Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzati szívultrahangon csak...

Bogi1990 kérdése:

Magzati szívultrahangon csak a baba szívét nézik, vagy esetleg meg lehet kérni a doktort, hogy legyen olyan kedves, és nézze meg a baba nemét is? (Czeizel Intézet)

Figyelt kérdés

Ma voltam a II. genetikai ultrahangon, és a baba megint nem akarta rendesen mutatni magát, el kellett mennem kávézni, csokit enni, meg sétálgatni, hogy egyáltalán a főbb dolgokat meg tudják nézni. Azonban a kiáramlási pályákat nem látta a doktor úr, így el kell mennem magzati szívultrahangra. Sajnos, csak magán rendelésre kaptam már időpontot, a Czeizel Inézetbe, Prod. Dr. Hajdú Júliához.

A kérdésem az, hogy ilyenkor csak a baba szívét nézik, vagy ha szépen megkérem, és úgy fekszik a gyerkőc, akkor meg tudja mondani a nemét? Kíváncsiak vagyunk, a genetikain azt mondták, hogy inkább lány, de nem nagyon akarta magát mutogatni :)


Köszönöm a válaszokat!



2017. okt. 27. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
A szívét nézi..inkább azon drukkolj, hogy ne legyen semmi baja.
2017. okt. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Én is nála voltam. Kérés nélkül megnézte pl. az agyát is, szóval szerintem ja megkéred, megnézi :)
2017. okt. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nála voltam és csak a szívét nézte meg. Igaz, én nem fizettem érte, mert ingyenesen voltam, lehet hogy a plusz csak a fizetősöknek jár.
2017. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ingyenes vizsgálaton en nem a nemet kertem hanem mást. Megnézte. Viszont kérned kell, mert magától nem tudhatja mire vagy kiváncsi.
2017. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A genetikai uh-n azt mondta a doki, hogy nincs semmi baja, csak nem úgy fekszik a magzat, hogy kellő biztonsággal megítélhesse a kiáramlási pályákat. Mondta, hogy négy üregű a szív, rendesen működik is, meg a leletre is az van írva, hogy "kompenzált magzati vérkeringés" és hogy biztos nincs baj, de el kell küldenie erre a külön vizsgálatra. Szóval nem hiszem, hogy baj lenne, csak ez a protokoll.

De persze, hogy azon drukkolok, hogy ne legyen semmi baja, de miért is lenne? :) Eddig minden rendben volt, voltam kombinált genetikai teszten is, biztos, ami biztos, pedig bőven 37 év alatt vagyok még!

Amúgy nem lényeges, hogy kisfiú vagy kislány, csak kíváncsiak vagyunk, főleg férjem. :)

Amúgy köszönöm a választ. :)

2017. okt. 27. 16:03
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja igen, és fizetősre kell mennem, mert az ingyenesre már csak decemberre kaptam volna időpontot, az pedig már nem lett volna jó. (20. hétig kell mennem)

Nyilván kérni fogom, csak azért kérdeztem, hogy egyáltalán szabad-e ilyenkor bármi mást kérni, hogy nézze meg esetleg.

Köszönöm a válaszokat!

2017. okt. 27. 16:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is a Czeizelbe voltam a dr nőnél. Nagyon aranyos volt. Nekünk megmondta a nemét magától. Sőt pár percben végig mutogatta a kicsit. De tényleg a vizsgálat 90%-a szívről szól.
2017. okt. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Azóta voltam a magzati szívultrahangon, nagyon rendes a professzor asszony!

Szerencsére pont úgy feküdt a pici, hogy a szívét nagyon hamar meg tudta nézni, semmi gond nincsen vele, minden a legnagyobb rendben.

A professzornő magától elkezdte vizsgálgatni a babát, de sajnos nem mutatta meg, hogy fiú-e vagy lány. :D

Viszont Dr. Hajdú Júlia nagyon kedves és alapos, mindent elmagyaráz a vizsgálat közben.

2017. nov. 22. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!