Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ovodában dolgozok, veszélye...

Ha ovodában dolgozok, veszélyeztetett terhesnek fogok számítani?

Figyelt kérdés
Mellékesen Leiden mutációm is van :(
2017. dec. 14. 04:47
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem... A veszélyeztetett terhesség nem a munkáahelytől függ..ha nem az állapotod indokolja( leiden mutációt nem tudom) akkor nem vehet veszélyeztetettnek, vagyis nem vehetne... Mindegyik orvos, aki ilyet tesz visszaél a pozíciójával, és tb csaláshoz segít. Tehát Rajtad múlik.

Elviekben a munkahelynek kell biztosítania olyan munkakört, amit el tudsz végezni, ha ezt nem tudja megtenni, akkor felment a munkavégzés alol, ami 100% pénzt jelent, nem a táppénzen jogosult talán 65-68% ra (nem emlékszem pontosan mennyi az összeg)

. Az ilyen nem teljesen egyértelmű helyyek esetén az orvos kikérdez, hogy mégis mennyire bírhatő, és hivatalosan javaslatot kellene tennie, hogy végezheted-e, vagy sem, a munkádat ugyanúgy..


Persze a gyakorlatban táppénzre is vesz, de nem automatikusan... És mint írtam jogilag helytelen gyakorlat ez Magyarországon.


Itt most független a plusz betegségedtől, mert arról nincs elegendő tudásom, hogy válaszoljak.


Szerintem azért mert óvoda, ha nem emelgeted a gyerekeket feleslegesen akkor nem lehet gond.. ( emlékeim szerint engem sosem emeltek fel.. És volt is várandós óvónőm... Van is róla fényképem, azért emlékszem ennyire....

2017. dec. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bölcsődében dolgoztam. Első terhességemnél kb 7. Hónap végéig, utána kivettem a szabadságaimat, aztán a szülési szabadságot egy hónappal a szülés várható ideje előtt. Jól voltam, nem volt semmi panaszom, az orvos nem írt ki. 3. Terhességemnél már nem voltam olyan jól, nem bírtam emelgetni a gyerekeket, görcsölt sokat a hasam, kiírt az orvos a 13. Héttől, de ha nem kértem volna, dolgozhattam volna. A betegségedet én sem ismerem, ha ez befolyásolja a terhességet, nyilván más a helyzet mint egy egészséges terhességnél.
2017. dec. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem, én is ott dolgoztam, 34 hetesen jöttem el. És Leidenes is vagyok, végig szúrtam magam.
2017. dec. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A leiden miatt sem vagy veszélyeztett.
2017. dec. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A Leiden miatt nem leszel veszélyeztetett. Adod esténként a vérhigítót. És ennyi.
2017. dec. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem értem, ha óvodában dolgozol, miért lennél veszélyeztetett terhes? A veszélyeztetett terhesség azt jelenti hogy nem vagy alkalmas munkavégzésre. Persze Magyarországon dívik a táppénz csalás ezért akármelyik orvos táppénzre vesz, ezzel ő is , és te is megsérted a törvényt dehát ez egy ilyen ország.
2017. dec. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom a betegségek miatt kérdezte, mert ugye dívik betegen hordani a gyerekeket oviba és ezt többnyire az óvónők szívják meg rendesen, meg persze a többi gyerek is. De akinek van gyereke az tudja, sokkal rosszabb, mikor gyerektől kapunk el betegséget, ezerszer jobban kiüt. Láttam az óvónőkön is nemegyszer...
2017. dec. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Maximálisan egyetértek.

Én is oviban dolgozom pedagógiai asszisztensként. Nem a munka fizikai része jelent veszélyt (az elején szóltam, hogy mostantól nem ágyazok) hanem az, hogy az óvoda egy bacitanya. Rengeteg fertőző gyereket hoznak be. És sok olyan betegség van ami árthat a kismamának vagy a babának!

Most estem ágynak 16 hetesen.Régen egy ilyen megfázással nem maradtam itthon, de most igen.

Mindenesetre azt tervezem, hogy 7.hónap végéig dolgozom.

Majd meglátjuk.

Amúgy igen, ha elmondod hogy oviban dolgozol simán felvesznek veszélyeztetettnek.

2017. dec. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát az utolsó kettő ,csak megértette mire gondolok :) nem a fizikai munka büdös... Egyébként gyógypedagógus vagyok és 5 oviba járok, tehát akarva akaratlanul betegséggel találkozok... Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 18. 06:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kisebb bacitanya a tömegközlekedés vagy egy nagybevásárlás, postai sorbanállás sem téli időszakban.
2017. dec. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!