Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20. héttől már keményedik a...

20. héttől már keményedik a hasam. Ez normális? Második terhesség

Figyelt kérdés
2017. nov. 28. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Első terhessegem,de azert irok.

18.hettol kemenyedik a hasam.

A hasizmok ugye elernyednek néha pedig merevek. Na ha merevek es akkor rúg a gyerek sokat, akkor az izmok feszülnek ezért a keményedés(ha nem rendszeres és túl gyakori akkor semmi baj) ne aggódj

Említsd majd meg orvosnak ha mész, ő pedig megmondja káros hatással volt e a méhszájadra.

Nekem eddig nem.

Azóta 2x voltan orvosnál

25hkm

2017. nov. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. nov. 28. 08:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a 3. terhességemnél keményedett kb 18. héttől rendszeresen, nagyon sokat. Szedtem magnesi citricit 4x2-t, és pihentem amennyit tudtam. A méhszáj így nem nyílt hamarabb. Orvosnak mindenképp említsd meg ha mész terhesgondozásra.
2017. nov. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első, keményedésnél nem a hasizmok feszülnek meg, hanem a méhizomzat.


Nekem 32 hetesen volt 3-4 nap, amikor egyfolytában keményedtem. Nekem akkor nagyon megrövidült a méhnyakam, tüdőérlelőt is kaptam.

Azért ha nem mostanában mennél dokihoz, és nem csökken, én lehet, hogy felkeresném. Nekem az volt a szerencsém, hogy pont utána pár nappal mentem dokihoz, ha nem pont így jött volna ki, lehet, hogy nem mentem volna, elhitettem volna magammal, hogy normális és megszültem volna.

Inkább menj dokihoz feleslegesen, mint idő előtt kinyíljon a méhszáj.

De amúgy lehet normális is, legalábbis nekem vizsgálat előtt ezt mondta a dokim, csak ugye én előrébb jártam a terhességben, mint te.

2017. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp magánorvoshoz menj, mert a terhesgondozóban le se sz@rják az embert sajnos.

Én 10 hetesen mentem először, orvost nem is láttam, az asszisztensnek mondtam, hogy barnás vérzésem van, várnom kellett, kiküldött, majd közölte, hogy a doktor úr azt üzeni, sokat pihenjek. Vérzéssel!!! Meg se nézett!


Tegnap voltam ismét, 21 hetes múltam, megint nem láttam az orvost, azt se tudom hogy néz ki, csak a pecsétről látom a nevét, az asszisztensnek mondtam, hogy minden nap több órán át fáj, kemény a hasam és nyilall a hüvelyembe, nem tudom mitől lehet, ekkor se jött be az orvos, meg se vizsgáltak 6 hetes korom óta, azt se tudom, nyílik-e a méhszájam, vagy mitől lehet.

Szóval nem tudom normális-e a keményedés ilyen korban, de nekem is van. Igaz, én fizikai munkát végzek, nálam szerintem ez is közrejátszik.

2017. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat . Magán rendelőbe járok, de legközelebb csak a 25.héten megyek. Most szedek egyel több magneB6 ot.
2017. nov. 28. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!