Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Párom megivott 2 tasak neo-cit...

Eszenyi Csaba kérdése:

Párom megivott 2 tasak neo-citran port. Közben kiderült, hogy lehet hogy terhes. Lehet-e ettől a 2 tasaktól valami baja a babának?

Figyelt kérdés

A teszt eredmènyètől függ,hogy terhes-e.

Befolyàsol-e valamit ez a 2 tasak por?



#terhesség #gyògyszerszedès
2017. dec. 2. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2017. dec. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem. Olyan korán még nincs baba, nem tud károsodni.
2017. dec. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bizzunk benne mert amiket olvastunk a porròl nagyon megijesztett.

Köszi

2017. dec. 2. 13:55
 4/12 anonim ***** válasza:
46%

Nem ilyen egyszeru hogy nem..

Minden hatoanyagnak meg van szabva hogy melyik terhessegi korban megengedett.

Az elso trimeszterben a paracetamol tartalmuak pont tiltottak.

Szoval igen lehet baja a magzatnak, kis szazalek eselyes ugyan, de attol még lehet.

Viszont a magzatok sokat kibirnak, ez is kozrejatszik, ismerosomet a vonat utottel el, a babànak megsem lett baja, anyanak viszont medencetöres, stb..


De aki itt vaganykodik olyanokkal, hogy miket muvel terhesen megsincs baja a gyereknek lasd pl dohanyzok, olyankor megsem latnak osszefuggeseket, amikor ne adj isten szivritmuszavaros, vagy suliban diszlexias a gyerek, olyankor mintha mindenki elfelejtene a terhesidoket mikor ilyenekrol panaszkodnak, az allergias gyerekekrol nem is beszelve..

2017. dec. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincs semmi káros szenvedèlyünk kivève a napi 2 kàvèt. A pàrom vitaminokat szed nagyon vigyàz magàra.
2017. dec. 2. 14:00
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon pici az eselye, nem ijesztgeteskepp irtam, es foleg a huzamosabb ideig szedett kàrositok àrtanak, csak a sima nem valaszokat reszleteztem kicsit bövebben, mertaz egy %esély is kizàrja azt, hogy nem.

Az elso trimeszterben a legfontosabb szervek alakulnak ki, agy, sziv, stb, ezeken fog alapulni az egesz idegrendszer mukodese, ami ahogy a gondolkodast, agyi zevekenyseget, ugy még az izommüködest is szabàlyozza (beleertve szivizmot is, latast, stb)


Es megjegyeznem a babakori, joformàn altalanos hasfàjossàg sem termeszetes amugy

2017. dec. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

[link]

Ebből én azt veszem le, hogy a paracetamol azért nem ajánlott - most nem tudni, hogy vizsgálták-e vagy nem terheseken - , mert (hosszú távon, nagy dózisban, más alapbetegséggel... stb.) májkárosító hatású. Tehát a "ha nagyon muszáj" kategória, mint az, hogy "bizonyítottan fejlődési rendellenességet okoz" (ilyen gyógyszerekből egyébként nagyon kevés van, rá lehet keresni a neten).

Egyébként engem azzal nyugtatott nőgyógyász és háziorvos is hasonló - "most maradt ki és tudtam meg, hogy terhes vagyok, de pár napja még gyógyszert szedtem" - helyzetben, hogy kb. a 6-dik hétig nincs olyan szintű összeköttetés a magzat és anya között, hogy baj legyen belőle.

2017. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeségeket írtok. Ha most derült ki, hogy talán terhes, akkor gondolom maximum a 4. terhességi hétben van, ilyenkor marad ki a menzesz. Ha ennyitől károsodnának a leendő embriók, akkor nagyjából az összes károsodna, mert minden nő vesz be gyógyszert, iszik alkoholt, megy orvosi vizsgálatra, stb., amikor nem is tudja, hogy terhes. De amúgy van erről youtube-on egy czeizel videó, h mikortól káros bármi a leendő kisbabára,neézve, mert ilyenkor csak pozi teszt van, a baba csak pár hét múlva keletkezik.
2017. dec. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, persze előfordulhat. Még nem tudtam, hogy terhes vagyok nagyon beteg voltam, majdnem 40 fokos lázam volt. Ritkán veszek be gyógyszert, de akkor muszáj volt. Egészséges a kisfiam.

Azt még megkérdezném attól aki írta, hogy a hasfájás sem normális, az mire gondolt?

Mint írtam ritkán veszek be orvosságot, soha nem próbáltam ki a cigit,az alkohol kimerül a szilveszteri vagy esküvői koccintásban, a kávé illatatól is rosszul vagyok. Tehát egész eddigi életemben egészségesen éltem, a párom hasonlóképpen!

2017. dec. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha most derült ki a terhesség, semmi problémát nem okoz a gyógyszer. Kb az első 6 hétig nincs összeköttetés az anya és az embrió között. Sokan ilyenkor még azt se tudják, hogy terhesek. Nyugodjatok meg.
2017. dec. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!