Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet laktóz...

Terhesség alatt lehet laktóz gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés
Valakinek valamilyen tapasztalata?
2017. okt. 16. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
A betegtájékoztató biztosan tartalmaz útmutatást a babát váró nők számára. Ha esetleg mégsem, akkor az orvosodnál érdeklődj, ne arra alapozz, amit itt mondanak.
2017. okt. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kérdeztem a nőgyógyászt a háziorvost a gyógyszertárat.. Mindenki egyik helyről a másikra küld mert ők nem tudják pontosan.

A gyógyszeren semmilyen kismamáknak szóló tájékoztató sincs.

Ezért kérdezem itt. Hátha bárkinek bármilyen tapasztalata van. Én már minden utat végig jártam.

2017. okt. 16. 20:49
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia én laktózérzékeny vagyok, a terhességem előtt szinte csak laktózmentes tejterméket fogyasztottam. Aztán kb a 3 hónapnál rájöttem hogy nem biztos hogy jó ha a baba nem találkozik laktózzal, így vettem lakták enzimet és módjával, de azért elkezdtem eszegetni a sima tejtermékeket miközben szedtem hozzá a bogyót. Eddig semmilyen hátrányát nem tapasztaltam, én a védőnővel beszéltem erről anno és ő pártolta a dolgot. Még nem tudom mi lesz a kisfiammal, de egyelőre a tejcsi a fő tápláléka és még csak nem is hasfájós, remélem ő megússza.
2017. okt. 17. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Laktáz enzimre gondolsz?

Ha igen, akkor nem tud ártani, ugyanis a szervezet magától is termel (ideális esetben) ilyen enzimet.


Sőt: a laktózmentes termékek is gyakorlatilag annyit jelentenek, hogy a gyárban belekeverik az enzimet, mire a fogyasztó asztalára ér, már elvégezte a bontást az enzim. Normál esetben ezt a saját enzim, a gyomorban végezné.

2017. okt. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én Lactase-t szedek mióta tudom hogy laktózérzékeny vagyok, semmit sem bír a gyomrom amiben egy kicsi is van és én is úgy tudom nyugodtan lehet szedni,mivel normál esetben a szervezeted termelné, így nem árthat a babának.
2017. okt. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!