Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyúllyal kezdtem a...

Túlsúlyúllyal kezdtem a terheségemet. Nagyon aggodok mert 17 hetes vagyok és már 8 kilót híztam. Sajnos reggeltől estig gyümölcsöt ennék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Holnap megyek a dokihoz es termeszetesen tole is fogok tanácsot kérni de szeŕintetek ha fogtok 3 -4 kilót ártok vele a babának?
2017. okt. 12. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha valaki túlsúllyal lesz terhes, akkor az sem baj, ha egyáltalán nem hízik a terhesség alatt!


Elvileg az sem lenne gond, hogy gyümölcsöket eszel, inkább a mennyiségek lehetnek problémásk, ha hízol töle!

2017. okt. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
21%

A gyümölcsök többnyire tiszta cukrosak. Embereld meg magad. Nem az 1800-as években élünk, hogy elhidd, hogy belepusztulsz, ha nem eszed meg, amit "megkívánsz". Ha egyedül képtelen vagy, akkor fordulj dietetikushoz, hogy segítsen étrendet összeállítani és tartsd magad hozzá. Elhízva kezdted, felszedtél 8 kilót, holott a gyereked még 200 gramm körül van, egyenes úton haladsz a terhességi cukor meg a toxémia felé, mert képtelen vagy magadon uralkodni. Gratulálok!

Ha kövér vagy és fogysz azzal nem ártasz a babának FELTÉVE, HA NEM FOGYÓKÚRÁBA KEZDESZ, hanem pl. a cukros kismamák 180 grammos szénhidrát diétáját követed. Ami nem abból áll, hogy megeszel egy kiló szőlőt aztán egésznap tátod a szádat ugye... Ha így haladsz úgy is erre a diétára fogsz szorulni, szóval nem árt, ha gyakorolsz.

2017. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha gyümölcsöt eszel, csak akkor ha már a cukorbetegség is kialakult. Nem lesz baja a babának akkor sem ha fogysz, de terhesen inkább arra kellene törekedni, hogy ne hízzál tovább, így tulajdonképpen fogyni is fogsz, mivel a baba nagyjából 10 kg plusz lesz rajtad szüléskor.
2017. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

Mit tegyél? Felnőtt nő létedre, uralkodj magadon.

Eleve nem értem az embereket, akik felhizlalják magukat, és ha eleve elhízottan kezdted a terhességet, és már ennyi rengeteget híztál, ezzel csak a babának ártasz. A gyümölcsben rengeteg a cukor, ne is haragudj ez általános iskolás tananyag.

2017. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
En 30hetes vagyok +8kgnal tartok szinten tulsulyal kezdtem. Pcos,ir,pm allulmukodes. Napi 75mg letrox 160gr szenhidrat dieta. Diabetologus szerint 12kg plusz ami elfogadhato. Dietetikus 15dkg gyumolcsot javasolt egy nap max. Erdemes lenne neked is felketesni egyet attol fuggetlenul, hogy 24hetesen lesz cukorterhelesed.
2017. okt. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

mondjuk szépen utánanézel, hogy melyik gyümölcsnek kevesebb a cukortartalma... első lépés.

aztán majd embereld meg magad. majd ha gyerek is üvölt a cukorért, tömöd a fejébe?

2017. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
32+1 -nél tartok és összesen van rajtam 8 kilo plusz, holott én is túlsúllyal kezdtem a terhességet. Még a legelején felhívták rá a figyelmemet, hogy figyeljek oda. Megembereltem magam és napi 5 evéssel sikerült is elérnem, hogy ne hízzak 10-20 esetleg 30 kilót. Gabonaféléből csak teljeskiörűség eszek, sok zöldséget, husit, meg eszek gyümit is, de ésszel. Gyümit vagy tízóraira eszek vagy uzsira. Olvasgass utána, mert ha 17 hetesen 8 kilónál jársz, amikor még annyira pici a baba, hogy súlya alig van, képzeld el, hogy a 40. hétre ez akár fel is duplázódhat, amikor növésnek indul a baba a második trimeszter vége felé.
2017. okt. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%
Kicsit ezt at kene gondold... Tuldullyak kezdted es csak gyumolcsot eszel. Utana jarhattal volna. . Mert igy csak artasz. Ertem en h terhesseg kivanossag.. na de onuralom, meg hatarok... Esszel kell csinalni nem osztonleny vagy elvegre.
2017. okt. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
51%
Itt kezdődik a tudatosság és a felelősségvállalás. Ezt még maximum a 24. hétig tudod csinálni, mert ott úgyis kiszűrnek a terheléses cukorvizsgálaton. Felnőtt nő vagy, gyermeket vállalsz, akinek gondolom a legjobbat akarod. A legjobbat azzal tennéd, ha változatosan táplálkoznál, gabonafélét, húst, zöldséget, pici gyümölcsöt. Mivel eleve túlsúlyos vagy, tudnod kellene, hogy például délután már nem ehetsz gyümölcsöt, rengeteg benne a gyümölcscukor, ami megemeli a vércukorszintet. Ha ezt tovább folytatod, felléphet toxémia, ami magas vérnyomással jár, drasztikusan emeli a koraszülés kockázatát. Szerintem kezdj el olvasni a témában és kezd el 160-180 gr szénhidrát diétát tartani. Nem fogsz éhezni, ezt garantálom, viszont a súlygyarapodás megállhat, esetleg fogyhatsz is, ami mindkettőtöknek jó. Csak példa, én fogyókúra miatt 60-80 gr szénhidrátot fogyasztok, és én sem éhezem. Kitartást kívánok Neked és minden jót.
2017. okt. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Mekkora budos parasztok vagytok néhányan!

Egyreszt nem tudhatjuk miert kezdett tulsullyal pl lehet h lombik baba es a hormonoktol hizott ti meg itt osztjatok. De barmi mas oka is van a tulsulynak senkinek nem feladata h lebassza!

Kitartas kedves kerdezo szamold a kaloriat meg a CH-ot sajnos a gyumolcs tenyleg a legrosszabb.

Egyel mertekkel teljes kiorlesu kenyeret, a margarint vajat majonezt es tarsait felejtsd el. Sok zoldseget, feher hust. Teszta liszt cukor zsiros tej, udito tilos. Korlatlanul eheted a paradicsomot ubirkat es a gombat.

Edesseg gyanant: kis sovany turo egy pohar natur joghurt v kefir, osszeturmixolod, tehetsz bele chia magot, meg egy kis edesitoszert poharba adagolod dobsz a tetejere 5szem afonyat. Hutod es uzsinnara megeszed.

1.gyerekemmel 45 kg val lettem terhes 30❗Kg ot híztam és nem lettem cukros a baba 2950g 51cm lett 4 hónapos volt amikor mar 48kg voltam

2. Gyerekemmel cukros lettem betartottam a 160g CH dietat es csak 20❗Kg ot híztam 3720g 56 cm lett most 9 hós és csak 5 kg volt rajtam

3. gyerek 5 kg plusz sullyal kezdtem 12 hetes vagyok 160g CH-t eszem es a kaloriat is szamolom eddig 8kg-t híztam a cukrom gyönyörű de a levegőtől is hízok. De tudom, h megszulos es ujra a regi leszek.

Boldog babavárást!

2017. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!