Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Néha olyan, mintha neki...

Néha olyan, mintha neki nyomná magát a baba a hasfalamnak, s bekeményedik a hasam fél percre, de nem fáj, csak kellemetlen. Most ez akkor keményedés, vagy a baba? 22 hetes vagyok

Figyelt kérdés
2008. okt. 23. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
22 hetesen még pici arra,hogy kellemetlen érzést okozzon.Úgyhogy sztem ez keményedés,de kérdezd meg az orvosod. Én már a 15-16 héttől keményedtem,és kaptam rá magnézium port,azóta semmi panaszom.24 hetes kismama.
2008. okt. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Dokihoz csak jövő héten megyek, vehetek be addig magnéziumot?
2008. okt. 23. 19:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Magnéziumot nyugodtan vehetsz be magadtól is,ártani nem fog. Minden jót! 37 hetes kismami
2008. okt. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én most 25 hetes vagyok, és pontosan ugyanazt szoktam érezni, és annyi ideig amíg te is. Nekem ilyenkor egy nagy "búb" is ki szokott jönni a jobb oldalamon, és ha odateszem a kezem megmozdul. Nem túl kellemes, kemény, feszítő érzés, de csak az egyik oldalon. Ebből gondolom, hogy a baba lehet.Sokszor evés után is keménynek érzem a hasam, ez pedig inkább a szelektől és a lassú emésztéstől lehet. A magnézium viszont mindenképp hasznos, nekem most írta fel a doki.
2008. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia. Lehet a baba. Nekem is nyomkodta magát ennyi idősen, igazából az első mozgása is búb formájában látszott. Onnan tudod megkülönböztetni a méhkeményedéstől, hogy olyankor az egész méhed bekeményedik, ki tudod körbe tapintani, a baba pedig csak a hasad bizonyos részén keményedik be. Minden jót! 35 hetes kismama.
2008. okt. 24. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a baba, a keményedést én nem ehhez hasonlítanám.

A keményedés tovább tart, és olyankor az egész hasfal bekeményedik, nem csak egy kis része, nehéz lesz az egész pocak, mintha kövekkel lenne tele.

Egy 22 hetes magzat képes arra, hogy egy helyre vándorol, és ott nekifeszül a méhnek. :)

De ha úgy gondolod ez keményedés, napi max. 3X2 MagneB6-ot bevehetsz rá, a magnéziumpótlással nem ártasz a kicsinek, ha ez mégsem az.

2008. okt. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ
2008. okt. 24. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!