Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, akinek...

Van itt olyan kismama, akinek a munkahelye tb kifizetö hely? Pl korház mint nekem.

Figyelt kérdés

Azért kérdezem hogy ilyenkor miket kell intézni szülés után, és hol? állitolag ilyenkor a melohely intéz mindent? segitsen valaki....

33


2010. jún. 2. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A tgyás illetve később a gyed igénylést kell a munkahelyen keresztül intézni, függetlenül attól, hogy a munkahely TB kifizető hely vagy sem. A TB kifizető hely csak annyit jelent, hogy az ellátásokat a munkahelyen keresztül kapod, de az intézni való nem függ ettől. Biztos, hogy van külön munkaügyi osztály és azon belül olyan személy aki az ilyen ügyek intézésével foglalkozik. Az egyszeri anyasági támogatás és a családi pótlék igénylét a MÁK-hoz kell benyújtani. A MÁK honlapján fenn vannak a szükséges nyomtatványok.
2010. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hetek ota az elsö értelmes rövid válasz. köszi nagyon.

33

2010. jún. 2. 20:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van ahogy előttem írták, annyi előnyöd van, (legalábbis az én cégem ezt csinálja ), hogy biztosan megkapod a tgyást és a gyedet is akkor, amikor a fizetésedet szoktad.
2010. jún. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!