Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy vélekednétek arról a...

Ti hogy vélekednétek arról a nőről, aki a párja akarata ellenére is megtartja a babát?

Figyelt kérdés
Tényleg elítélendő a döntése, mert kiállt egy kis élet mellett?
2017. dec. 15. 19:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
Mivel 2 ember kellett hozzá, hogy megfoganjon, a nő legalább vállalja a "következményt" és felelősséget vállal a megfogant életért. (persze egy 100%-os védekezési forma sincs) A férfi meg "könnyű" helyzetben van, elküldené a nőt abortuszra... persze nem az ő teste...
2017. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%

Ez a kérdés pont olyan megosztó, mint a "helyes-e az abortuszt engedélyezni vagy nem?" kérdés.


Nézd, nekem még nincs gyerekem, de 10 éve kapcsolatban vagyok, lassan aktuális. Úgy vagyok vele, hogy (pálcát nem török a feje fölött), de igenis én nem helyeslem azt, ha valaki megtartja úgy azt a gyereket, hogy az apja a háta közepére sem kívánja.

Lehet lepontozni, belém lehet kötni, az én életembe nem férne bele hogy kihordjak magamnak egy bébit, akire az apja rá se tud nézni.

De én lehet hogy maradni vagyok. Én pl. gyerekes, már egyszer volt nős férfival sem kezdenék.

2017. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem.

Miért lenne joga bárkinek abortuszra és ezzel esetleg egy életen át tartó lelkiismeretfurdalásra kényszeríteni a másikat? Aki nemi életet él, vállalja a terhesség kockázatát is. Megfelelő védekezés mellett ez a kockázat minimáéis, de létező, és akinek nem alternatíva az abortusz, ennek tudatában kellene hogy legyen. Sőt, azt is jó tudni, mi a másik fél álláspontja egy esetleges terhességgel kapcsolatban.

2017. dec. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Ha a férfi nem akar gyereket, gumit húz, ennyi. Innentől kezdve a nő kezében a döntés , hiszen az ő teste.
2017. dec. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%

...aztán meg neveljél normális gyereket, azzal a tudattal hogy az apjának annyit ár kb. mint egy kitörölt wc papír amit lehúz. wc-n.

Azontúl hogy az apja nem akarja, én ennek nem tenném ki, meg magamat se hogy egyedülálló szülő legyek direkt. Ki így ki úgy.

De a különböző látásmód miatt lepontozni a másikat elég dedós.

2017. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
25%

Mivel en így szulettem, ezert nagyon odafigyeltem erre !!!! Addig szedtem a gyogyszert , mig nem talaltam olyat, aki szinten szeretne tolem !!!!! Annyiszor hallom a hulyeseget, hogy en gyogyszer mellett estem teherbe. En mindig rakerdezek az ilyenektol : szedtel antibiotikumot????? Igen !!!! Pufff ! A fog.gatlo es antibiotikum beszedese kozt min.fel oranak el kell telni ! Hasmenesnel szinten oda kell figyelni !!!!

Mivel az apam sosem volt kivancsi ram, valahol mindig fajt belul. En boldog csaladra torekszem... most 12 hetes kismama vagyok ☺ tudjam azt, hogy az apja imádni fogja !!!! Nekem ez fontos !!!

2017. dec. 16. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mi a háttér.

Védekezés mellett csúszott be a gyerek?

Elvileg azért védekezik mindenki, hogy ne legyen gyerek. Előre megbeszélték hogy mi a terv ha nem működik a fogamzásgátlás és teherbe esik a nő? Rövid távú vagy egyejszakas kapcsolat? A nő azt mondta, nem kell óvszer, mert ő fogamzásgátlót szed?

Igen, elitelendo.


Komoly kapcsolatban közösen döntöttek úgy, hogy jöhet a gyerek, aztán apuka meggondolta magát?

Nem elitelendo.


Személyes véleményem az, hogy bármi is legyen a kiindulási alap, ha a férfi nem akar apa lenni, akkor az abortusz a megoldás: kényszeríteni senkit se szabadna szülői szerepre, meg akkor sem, ha ez az ilyen esetekben csak anyagi támogatást jelent.

2017. dec. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Azért ez a kérdés nem ilyen egyszerű.. Hogy kiáll egy kis let mellett...



Baromi nem fair a pasival kapcsolatban..

De nőként teljesen más a baba a pocakban, mint amennyit ebből a férfi érez...


De nme mindegy a körülmény..

valahol csak akkor fair.. Ha már az elején elvetetné a férfi, hogx akkor annak tudatában vállalja be, hogy nem vonja bele a baba életébe. A gyerek életébe..és az anagi oldalába sem..

És válllja, hogy ez szakítást jelent..

Ha így is akarja a nnő, akkor lelke rajta..


De nem fair..


Ezért kell védekezni.. :(

2017. dec. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Örülnék, hogy nem a gyermeke meggyilkolása mellett döntött, egy felelőtlen és önző hímnemű lény gondolatai ellenére!
2017. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Mert az én szememben az ilyen csak hímnemű lény, a FÉRFI-től távol áll!!!
2017. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!