Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az Emma...

Mi a véleményetek az Emma névről? Többi lent.

Figyelt kérdés

Testvérem azt mondta, hogy az Emma egyenlő a fiú nevekből a Palival...vagyis szerinte csúnya név..

Nekem és férjemnek is tetszik és a nagymamám is Emma volt aki sajnos nagyon fiatalon, 38 évesen hunyt el és a családban senkinek nem adták ezt a nevet. Én szeretném majd ha kislanyomat így hívnák de mindenki csak a száját húzogatja e név hallatán. Anyukám szerint meg a családban elhunyt nevét nem adjuk gyereknek. De én nem hiszek babonákban.

Ti mit gondoltok?



2017. okt. 24. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Azért nem adnám, mert tömegnév, minden 5. kislányt így hívnak a környéken.
2017. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Azt gondolom, hogy nagyon leszűkülne a kör a Dzsesszikákra és Brendonokra, ha nem adhatnánk olyan nevet, ami már a történelem során előfordult a családban, és az illető már meghalt.


Különben régen tetszett az Emma, pont mert ritkának számított, de az elmúlt pár évben úgy felkapták, hogy szinte már taszít.

2017. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Nekem tetszik.☺ Amúgy , hogy elhunyt nevét nem adják..mi a kislányunknak férjem dédmamája nevét adjuk aki Hermina volt. Férjem papája örült neki az Ő anyukája volt.
2017. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Elmegy, igazi divatnév most. Viszont úgy nem adnám, hogy olyan családtag neve volt, aki ilyen tragikusan fiatalon meghalt. Lehet hogy többeket érzékenyen érintene. Ez nem olyan, mint amikor egy szép, hosszú életű dédi nevét választják, akire mindenki szeretettel gondol.
2017. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

A dednagymamam nevet kaptam.

Mind meghalunk, akkor ez alapjan senkinek sem lenne neve?


Emma szep nev, en csak azert nem adnam mert nagyon divatnev lett.

2017. okt. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Nekem tetszik, rajta van a mi listákon is :)
2017. okt. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Emma a lányom. Igaz, hogy tucatnév, de én egyet sem ismerek rajta kívül. Nagyvárosban lakunk. Oviban és most iskolában is ő az egyetlen Emma. Kisebbik lányom most lett ovis, 5 Hanna van a csoportban és egy Emma sincs.
2017. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg ne más döntse el hogy csunya e a nèv,nektek tesztszik és ez a lènyeg.Egyèbkènt szerintem nagyon szèp gesztus,èn èdesanyàmrol neveztem el a kislànyom aki mèg a pocakban van.
2017. okt. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszokat mindenkinek. Nálunk kivételesen nem tucatnév az Emma, egyetlen ilyen nevű kislány sincs akit ismerek, még csak felnőtt nőt sem. De szeretnénk még egy nevet, Emma Boglárka a legesélyesebb de ha van ötletetek, hogy még melyik név passzolna az Emma mellé, szívesen olvasom :)
2017. okt. 25. 09:03
 10/16 anonim ***** válasza:

Nagyon szép név a Emma, igaz hogy mostanában jóval több van belőle, de szerintem még nem tucatnév, mint pl. a Hanna vagy Lili. Szerintem nyugodtan add a kislámyodnak, mert gyönyörű. És ha nem most halt meg a hozzátartozód sem, akkor nincs semmi probléma.

2. névnek, ha mindenképp szeretnél, javasolnék valami ritkábbat, bár ahogy érzed :)

Sok boldogságot a picihez

2017. nov. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!