Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van velem? Mintha nem is...

Mi van velem? Mintha nem is várnám a babát? Járt már valaki így?

Figyelt kérdés
Imádom a gyerekeket, imádom a páromat,nem terveztük a babát,hanem úgy voltunk vele,hogy nem görcsölünk rá,ha jön akkor nagy öröm. Az is volt. Mindneki örül,mindneki várja a babát,nov.25-re vagyunk kiírva. Szerencsémre nagyon jól bírtam-bírom a terhességet, nincsenek rosszullétek,most a végefele is jól vagyok. De valahogy nem érzem magamon azt az érzést,hogy huhh de várom ,hogy a kezembe tarthassam, persze ha bárhol vásárolunn egyből a babarészlegen vagyok mire észreveszem,de valamiért nem érzem azt amit a cikkek leírnak. Rossz anya leszek-vagyok? Vagy ez egy kis depresszió az unalomtól? De ha nézek valami aranyos babás videót egyből bekönnyezek, de mégse simizem pl egész nap a pocim. Más is volt így?

2017. nov. 16. 11:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Egész tömören olyan mintha csak úsznék az árral.
2017. nov. 16. 11:28
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem depresszió, hanem igazából semmi, a legtöbb nő el se tudja képzelni a babáját szülés előtt, én se tudtam, nincs ebben semmi fura.
2017. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nyugi,normàlisak az érzéseid.Nem mindenki ugyanúgy reagàl a vàrandóssàgra.Van,aki azt mondja,hogy amint megpillantotta oda volt még vissza,és rögtön érezte, hogy hű meg hú.Én rànéztem,làttam,hogy szép egészséges,volt pàr könnycsepp,és hihetetlen volt,hogy Ő élt bennem ,és,hogy tényleg tökéletes.Aztàn elkezdtünk ismerkedni,összeszokni és hamarosan köztünk is kialakult az elvàlaszthatatlansàg érzése.
2017. nov. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ezzel semmi baj. Az idővel jön az érzés. Én a műtőben voltam úgy, (császár) hogy odatették a fejemhez a babát, én meg azt sem tudtam mit mondjak. Közben az anesztes meg szólt, hogy beszéljek hozzá. Nyilván az ember alapból szereti és várja a babáját, de szerintem ez is egy folyamat, egyre erősebb szeretet fog kialakulni. Én az első pár hónapban éreztem aut, hogy egyre jobban és jobban szeretem.😊
2017. nov. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem semmi baj veled.


Mivel jobb az, amikor már a terhesség elején úgy közlik a rokonsággal a hírt hogy mindenkinek kiscipőt adnak pl? Aki a terhessége alatt csak a gyerekére tud gondolni, és a hasa körül forog a világ, azzal van a baj, nem veled aki nem egész nem énekel meg beszél a hasához :)


Egész egyszerűen nem vagy az a cukormázas "kislány" akinek a terhessége miatt hasra kell esni, ennyi :)


Könnyű szülést, jó egészséget!

2017. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Igen, én is így voltam, bár én vártam de fogalmam se volt hogy mit, még gyerek se volt a közelembe, tényleg ismeretlen volt nekem az egész dolog.

Mikor megszületett aztán persze sírtam, meg szerettem de akkor is inkább sodródtam az árral, főleg hogy rettentő sírós/hasfájós baba volt, el kellett telnie heteknek (talán mikor először tudatosan rám mosolygott) hogy átjárjon az a színtiszta szeretet, hogy felfogjam tényleg anya lettem, első 6 hét inkább a túlélésre játszott a napi 2-3 órás alvások mellett.

Aztán onnantól olyan 8-10 hónapos lehetett, mikor már lehetett vele játszani, megértette amit mondok neki, először megölelt, még szepa korszakot is élveztem ami akkor kezdődött, mert viszonzást kaptam hogy igen jól csinálom, imád engem a gyerekem.

Azóta csak fokozódik, ahogy egyre inkább értelmes, okos kisgyerek néha ledöbbenek hogy hogy lehet valakit ennyire szeretni, leírhatatlan érzés.

Látod , van akinek ez már a születése napjától meg van, van akinek ki kell alakulni az elsöprő kötődésnek, nekem is volt bűntudatom ez miatt ,de sokan mondták hogy ez normális. És nem azt jelenti hogy nem szerettem, ahogy megláttam szerettem a kisfiam, de meg kellett ismernünk egymást, és igen nehéz az eleje nem rózsaszín cukorfelhő, csak teszed a dolgodat ösztönből és reméled hogy jól, majd viszonzást kapsz hogy igen, jól csinálod, jó anya vagy az leírhatatlan :)

2017. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Én is éreztem ezt. Volt, hogy nagyon vártam, és volt, hogy kb semmit nem éreztem.

Még akkor sem mikor már a szülő szobán vajúdtam. Akkor jött az érzés, hogy babám lesz és anya leszek, mikor szerelték át az ágyat kitoláshoz, és mondták, hogy na akkor most már nyomhatok, és nemsoká meglesz a baba. Na akkor ott majdnem elbőgtem magam, pedig sosem voltam síros. Aztán mikor megláttam a lányom, na az leírhatatlan érzés.

Azt hozzá teszem, nekem szörnyű terhességem volt, egy percét sem tudtam élvezni sajnos. :(

2017. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem nincs ezzel semmi baj.

Én várom a gyerekemet, de a védőnő sok dologba belerondított. Ezt kb úgy kell elképzelni, hogy én, mint kismama nagy lelkesedés ő meg beleszól mindenbe, úgy, hogy én is szakmai oldalról szeretnék bizonyos dolgokat úgy tenni a gyerekem körül, ahogyan szeretnék majd. Nekem még van 7 hetem, most vagyok 33 hetes. Jah és sosem voltam az a típus, akinél a baba vagy a babavárás habos babos, gügyörészős mit tudom én milyen. Nincs ezzel baj, nem vagyunk egyformák.

2017. nov. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Csukavivi válasza:
Enis így vagyok vele , nagyon furcsa érzés , talán azért érezzük ezt mert félünk a valtozastol , az ismeretlentől ! Legalábbis én !:) remelem ha megszületik elmúlik ez az érzés ! 38hkm
2017. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia! Én pont ugyan ezt érzem most. Nov 26ra vagyok kiírva. Annyi hogy nálam 90%ban depresszió okozza. De ettől még sokat gondolkozom hogy rossz anya lennék e mert azt a varázst és lelkesedést nem érzem mint az elején.
2017. nov. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!