Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor múlik már el ez a kínzó...

Mikor múlik már el ez a kínzó éhségérzet?

Figyelt kérdés
A 12. hetemben vagyok. Sajnos állandó, kínzó éhségérzet gyötör. Ha nem eszem, hányingerem van, és úgy érzem, az ájulás szélén állok. Ami a legrosszabb az egészben, hogy folyamatosan szénhidrátot: csokit, csokis kekszet és cukrozott gyümölcsleveket kívánok. Ha vizet iszom, hányingerem van, míg ha gyümölcslevet, akkor a hányinger enyhül egy időre. Ráadásul mindezt főleg este és az éjszakai ébredések idején kívánom, így csak úgy szaladnak fel rám a plusz kilók. Tegnap voltam védőnőnél, aki nagyon nem volt elégedett, amit persze érték, de akkor is nehéz így. Eldöntöttem, hogy lesz, ami lesz, megpróbálom az édes iránti vágyat kicsit kordában tartani. Nagyon el vagyok keseredve. Járt már valaki más is így? Ugye nem tart ki ez a terhesség végéig? Bár lehet, hogy igen, mert nekem az tűnik logikusnak, hogy mivel egyre nagyobb a baba, így egyre több tápanyagot von el tőlem, én pedig egyre éhesebb vagyok.
2017. dec. 1. 11:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Egyél gyümölcsöt,szőlő cukrot vagy süss zabkekszet egészségesebb mint a bolti :)

gyümölcslevelet te is tudsz készíteni otthon is szerintem van megoldás.

2017. dec. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam :) 16. héten voltam a dokinál (magán, választott), kérdezte szedek e vitamin. Mondtam, hogy igen, mama vitamin. Azonnal hagyjam abba, felesleges, csak éhségérzetet generál. Másnaptól nem szedtem. 3 nap múlva visszaállt a régi rend az étkezésembe, már nem voltam "kisbaba" aki 3 óránként éhen hal.
2017. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kettes válaszoló: köszönöm, erre nem is gondoltam. Naponta szedek két Magne B6-ot és egy Femibiont az orvos utasítására. Viszont attól tartok, hogy mindkettő fontos. A Femibion főleg, a genetikai rendellenességek egy részének kivédése miatt.
2017. dec. 1. 12:02
 4/21 A kérdező kommentje:
Az egyesnek is köszönöm. Igen, mindezekre gondoltam én is. Illetve szoktam még citromból és csapvízből limonádét készíteni, amiben egy grammnyi cukor sincs. És ez többnyire jól is esik.
2017. dec. 1. 12:06
 5/21 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok.


Nekem azt mondta, hogy az első 12. hétben hasznos, de utána fokozatosan elhagyható. Mivel bőven a 12 után mentem, mondta, hogy már felesleges, befejeződött a velőcső lezáródása (ami miatt a magas folsav szükséges). Egyedül vasat mondott, de azt is a vége felé, heti 3*1.

21. hetes vagyok azóta csak jódot szedek (PM miatt) és kalciumot. Genetikán voltunk, minden szerve rendben a helyén, gerince zárt, szépen fejlődő kisfiú :)


Esetleg ha kétségeid vannak, kérdezd meg a dokidat, hogy mit javasol. Lehet e pl csökkenteni úgy, hogy minden másnap veszed be vagy helyettesíted más vitaminnal.

2017. dec. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Na detto en is! 🙋🏻 Kezet foghatunk. 12 hetes vagyok, igaz mar nem hanyok csak hanyingerem van naponta tobbszot, de kezdettol csak csoki es a csokis keksz volt a mindenem. Ezek estek jol... na 3 honap alatt a sok hanyas ellenere 3 kilot hiztam!😂 pedig a reggelik es olykor a vacsorak mindig vissza koszontek. Ejjel meg ment a nutella nyalogatasa, hogy el tudjak aludni...😖😉

Ez van. Folyton ehes vagyok, ha nem eszem meg elhanyom magam. Remelem elmulik ez a farkasehseg!

Megkerdezhetem, hogy mennyit hiztal?

2017. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: akkor te még szerencsés is vagy hozzám képest. Ezek után már le se merem írni, hogy "hála" a sok édességnek, én egy hónap leforgása alatt 4 kg-ot híztam. Bár a védőnő mindig ruhában állít fel a mérlegre, ami jelenleg nálam téli pulóvert, vastag téli nadrágot és nehéz bakancsot jelent. De a tényeken felesleges szépíteni, mindenképpen oda kell figyelnem arra, hogy ne hízzak tovább. Már vannak elképzeléseim. A digitális mérlegünk sajnos lemerült, de a napokban vesz majd bele a férjem elemet, és akkor tudom követni a súlyomat. Muszáj lesz tennem valamit. A cukorbetegségtől is félek.
2017. dec. 1. 13:51
 8/21 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm! :-) A 12. heti kombinált szűrés után mindenképpen rákérdezek az orvosomtól, hogy szükséges-e tovább a magzatvédő vitamin. Hátha ez is segít ...
2017. dec. 1. 13:53
 9/21 anonim ***** válasza:

Na,megkívàntam a csokis kekszet...

Amúgy nekem akkor jön a tényleg kínző éhség,ha rosszakat eszek,cukros,lisztes szirszarokat....

2017. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még valami: vajon a plusz progeszteronbevitel okozhat-e némi hízást? Kezdeti barnázás miatt napi két Utrogestan hüvelykapszulát helyezek fel. Most már csak valamivel több mint egy hétig fogom szedni. Gondolom, a szervezetem most már termel elég progeszteront, a hüvelykapszulával viszont fokozom a progeszteronbevitelt. Tehát több hormon = még több rosszullét, én legalábbis így gondolom.
2017. dec. 1. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!