Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet köze a szoptatásnak a...

Lehet köze a szoptatásnak a koraszüléshez?

Figyelt kérdés
1,5 éves a kislányom akit még a mai napig szoptatol és koraszülött lett a babám 28.hétre született.
2017. nov. 27. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakértő, de én úgy tudom, hogy igen. A szoptatás méhösszehúzódásokat okozhat, amitől megindulhat a szülés.
2017. nov. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy lehet. Dokidnak nem momdtad, hogy szoptatsz?
2017. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondtam az orvosnak azt mondta semmi gond nem lehet belöle erre megtörtént a baj szerencsére a babámal minden rendben csak kiváncsi voltam lehet e a kettönek köze egymáshoz
2017. nov. 27. 12:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van a többieknek sajnos :S Terhesség alatt nem szabad piszkálni a mellbimbót :S így a szoptatás sem javasolt pont ezért.


Dokid nem mondta? Ilyenkor mindig el kell választani a babát :S Jaj sajnálom:(


Remélem azért minden rendben van és lesz is! Gyors fejlődést kívánok a picinek és nagyon jó egészséget! Nektek meg kitartást!

2017. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amúgy most az új álláspont a dokiknál, hogy nem okozhat gondot. Régebben ugye azt mondták, hogy abba kell hagyni a szoptatást rögtön, ahogy összejött a baba, mert vetélést is okozhat. Most azt mondják, hogy nincs köze hozzá..és csak az öreg orvosok mondják még mindig, hogy van.. Hát nekem kicsit már kezd elegem lenni ebből, hogy most minden más mint régen, aztán lehet, hogy mégsem olyan frankó a mai okoskodás..
2017. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha belegondolunk, hogy azt a kismamát aki pl. túlhordja el szokták küldeni ilyen “bimbóbögyörgetésre” (fogalmam sincs mi a szakmai neve :’D), pont azért, mert méhösszehúzódásokat generálhat. Ezáltal beindulhat a szülés..

Na most laikus szemmel a szoptatás is ugyanúgy ingerli, így sztem biztos volt köze hozzá, hogy koraszülött lett.

Remélem egészséges, boldog baba lesz. Sok sikert és kitartást a picihez. Gratulálok egyébként :)

2017. nov. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊
2017. nov. 27. 16:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyik doki azt mondja igen, a masik szerint nem. En az elso babamat 16. Terhessegi hetig szoptattam, hirtelen lealltunk aztan meg a 28. Heten szultem nem tudni miert. Nem hiszem h a szervezetem emlekezett volna ra h az elso 4 honapban szoptattam es azert lett koraszulott.
2018. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!