Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Volt, van aki nem ad...

Anyukák! Volt, van aki nem ad (ott) pénzt (ajándékot) a szülés után senkinek (orvos, nővér, szülésznő)?

Figyelt kérdés
Tehát nem magánrendelésre jár(t) a terhesség alatt, hanem mondjuk sima SZTK-ba és nincs fogadott orvosa, szülésznője. Ha nem adtatok akkor mi volt az indoka?
2011. szept. 29. 12:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

az első terhességnél nem adtunk senkinek.

ok: ?

a doki- sztk- azt mondta hogy bele fogok halni a szülésbe.

ezekután nem volt értelme hogy emlékezzen rám ránk miután túléltem.


a második baba után csak az sztk-s orvosnak adtam egy fényképet a kisfiamról írtunk rá néhány kedves szót.

a nővérnek szülésznőnek mind ott helyben köszöntük meg a hozzáálásukat nem tartották a markukat.

az endokrinológusomnak fogok még fényképet adni - Ő kért- mert neki köszönhetjük azt hogy időben rövid várakozás után soksok szakmai segítséggel kismama lehettem.

2011. szept. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Úr Isten! Hogy mondhatott ilyet??????
2011. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ügyeleten szültem és nem volt fogadott dokim. Nem adtam pénzt a dokinak aki végül császározott.

Igazábol ugy éreztem, hogy semmi extrát nem tett azon kivül, hogy a munkáját végezte, amiért ugye kapja a fizetését. A hathetes vizsgálatra a magánrendelésére mentem ott értelem szerüen fizettem neki és ezzel le is volt tudva a dolog.

Tudom,hogy elmaradott felfogás,de azért fizetem a TB-t hogy ellássanak. Amugy meg probáljon szolni,hogy nem adtam neki "hála"pénzt..

2011. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
Az ember akkor nem ad pénzt, ha nincs miből adnia. Szülésre mindenki áldoz, mert nem babra megy a játék. A szülészek különleges á...tfajta. Van amelyik rendes pénz nélkül is, van, amelyik pénzzel is kutyaütő. Jól meg kell nézni, kinél szülsz. Persze, ha nincs fogadott orvosod, akkor az ügyeletesnél szülsz. Volt ismerősöm, akinek jól ment, mégse adott az elvei miatt, nem is volt semmi gond, anyuka egészséges volt, rendes sima volt a szülés maga.
2011. szept. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
undorítónak tartottam a hálapénzt. Akkor lett számomra az, mikor ők mondják meg. Régen ez tényleg hála pénz volt. Az ember ha úgy érezte adott, amennyit gondolt, és annak akinek akart. Ebből lett egy undorító pénzéhsége az egészségügyiseknek. Tisztelet a kivételnek. Nekem szupi orvosom van, csak sajnos a kórházi átalakítások miatt szülést nem tud már a kórház levezetni (pedig most újították fel a szülészetet). Így én oda jártam végig, és az utolsó hónapban mentem el, abba a kórházba ahol szültem. Semmit nem adtam sem az orvosnak, sem a szülésznőnek. Bár baromira égőnek éreztem (hisz ez lett belőle, hogy már ezt érzi az ember égőnek), izgultam, de így utólag nagyon örülök és nem bánom. A dokimnak a 6 hetes kontrollon vittem egy ajándékcsomagot és 10E Ft-os borítékot, hálám jeléül amiért több mint 10 éve az orvosom. Alig akarta elfogadni (pedig a pénzt akkor még nem is látta, mert a csomagban volt). Azóta is hozzá járok, és már most izgulok, mi lesz ha már végleg elmegy nyugdíjba (70 éve feletti). De ismerek olyat, is aki a Barossba járt terhesrendeléstől kezdve mindenre és soha nem fizetett egy fillért sem. És nem is panaszkodott, hogy rosszul bántak volna vele.
2011. szept. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt mindenki maga tudja eldönteni. Én pl. adtam fogadott dokim is volt, én így voltam nyugodt, hogy tudtam, bármikor felhívhatom a hülye kérdéseimmel, és tudtam hogy figyel rám. Az is jó, hogy nem kell folyton magyaráznod hogy ki is vagy hol tartasz, milyen vizsgálatok voltak stb. Ha Te nem vagy izgulós fajta és úgy ítéled meg, hogy nem szeretnél adni, szerintem akkor válaszd azt. Egyébként volt nekem ismerősöm, aki nem adott...
2011. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%

úgy hogy annyira alacsony volt a haemoglobin szintem - 83 - - 120 tól normális de akkor is alacsony- hogy így kimondta .

elküldött vérvételre ....


kaptam szérum vasat intravénásat egy olyan dokitól aki hitt bennem és nem hitegetett értelmetlen dolgokkal meg fenyegetésekkel .


szedtem vasat a terhesség alatt de a vasszint nem ugyanaz a hgb szinttel.

2011. szept. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
ja az még lemaradt, hogy ennyi erővel a gyerekorvos is kaphatna. Meg minden tanár minden félévben (napközis is) hisz őrajtuk nagyon nagy múlik, hogy milyen lesz a gyerek. Mennyire tanítja meg tanulni, mennyire veszi el a kedvét az egésztől, és még sorolhatnám. Egyetértek, ezért van a tb.
2011. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha nincs fogadott orvosod/szülésznőd, és az ügyeletesekkel szülsz, akkor semmi okod rá, hogy adj nekik. Ez olyan, mintha a szupermarketben a pénztáros zsebébe dugnál egy 500-ast, mert rendesen kiszolgált a pénztárnál. Ezt sem szokás...


Esetleg ha úgy érzed, hogy tényleg hálás vagy, és szeretnéd megajándékozni az illetőt, mert annyira rendes volt veled, akkor megpróbálhatod.


A választott orvos/szülésznő más, ott megfizeted a "szolgáltatást", hogy BÁRMIKOR a rendelkezésedre állnak, amikor szükséged van rájuk. Bár itt is eltérők a vélemények, hiszen egy tűzoltó is akkor megy, ha tűz van, és ezért nem kap plusz pénzt...

2011. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is eléggé etikátlan a hálapénz, mint olyan, de az is felháborító,hogy milyen alacsonyan vannak megfizetve az orvosok. Szerintem ez szégyen!
2011. szept. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!