Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Albert vezetéknévhez Dominik...

Albert vezetéknévhez Dominik nevet szeretnénk adni. Mivel nem naptári névről van szó, gondolkodunk egy második keresztnévről is. Szerintetek? Megy egy második név is? Vagy inkább nem?

Figyelt kérdés

2017. nov. 18. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Én nem adnék másodikat.. Mert az Albert is kersztnév is, fira lenne 3 egymas mellett


egyébként benne van én a naptárban már úgy tudom...

(Sok Dominik van már..csak a környezetemben 3. Képzeld az egyikük szülője kérvényezte, hogy adható legyen Magyarországon a név)

2017. nov. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Mivel nem naptári névről van szó"

De, naptári névről van szó. Augusztus 4.

2017. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aug 4. Dominika,Domokos....tudtommal egyik sem Dominik:)
2017. nov. 19. 06:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem jó a második keresztnév mert a vezetéknév is használható keresztnévként, olyan mintha felsorolás lenne.

A Dominik önmagában is nagyon szép,

Ezeken a napokon van Dominik név nap:

március 9. (névnap)

augusztus 4. (névnap)

augusztus 8. (névnap)

október 14. (névnap)


Nyugodtan rákereshetsz, több névnek is lehet egy napon a névnapja, a Domonkos pedig amúgy rokonnév, tehát amikor van Domonkos akkor van Dominik.

2017. nov. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Carragher_x ***** válasza:

"Aug 4. Dominika,Domokos....tudtommal egyik sem Dominik:)"

Akkor biztos rossz a naptár, amiben a Dominik is ott van...:D:D

2017. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!