Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt hogy mondanátok el a...

Ezt hogy mondanátok el a párotoknak?

Figyelt kérdés

Első uh-n velem volt a párom is, se még nem volt pulzálás így két hétre rá most a 8. héten.

Ide egyedül mentem és a doki teljesen lesokkolt. Három szívhangot talált! Nagyon meg vagyok rémülve! Nem tudom hogy mondjam el a páromnak, hogy nagycsaládosok leszünk. Számomra nagyon félelmetesnek tűnik a dolog!


Segítéseket kérlek, mi a legjobb módszer az elmondásra, hogy ő nem kapjon infarktust mint én.


2017. okt. 13. 09:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%

Én poénra venném, elé raknék három pár kiscipőt, vagy ha volt valami babaváró ajándék, akkor viccesen megjegyezném, hogy szerezni kell még két ugyanolyat.

Igaz, én nagyon örülnék az ikreknek, első sokkhatás ide vagy oda. :)

Gratulálok!

2017. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Én is örülök neki, nyilván imádom őket! Akkor is így lenne, ha öten lennének, de csak kettőt terveztünk és ez csak az első lett volna...

Én teljesen lesokkoltam, mert a családban nincs iker, nem volt stimu sem, semmi ami indokolná. És nem is sima iker, hanem hármas.

Nem volt ajándék, de lehet beszerzek valamit akkor :)

2017. okt. 13. 09:51
 3/23 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell bohóckodni, mond el neki normálisan, hogy 3 lesz.

Akkor sem éri kisebb sokk, ha cipőket raksz elé.

2017. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%

Gratulálok!!!Én anno elég bénán adtam elő,hogy jön a baba.Legközelebb valami kis meglepivel fogok készülni.Szerintem jó ötlet a cipőcske,így legalább a saját tempójában fogja feldolgozni.

Írj majd,hogy alakult! ;-)

2017. okt. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Várjátok meg azért a 12. hetet, hogy mennyi baba lesz végül. Fel fogják ajánlani a redukciót is, mert kötelességük. Aztán végig kell gondolnotok, hogy a lehetséges kockázatok, szövődmények tükrében is vállaljátok-e a hármat. Mi is úsztunk pár napig a boldogságban, amikor szintén 8 hetesen az ügyeleten véletlenül kiderült, hogy nem kettő, hanem három. Egészen addig, amíg a doki - amellett, hogy elmondta, bárhogy döntünk, mellettünk áll - felvázolta, hogy mivel járhat egy ilyen terhesség. 4 hetünk volt dönteni, végigbőgtem.


Szóval egyelőre maradjatok a talajon, nem kell semmi cukormáz a közléshez, mert ez amellett, hogy lehet a világ legjobb történése HA minden jól alakul, és "sokáig", akár 33-34 hétig bent tudod tartani őket, lehet hatalmas probléma is szövődményekkel, nem sorolom. Az csak a baj, hogy ezt senki nem tudja megmondani előre, hogy melyik verzió fog bekövetkezni. Magyarul bárhogy döntesz, olyan, mint a pénzfeldobás, vagy-vagy.


Szóval egyelőre simán csak közöld vele, aztán meglátjátok a továbbiakat.


Jó egészséget és sok erőt, sikert kívánok nektek!

2017. okt. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
84%

én sem akarok vészmadárkodni,-de még nagyon korai a terhességed.szóval előfordulhat hogy a természet közbeszól.

és hogy hogy mondd el? a férjedet te ismered jobban,hogy melyik szitut hogy viseli..

2017. okt. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Én ezt nem viccelnem el. 3 baba hatalmas öröm és hatalmas kihívás. Már maga a terhesség kiviselése is. A 12. hétig döntenetek kell, hogy eltek-e a redukcio lehetőségével. Olvass utána, hogy mi a harmas iker terhesség kockázata, mi a kettesé stb. Át kell beszelni ezt több orvossal is. Mi nekünk meddőségi centrumban hozták össze a harmas iker terhességet inszeminációval. Ott is átbeszéltük nagyvonalakban a lehetőségeket, kockázatokat. Majd mentem a saját nőgyógyászomhoz, vele órákat -beszéltünk róla, mind orvosi mind lelki, etikai szemszögből. Utána mentünk genetikus ultrahangos specilistahoz, aki végez ilyen redukciót. Vele is átbeszéltük a lehetőségeket, mik a veszélyei ha hárman vannak, ha redukálunk. Végül úgy döntöttünk, ha a 12 hetes uh-n nincs látható eltérés, down korra utaló jel, élettel összeegyeztethetetlen betegség, akkor maradjanak mind a hárman. Ez volt két hete. Mérhetetlen boldogság volt látni a 3 babát az uh-n, de már most erzem, hogy mennyivel nehezebb ez a terhesség pedig még csak 14 hetes vagyok. Egy fiunk már van, vele vígan dolgoztam vegig, most viszont már egy kisebb séta is neha rosszul esik. Egy hete pl meg nem volt ilyen gondom.

Kerjetek több helyről szakvéleményt, nem mindegy, hogy hány peteszak, méhlepény stb van. Nehez döntés ez, de muszáj higgadtam, a tények talaján maradva átgondolni.

Kitartást és kívánom, hogy minden úgy alakuljon, ahogy szeretnetek.

2017. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem rdtúl nem arról szólt a kérdés,h kitudja hordani v szövődmények és még sorolhatnám amit írtatok.

Kérdező a 3 kiscipős ötlet nagyon jó, de elég lehet 3 pár zokni is:)

Igen is emlékezetesnek kell lenni a bejelentésnek, hiszen ez az egyik legszebb dolog egy pár életében:)

A többivel pedig ráértek foglalkozni akkor,mikor a dokival beszéltek.

Én ismerek 3 ikres anyukát és nagyon jól viselte a terhességet végig.

Most az a dolgod h örülj és biztos nagy az izgalom, várod a párod h elmondhasd neki!

Minden jót nektek!!!!

Gratula:)

2017. okt. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

Én nem csinálnék ekkora felhajtást, hogy kiscipőt vennék.

Gondold végig, az első 12 hétben még bármi lehet, ráadásul itt ahogy írták egy ilyen terhességnél más dolgok is vannak, szóval ha az egyik baba úgy dönt mégsem születik meg (ne így legyen) akkor utána milyen lenne visszanézni azt a 3 kiscipőt.

Szerintem a férfiak jobban szeretik a legegyszerűbb dolgokat mint a nagy felhajtást. Szépen szavakkal vázold fel ha gondolod akár viccesen, hogy valószínű óvodai étkeztetésre nem kell költeni majd :) vagy akármit.

Szerintem teljesen mindegy hogy adod elő ő is sokkot kap majd biztos :) De a lényeg, hogy örüljetek és minden rendben legyen.

2017. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Nekem szerencsém volt ilyen értelemben, mert amikor kiderült, hogy ketten vannak, a párom 2,5 hétig nem volt itthon. Vettem kettő takarót és ráhímeztettem, hogy "tervezett" és "meglepetés". A hálóban hagytam és mikor később hazajött vele hozattam ki, hogy "kimossam". Előttem nyitotta szét és kellett neki egy pár másodperces átfutási idő :D
2017. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!