szeŕintetek ha fogtok 3 -4 kilót ártok vele a babának?
2017. okt. 12. 09:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
szia, 36 hetes kismama vagyok és én 62.5 kg voltam az elején most vagyok 74.5- 75 kgram és hiába tartottam be a diétákat csak jöttek fel kilók. Én ilyen fajta vagyok, a családom is ilyen fajta sajnos alkati kérdés is, most már hiába tartom magam, de se cukor betegség nem jött elő se magas vérnyomás, szóval amíg nincsenek ilyen gondok szerintem nem kell aggódni, a baba meg teljesen jól van, nekem a nőgyógyász azt mondta h ne most kezdjek diétázni terhesség alatt egyek ami jól esik... ellenben a védőnő meg, állandóan baszogatott/ baszogat mai napig h túl léptem azt a 12 kgot .. Édességet nem nagyon eszek húst eszek zöldség gyümölcs és ennyi mégis híztam. Az unokatesóm is terhes most ő is ilyen könnyen hízós fajta, ő még csak az elején jár és már 5kg van rajta pedig ö túlsúlyba volt már előtte is, most 5kgnál jár és 12 hetes lesz :S Hát én csak annyit tudok tanácsolni h mértékkel egyél ha kívánsz is valamit, sétálj este lefekvés előtt 2-3 órával már ne nagyon egyél semmit, vagy ha eszel is inkább zöldség legyen vagy natúr joghurt stb. Ha már gyümölcs én ribizlit szoktam eszegetni, leturmixolom joghurttal / natúr/ egy kis édesítőszer. Elvileg fogyasztó hatása is van, valahol igaz is mert valamennyire sikerült kiszorítani a hízást most tartom a súlyom, meg ugye hasznos vitaminok vannak benne. Én Már várom a végét mert nekem már az orvosokból van elegem.
2017. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kell a gyümölcs h tudjon az ember wcre menni mert ugye székrekedés is lehet xd nekem azt tanácsolta egyek barackot és ezt a védőnő tanácsolta aki a hízás ellen van.. Szóval barackot szoktam napi szinten enni 2 dbot minimum. A ribizli meg még az áfonya is gyümölcs mégse hizlal azt nyugodtan eheti semmi hülyeséget nem írtam ezzel. Kb ennyi gyümölcsöt szoktam.. de nagy hízás lehet ettől. Én ezeket ettem meg zöldségeket. Uborkát, salátát, paradicsomot, paprikát, káposztát, hagymát, fokhagymát, és ennyi csirke húst leginkább, ráadásul a párom sport ember ért a diétákhoz, szóval egészségesen táplálkozunk mégis híztam ennyi. Nálam inkább a mozgás hiány volt a gond mert szigorú fekvésre ítéltek veszélyeztetett terhes vagyok.
2017. okt. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
65%
A wc-re menéshez rostok kellenek, nem gyümölcsök. Rost nem csak a gyümölcsben van.
2017. okt. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Fogyókúra nem javasolt terhesen, csak dietetikus által előírt diéta.

Én is azt javaslom, hogy fordulj dietetikushoz, a nőgyógyászod be tud utalni szakrendelésre.

2017. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
45%

Nekem terhességi cukorbetegségem lett, szinten túlsúllyal indultam neki. A 22 hétig 7 kgot híztam, így már nagyon sok volt.

180 g-os ch diétát kezdtem, az első két hétben fogytam 3 kg-ot, és szülésig nem is jött fel több.

Nehez volt a diéta eleje, kb az első 2 hét, de utána megszoktam, belejöttem, és simán tudtam tartani.

Most a babád egészsége a legfontosabb!

Keress fel szakembert, vagy legalább a neten nézz néhány minta étrendet.

2017. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Írta az egyik hozzászóló, mekkora paraszt némelyik válaszoló, igen egyetértek!

Viszont kedves kérdező, akár hormonoktól vagy bármi mástól vagy túlsúlyos figyelj oda, de komolyan. A gyümölcsök tényleg hizlalnak sajnos. Én sem eszek sokat, nekem a reggelim egy db banán cukormentes tejeskávéval madulatejjel. Szerintem nálam hizánkosabb ember nem létezik a világon. Sajnos régen én is beleestem a gyümölcs dologba és bizony meghíztam , mert étkezések közt alma vagy körte volt. De szerintem nálam más, hormonbaj is lehetett akkor. A lényeg, hogy le tudtam fogyni újra és már 10 éve tartom a súlyom. Nyers zöldségeket eszek sokat, főve is szeretem őket, főzelékeket stb. Nálam a kulcs a sok folyadék, ami nem a cukros lötty, rostos hanem ásványvíz! Csupán azért írtam le a tapasztalataim, mert én is kismama vagyok és 29 hetes- 2-2,5 kg nál tartok. Meglátjuk mi lesz a vége, nekem is oda kell figyelnem, de azt gondolom a baba egészsége a legfontosabb és ezért főképpen.

2017. okt. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!