Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt milyen időközö...

Terhesség alatt milyen időközönként érdemes mérni a vérnyomást?

Figyelt kérdés

Vettem vérnyomásmérőt, mert a védőnői látogatások ritkák szerintem és szeretném mérni, mert nagyon veszélyes, ha nincs észlelve, ha magas.

Most minden nap mérem. Ez túl gyakori? Lehet valamilyen káros hatása?

Milyen időközönként ajánlott és jó terhesség alatt mérni a vérnyomást?

Előre is köszönöm a válaszokat! 16hkm


2017. dec. 1. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Ha csak nem volt vagy van gond a vérnyomásoddal akkor teljesen felesleges naponta mérni. Havonta 1-2 alkalommal elegendő. Én míg terhes voltam havonta 1x találkoztam a védőnőnkkel, aki ekkor mindig mért vérnyomást. Illetve ha terhesgondozásra mentem, az orvosom is. Ez így ennyiben ki is merült.

Egyébként káros hatása nincs. Ha téged ez megnyugtat akkor nyugodtan.

2017. dec. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden nap nagyon gyakori. De ha megnyugtat..

Én 2 hetente mérem + kb1 x havonta a védőnő

2017. dec. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bogus20 ***** válasza:

Szia!

Ha nincs semmi panaszod, akkor bőven elég 2-3 hetente. Akkor kell ha sokat fáj a fejed, nem érzed jól magad, vagy elkezdesz vizesedni. Most 32. hétben vagyok, naponta mérem de azért mert sokszor a határon van, meg én szeretek vérnyomást mérni. Nem lesz tőle semmi bajod.

2017. dec. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Én ha anyuéknál vagy anyosoméknál vagyunk, és eszembe jut, akkor megmérem, mert nekem nincs itthon vérnyomásmérőm. Hetente 1x legalább elmegyek hozzájuk.

Ha lenne itthon sajátom, szerintem én is minden nap megmérném.

2017. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt gond a vérnyomásommal, de a dokim rutinból kérte, h vezessek vérnyomásnaplót. Reggel ébredés után és este is. Mivel az egész mûvelet nincs 1perc, nem okozott gondot. De ha neked nem mondták, csak ellenôrizni szeretnéd, szerintem elég néhány naponta.
2017. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Artani nem artasz vele. Ha Te megnyugszol tole akkor merd nyugodtan naponta, en napi 2x merem, ha rossz passzban vagyok tobbszor. Terhessegem elejen alacsony volt a vernyomasom, most a vege fele ingadozik. Vizesedni kezdtem es most az miatt figyelem. Szoval ahogy neked jol esik es ha megnyugtat :)
2017. dec. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!