Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire van feltétlenül szükség...

Mire van feltétlenül szükség a babával az első hetekben? És kb mennyiből tudom ezeket betakarni?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé kell a pénz, hogy be tudjuk fejezni a ház felújítást, és úgy 1-2 hónaposan költöznénk, így sok mindent azért se akarok venni, hogy költözésnél ne galibázzon, amire még úgysincs szükség (pl. eletőszék...).

Babakocsit kapunk, és a hozzá való autósülést meg fog kelleni vennünk. Meg számolok kisággyal, ami nagyobb kiadás, de mi kell még ami ilyen nagyobb összeg? És mennyi jön össze az apró dolgokból mint kisruhák, tisztálkodási szerek, egyéb?

Mi az amit mindenképp meg kell vennünk és mi az ami nem fontos az első időben?


2010. máj. 31. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk mózeskosárban aludt mindkét gyermekem 3 hónapos koráig az ágy mellett (értsd a babakocsi levehető mózes része), így kiságy sem kell feltétlenül.

Kiságyat Auchanban láttam épp a minap 12000-ért vadi újat, 2500-ért szivacs.

Fürdetni lehet a mosdóban, vagy akár a nagy kádban is, csak az kényelmetlen, mert le kell hajolni.

Kis ruhákat nem tudsz kölcsönkérni más anyukától? Mi alig vettünk néhány darabot, mindent úgy kaptunk, pár hét-hónap alatt ki is növi az elsőket.

Pelenkázóasztalra sincs szükség, ha veszel dm-ben vagy Rossmannban eldobható pelenkázó alátétet, azt lerakhatod bármilyen asztalra, az újszülött még nem tud "elkolbászolni".

2010. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk még a légzésfigyelő volt nagyobb beruházás. Én annak idején rengeteg mindent vettem terhesen a babának, aztán mikor megszületett, rájöttem, hogy egy csomó minden felesleges és nem praktikus, na meg az elején nem is kell a gyereknek túl sok minden. Én ha újra kezdeném vennék 3 ruhát neki és egy játékot és kész. A legtöbb cucc és ruha érintetlenül maradt, mert nem kellett. Igazából csak később kezdi érdekelni a mindenféle játék és figyelemlekötő dolog. Szerintem tisztálkodószer sem gáz, én mindennap fürdetem a gyereket és most 4 hósan is még félig van a születésekor megkezdett sampon és fürdető. Egyedül a pelenka és a törlőkendő kerül sokba.
2010. máj. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon vegyes ez a kép, hogy mi mennyi lesz, mert mindenkinek másak az igényei is, meg az is, hogy mire mennyit szán, szán e, új legyen vagy használt, és ha jó a használt is, akkor is azt milyen áron tudja beszerezni.

Autós ülés:10ért már tuti kapsz. (nem mondom h legszuperebb, de kapsz)

Nekem pl a ruhák, szinte MIND turiból van, keress ha van rá módod angol turit, ahol kilóra kapod a ruhákat, menj be a legjobb napon (bálabontás ekkor a legdárgább, viszont kifoghatsz nagyon nagyon jó és szép ruhákat is, akár orvoshoz is viheted benne a babát)

És a legolcsóbb napon is. Mivel a gyerekruhák kicsik, nincs nagy súlyuk. Akár 1 kiló kb lehet olyan 10-15 kis darab ruhácska is. Ha a legdrágább napon mész akkor is ezt megkapod max 3500 Ftért, a bababoltban nem kell ecsetelnem hogy ennyi pénzért mit kapsz. (Esetleg egy darab rugit.)

Textilpellus legyen, lepedő, ágynemű, de ha tudsz esetleg varrrni te is megvarrhatod. :P Ezeket is kihozhatod simán 3000-5000 Ftból.

a tisztálkodási szerekre ne nagyon költs, mert az elején gyógyszertári kenőcsöt és fürdetőt írnak fel, ez a legolcsóbb és legjobb az első fél évben. Ha a melledre kell krém vagy akarsz venni, mondjuk szoptatós teát, vagy egy "minőségibb popsikenyőcsöt akkor az megdobhatja ezt az összeget. Ha csak azokat veszed amit a doki kiír akkor max 3000 Ft. Ha krémek, tea esetleg mellszívó akkor az lehet + 5000- 25000 (itt a mellszívó dobja meg de itt is attól függ milyet veszel) illetve van e tejed és van e rá szükség. Én az első babánál úgy voltam (amit nagyon nem bántam meg), hogy vettem mellszívót miután beindult a tej, és nyüstöltem magam a csillagos fájdalmakig, h minél több legyen vettem egy viszonylag drága de jó mellszívót. 22000ft volt. de ha belegondolsz hogy anyatejjel táplálhatod és az "ingyen van" a tápszer meg kb 5 napra 2000Ft, akkor itt is van min elgondolkozni. De a mellszívó csak miután hazajöttél a kórházból. Én kb 3 hét múlva vettem meg.

Cumisüvegek, vagy esetleg készlet. Ezt is viszonylag "drágán vettem" 5500 Ft de 4 aventes üveg, + hozzá cumik. Én akkor mindezt úgy fogtam fel, hogy "befektetés" mert több gyereket is szeretnénk, és azért vannak dolgok, nálunk a cumisüveg is olyan amit most majd a második is használ majd. Én mindent apránként vettem meg, így egyáltalán nem voltak drasztikus kiadásaink.

Remélem segítettem és bocsi amiért kisregénybe fajultak a dolgok. :P ;)

38+3km

2010. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A tisztálkodási szereket az első időben a gyógyszertárit kell majd használni :Fürdető ,krém stb ezt a baba háziorvosa írja majd fel. Ruhákat pedig próbálj biziből beszerezni mert a minőségük is jobb és olcsóbb is, body darabját én 250-ért vettem, gyönyörű tipegők 500-ért.... Kis kádat kell még szerezni az nem drága én 2000-ért vettem. Remélem segítettem, amúgy ezt nem lehet szerintem pontosan kiszámolni, ha vannak rokonok vagy barátok biztos odaadják a rucikat,nem szabad visszautasítani egy babánál semmit! Jó egészséget!

2010. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kiságy és pelenkázóasztalka az Ikeában is van, 8.000 Ft a kiságy és talán ugyanennyi a pelenkázó. Az nem drága, nem? De például vaterán is nagyon jókat lehet kifogni, mindenképpen érdemes ott is körülnézni!
2010. máj. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy belekérdezek! Első hozzászóló, vagy bárki aki még mózesben altatta a babáját első időben. Miért? Csak anyagi megfontolásból, vagy a babának kényelmesebb volt? És hova tettétek? Le a földre? Több helyen olvastam, hogy első időben kényelmesebb a babának a mózesben aludni. Köszi!
2010. máj. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A mózeskosaras altalásról már én is hallottam, de nem tudom igazán elképzelni, hogy még kiságy se legyen. Bár egy szép fonott mózeskosarat kapok kölcsön a nagynénémtől... Költözés szempontjából egyébként ideális lenne, mert akkor a kiságyat már csak költözés után tudnánk venni...


Még eszembejutott egy dolog, cumisüveget is vegyünk előre? Hányat? Én reménykedek, hogy tudok majd szoptatni. Akkor is kell? És a mellszívót előre szokták megvenni? Vagy csak később, ha kiderül, hogy kell?

2010. máj. 31. 16:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznos a mellszívó és legalább 2 cumisüveg (hogy tudd váltani). Én is szoptatok szülés óta (lassan 5 hónapja), de kell néha fejni is, mondjuk tejserkentés miatt vagy ha el akarsz otthonról menni, akkor fejsz tejet és cumisüvegből más is megetetheti a babát.
2010. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Ugyan kicsit késve írok, talán még elolvasod.

Én a teszveszen, vaterán szoktam ruhákat vásárolni a kislányomnak, nagyon jókat lehet kifogni. A múltkor 4 db vadi új body-t vettem postaköltséggel együtt 550 Ft-ért, de ez csak egy példa. Mindig mindent pár száz Ft-ért veszek, és mind minőségi, jó állapotú ruha - legalábbis eddig nem csalódtam. A kiskád szerintem fontos, nekünk a legegyszerűbb van, 1500 Ft-ért vettük, kiságyunk 13000 volt, de nagyon szép, jó minőségű. Cumisüveget 1 db-ot vettem, de csak azóta használjuk, hogy elkezdtem hozzátáplálni 5,5 hónaposan, akkortól kap egy kis vizet vagy teát benne. El sem fogadta egész pici korában, hiába próbálkoztam vele. Cumi van, de ezt sem fogadta el. Ágynemű azért kell, de ha nyári baba lesz, szerintem elég egy vékonyabb takaró vagy pléd is. Lepedőnk nekünk csak 1 van, mert ha leveszem mosni, kb fél nap alatt megszárad, így estére már vissza tudom húzni a matracra. Van légzésfigyelőnk, de használtan vettem egy ismerőstől, így kb harmad áron megkaptam. A doki amit felír kezdő csomag (popsitörlő, fürdetőkrém, Vigantol, Dentocar, stb) kb 3-4000 Ft volt nekünk.

Szerintem ha ügyes vagy és keresgélsz, akkor nem kell annyira sokat áldoznod ezekért a dolgokért.

8 hós baba anyukája

2010. jún. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!