Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhes vitamint szed...

Aki terhes vitamint szed annak nagyobb lesz a baba?

Figyelt kérdés

2017. nov. 9. 15:54
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Ezt 30 eve gondoltak igy.
2017. nov. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem
2017. nov. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Nem, és csodálkozom, hogy még ma is vannak, akik ezt elhiszik.
2017. nov. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy régóta fennálló tévhit a kismamák körében. Semmi köze a terhesvitaminnak a baba súlyához, méretéhez.

Nem a vitamin fogja befolyásolni a baba súlyát, hanem egyedül a genetika. Amit örököl az édesapjától- édesanyjától. Minden második kismama szed különféle terhesvitamint, és mégis születnek ugyanúgy kis súllyal babák.

2017. nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
47%
Minden gyereknél külön szedtem vitaminokat, mármint külön magnéziumot folsavat vasat stb stb... 3,50 körüli gyerekek lettek, sokat híztam velük. Egy volt közülük, nem tudom, miért de egyik közeli ismerősöm adta a baromi drága kismama-vitamint, amit addig csak reklámban láttam, mivel kaptam tőle (neki már nem kellett, nagy kiszerelés) hát beszedtem. Azon gyerekemmel alig szedtem fel kilóban, de ő lett egyedül 4 és fél kiló. Nem tudom, van e összefüggés, de inkább leírtam, velem hogy volt ez... amikor a doki közölte a súlyát, kijött sikítva egy : mennyi??? mondat :D
2017. nov. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

https://www.youtube.com/watch?v=kKpoj97P2Yo


Ez a videó szerintem jól szemlélteti ezt a dolgot.

Nem a vitamin miatt születnek 4-5 kilós babák.


Egyébként én is szedem a vitamint, és így 38 hetes terhesen sem én sem a baba nem óriási, hanem teljesen átlagos.

2017. nov. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
5 ös vagyok, hiába pontoztok le, attól még megtörtént, amit leírtam :) Elképesztő, milyen sötét emberek vannak, csak mert nem épp azt írtam, amit a többi, már csak a piros kezek röpködnek, holott megírtam, csak a saját történetem írtam le, ettől még nem állítok vagy cáfolok. Amennyiben nem tetszik, görgess tovább, szerintem a válaszom épp olyan értékes lehet, mint a többi, főleg hogy megtörtént eseményt írtam le.
2017. nov. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2017. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Ez a videó hasznos volt számomra

Enis azt hittem attol nagyobbak.

17.hétig szedtem elevitet azóta nem (csak amit doki mondott Vasat,D vitamint ,mgt, kalciumot)

Aztán 16+3hetesen 17+2 nek mertek a babat.:O azthittem a vitamin.

(Nem emiatt hagytam abba) aztán meg 19+4 hetesen 19+0nak felelt meg...

Meg mindig azt hittem h most meg mert nem szedem a vitamint.:)


De most 24+5 hetesen a baba 25+6hetesnek felelt meg. Szval tudom h semmi koze hozza.

Genetika stb, hisz a 12.héttől egyéni ütemben fejlődnek. Nagyon sok dolog szamit. A méhlepény mukodese mennyire jo. Milyenek a szulok, milyen a baba genetikaja , anyuka eletmodja stb

2017. nov. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
2017. nov. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!