Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok a hétköznapi dolgok,...

Mik azok a hétköznapi dolgok, amikre kismamaként oda kell figyelni?

Figyelt kérdés
Nem olyasmire gondolok, hogy pl. nem szabad alkoholt inni, mert ezt mindenki tudja. Inkább olyasmire, amit az ember nem is gondolna, hogy bajt okozhat pl. köröm/hajfestés.
2017. dec. 17. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A köröm és hajfestés nem okoz bajt.
2017. dec. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Tilos nehezet emelni, cipelni. Nyers hús, nyert tojás kerülendő. Macskaalom tisztítás tilos terhesen.
2017. dec. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


3 macskám van így az alom tisztítás kerülése kivitelezhetetlen. De világ életemben macskákkal éltem, szóval 99% hogy már átestem a toxoplazmózison.

2017. dec. 17. 11:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a kapaszkodásra figyeltem. Lépcsőn, buszon, városban, kádból kiszálláskor stb. Nehogy elessek. Főleg a városban érdekes ez, mert a buszon nem tudod előre mikor fékez nagyot a sofőr, így én mindig igyekeztem leülni, menetiránnyal háttal ha lehetett. Persze ez nem ilyen nagy dolog, tehát nem kell túl parázni, csak biztonságosabb ha tudod, nem eshetsz nagyot ha baj történne. Budapesten belül túl sok a hülye busz elé vágós autós..


Amúgy én végig festettem a hajam. Arra figyeltem csak, hogy ne zárjam magamra az ajtót, járjon a levegő ahol festem.


Igazából én szinte mindent úgy csináltam mintha nem lennék terhes. Kivéve a biztonságos utazást és a nyers dolgok fogyasztásának mellőzését.


Amit nekem a dokim mondott, az a biciklizés, de szerintem télen úgysem biciklizel :) Azt pedig az esetleges szédülés miatt, nehogy elessen az ember.

2017. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Sógornőm egeszsegugyis es mondta hogy terhesen nem szabad apromagvast fogyasztani mert kialakulhat allergias roham.

A masik amire nagyon figyeltem az az hogy buszmegalloban villamosmegalloban hevmegalloban mindig messze allok a perontol nehogy beessek, vagy belokjon valaki(itt budapesten ez rendszeres hogy valami elmesbeteg ilyet tesz)

2017. dec. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Toxoplazma...egész életemben volt állatunk, kint is, lakásban is,köztük nőttem fel, a fagyit a kutyával és a macskával együtt nyaltam el gyerekkoromban. Jelenleg két vadászgörényünk van lakásban, valamint egy lovam aki egy tanyán lakik (rengeteg mindenféle állattal együtt akiket szintén naponta végigsimogattam). Mondta nekem is a védőnő,hogy ne takarítsak almot a toxoplazma miatt. Legyintettem is, hogy ha én nem kaptam még el,akkor senki. Nos letesztelték vérből. És nem kaptam el :D Bezzeg a barátnőm,akinek 34 éve alatt egyszer volt egy évig macskája, ő elkapta. Szóval ha más megoldás nincs, akkor alomtakarításnál gumikesztyű,és utána fertőtlenítős szappannal kézmosás!!!
2017. dec. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Forró vizes kádfürdő. Görcsöket, vetélést okozhat.
2017. dec. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy a toxoplazma cicakakiból csak 48 óra után válik fertőzővé. Nálunk nemhogy 2 napig, de 2 percig sem áll az alomban. Maga az alom is max másfél naponta cserélve van. De majd leellenőriztetem, mert ez tényleg valós veszély :/


Ah, pedig a forró fürdőt is imádom :(

2017. dec. 17. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!