Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha félek, hogy...

Mit csináljak, ha félek, hogy elmegy így a baba?

Figyelt kérdés

10 hetes terhes vagyok, veszélyeztetett (a 7. héten elkezdtem vérezni egy hematóma miatt). Nagyon félek, hogy valami baj lesz, valamit rosszul csinálok és elmegy a baba. 3 hete kb. el sem hagytam a házat, leginkább vagy az ágyban fekszem, vagy a nappaliban vagyok. Jönnek naponta a barátnőim, anyukámék, a barátom is itthon van velem a nap nagy részében. Próbálom lefoglalni magam, de az olvasáson, sorozatozáson és az online vásárláson kívül nem sok mindent szoktam csinálni... Most is rendeltem egy halom babaruhát és a barátom anyukája csak annyit jegyzett meg, hogy "hát lehet még nem kellene ennyire bevásárolni, ki tudja, mi fog történni".


Félek, ha a terhességem végéig veszélyeztetett leszek, akkor én megőrülök...


2017. okt. 26. 10:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
megőrülni nem fogsz, csak dugd el a hitelkártyád egy időre :)
2017. okt. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy te mindent megteszel a babáért (pihensz, kikapcsolódsz, lazulsz) nem sok mindent tudsz tenni. A várandósság és a szülőség is egy életen át tartó aggódás lesz, amivel együtt kell élni. Nem gondolom, hogy a terhesség végéig fenn fog állni a probléma, a hematóma előbb utóbb felszívódik és ha ez időben bekövetkezik, a terhességed teljesen problémamentes is lehet. Ha gondot okozna, azt nemigen lehet befolyásolni. Babadolgokat még én sem vásárolgatnék mondjuk, hematómától függetlenül. Kitartást és remélem minden jól alakul.
2017. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
41%
"sorozatozáson és az online vásárláson " HELYETT az olvasás mellett rajzolj, fess, alkoss, írj naplót, zenélj, énekelj! És akkor nem fogsz elbutulni. A baba is jobban fogja érzeni magát.. Fellegi Ádám zongoraművész rendszeresen bejár(t) a II. Szülészeti Klinikára zongorázni a kismamáknak és a magzatoknak. Hallja ám! Mozartot játszott nekik:)
2017. okt. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Kicsit hagyd abba ezt a hisztit. Ha beteg a baba elmegy, ha egeszseges megmarad. Sokunknak van / volt verzese.

Ettol meg nem kell bezarkozni a hazba ...

Hogy kap igy friss oxigent a gyereked, ha nem mesz a levegore ?

2017. okt. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerintem nem hiszti, ha egy kismama aggódik a babájáért.
2017. okt. 26. 11:31
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

10 hetes terhesen még valóban nem kell babaruhát rendelni, de nem a haematoma miatt, hanem amúgy sem.


Rengeteg nőnek van haematomája a terhesség elején, ettől nem leszel végig veszélyeztetett, az fel fog szívódni. Szerintem az a bajod, hogy túltutujgatnak, ezért nagyítod fel te is a problémát. Pihenj, kapcsolódj ki, de nem kell, hogy körülötted forogjon a világ. Sokat segítene, hidd el.

2017. okt. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Volt hematómám, én is véreztem, de 10 hetesen még nem rendeltem babaruhát nem zárkóztam be a házba és nem sajnáltattam magam az összes családtagommal.
2017. okt. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem sajnáltatom magam senkivel!

De ők is tudják, hogy ez probléma és nem szeretnék, hogy bármi gond legyen. Nem értem, akivel törődnek a legközelebbi barátnői, családja és a férje is, az már azonnal sajnáltatja magát, meg hisztizik?!

Pihennem kell, ezzel nem tudok mit tenni.

2017. okt. 26. 11:57
 9/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom, hogy mit javasolt a doki. Szigorú agynyugalmat vagy csak több pihenést? Engem 13 hetesen vérzés és hármas iker terhesség miatt szigorú agynyugalomra ítéltek. Kórházból is csak saját felelősségre jöhettem haza egy hét után. Én tényleg nem csinálhatok semmit. Ülni tilos, ahogy sétálni, hajolni. Egy tányért nem mosogathatok el, enni is jobb lenne az orvosok szerint fekve. Egyelőre. Aztán majd talán lazul ez. Addig ezt élvezem. Angolul nézek kedvenc sorozatokat, adok-veszek csoportokban böngészek, mindenfele logikai játékot játszok telefonon, pl sudoku. Tanulmányokat olvasok a hármas ikerterhességről. És biztatom a gyerekeket, hogy kapaszkodjanak ezerrel. Közben itt van a nagyobbik fiam. Vele se tudok sok mindent játszani, de próbálkozom. Mesét olvasok neki, fekve színezek vele. Ne süllyedj önsajnálatba. Ezer meg egy terhesség lesz sikeres egy korai hematoma mellett. Ha meg nem szigorú agynyugalmat írtak elo, akkor lassu sétákat tehetsz, apró házimunkát végezhetsz. Beszéld meg az orvossal pontosan, hogy mit szabad és mit nem.
2017. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

"Pihennem kell, ezzel nem tudok mit tenni."

- csak annyit, hogy a hármasban leírtakat lepontozd hasonszőrű társaiddal??

Akkor bocs, hogy ajánlottam, hogy értelmesen kreatívan használd fel a idődet, ülj vissza as@gghülye sorozatokhoz és vásárolj szüntelen.

2017. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!