Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért illetve honnan jön...

Miért illetve honnan jön mindenkinek a Dominik és Patrik név? Honnan ered ez az őrület?

Figyelt kérdés
Miért illetve honnan jön mindenkinek a Dominik és patrik név? Honnan ered ez az őrület? Van aki mindkettőt adja a gyereknek. És még büszke is rá. És hihetelenül gyakori. De miért? Fel nem foghatom.

2012. aug. 23. 10:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
80%
Nekem anno nagyon tetszett a Dominik név!!!De mire odajutottam hogy babám lett vagyis babáim lettek már a rengeteg Dominiktől a frászt kaptam és már ne is tetszik így nem azért nem adtam mert sok van belőle hanem mert közben "megundorodtam" ettől a névtől....
2012. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
50%
Ezt én sem értem! Nekem sosem tetszett egyik név sem, és most annyi ilyen nevű kisfiú van, mint mondjuk harminc évvel ezelőtt a Péterből meg a Tamásból. :) Persze mindenkinek szíve-joga eldönteni, de én már nagyon unom. A másik ilyen az Áron, ami szintén szép név, de annyi van belőle mint a szotyi a napraforgóban!
2012. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
58%
Ez szerintem mindenkinek a magánügye, mindenki úgy nevezi el a gyerekét, ahogy neki tetszik... Ezek most a "menő" nevek. Nekem sem tetszenek (ettől sokkal "brutálisabbak", "trendibbek" is vannak azért), de nem gondolkozom azon, miért ezt adták a gyereknek... Én a névválasztásban kicsit "maradibb" vagyok, az én fiam Ádám. Szerintem ez egyike az olyan neveknek, amik nem divatnevek, mégis szépek, és 40 év múlva is azok lesznek.
2012. aug. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
ugyanolyan divat, mint az összes többi
2012. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Balázs és a Bence. Minden második gyereket így hívnak a környezetemben. Lányként meg elindult a Csenge.
2012. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Az Ádám???????na az még egy tömegnév hogy abból is mennyi van???de ha neked tetszik akkor még jó hogy ezt adod...
2012. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Ide tartozik még a Kevin is. Lányból meg a Zoé, Kíra, , Mira, Lili.
2012. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

A Lili tényleg.


Ádámmal viszont még nem találkoztam csak idősebbel.

2012. aug. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bölcsisek a gyerekeim, meg elég sok a kisgyerekes imserősöm, így én is csak megerősíteni tudom, hogy ezek a nevek hihetetlenül "trendik" mostanában. Meg amiket utána írtatok többi kedves hozzászóló, tényleg. Amúgy én sem értem. A mi időnkben (én 30-as vagyok) más nevekből volt sok, most meg ezek a divatosak. Van egy pár, ami szerintem 10-20 év múlva ki fog kopni, viszont van, ami fenn fog maradni hosszabb távon. Pl. Anna, Zsófia most is nagyon népszerűek, pedig már a nagyszüleim idejében is sok volt belőlük. Nekem pl. az üknagymamám volt Zsófia, és akkoriban (100 éve) sem volt ritka név.

Én a Dominiket talán DJ Dominik neveként hallottam először vagy 25 éve?, de azt hiszem, neki nem is ez az igazi neve.

2012. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%
Ettől is meg az ősmagyar nevektől kapok frászt: Hunor, Botond, Vajk, Zétény és társai.
2012. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!