Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35hetes kismama vagyok voltam...

35hetes kismama vagyok voltam szemészeten mert elég vacak a szemem, a doktornő azt mondta isten örizz simán szülni csak császárral! Leszakadhat a retinám. Ilyenkor hogy működik programoznak vagy meg várják még rám jön a szülés?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne a szemész mondja meg hogyan szülj. Hallottam már olyanról (pasi), akinek nem volt túl rossz a retinája, aztán mégis hirtelen levált, meg olyan csajról is, akinek rossz volt a látása, mégis simán szült.

Vagyis adjon tanácsot, de én nem bíznék olyanban, aki így rávágja, hogy az nem megy.

2010. jún. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg egy orvos jobban tudja, és nem kockáztatnék, de nem is ez volt a kérdés. A programozott azt jelenti, hogy egy meghatározott időben be kell menned, és megcsinálják a császárt.
2010. jún. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben mindenképpen szólj a nőgyógyászodnak! (Egyébként én a helyedben elmennék még egy szemészhez, hogy ő mit mond.)

Ilyenkor programozott császár van, kiírnak neked egy dátumot, és aznap "megszülsz". De olyan is van, hogy a prog császár előtt magától beindul a szülés, olyankor sietni kell befele a kórházba, hogy még a tolófájások előtt megtörténjen a műtét.

2010. jún. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Öszetett problémáim miatt (2 szemműtét is) program császárom volt.Pár nappal előtte befektettek,de a kisfiam pont aznap akart megszületni,amikorra be volt ütemezve a császár.

Egyébként a szemészorvos nekem pedig azt mondta,hogy 2 műtét után sincsenek hegek,(ezt egyébként a mai napig nem értem,hogy 2 mütét után,hogy-hogy nincsenek)szülhetek simán.De a dokim azt mondta,hogy semiképpen nem vállalja be,a hüvelyi szülést,mert nem tudja mi lesz a kitolási szakaszban. Szerintem a szülészen is múlik,hogy sima szülés,vagy császár lesz,sok orvos fél már a perektől,ezt a szülésznő mondta.

Minden jót kívánok!

2010. jún. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
valóban nem engednek természetesen szülni olyan nőket, akiknél fennáll a retinaleválás veszélye, ugyanis a kitolási szakaszban az erőlködéstől leválhat. lehet kérni mástól is szakvéleményt, de csak azért mert nem szülész nem kell lehurrogni, ugyanis nem akart neked rosszat! mindenképpen szólj erről a szülészednek és igenis hallgass arra, amit a szemész mond! a programozott császárról pedig az orvosod úgyis sokat mond majd.
2010. jún. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 35. hétig eszembe se jutott elmenni a szemészhez, utána viszont jártam háromnál is... nem lettem okosabb, teljesen ellentétes szakvéleményeket kaptam (egyik szemem tompalátó, és rövidlátó is vagyok, -7). Az első doki a császárt javasolta, a másik kettő viszont a természetes szülést... utóbbiak fiatalok voltak, és azt mondták, ma már eléggé túlhaladott szakmailag, hogy szemészeti okból javasolnak császárt, nem ettől válik le a retina, a rövidlátásnak sincs különösebb jelentősége. A szülészem aggódik a szemem miatt, de így elég nehéz eligazodni.
2010. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Mit jelent az, h elég vacak a szemed???

20hkm

2010. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat:!az hogy vacak aszemem az hogy az egyik szemem kicsi koromban nem tanult meg látni(igy magyarázta az orvos) elég nagy dioptriás szemüveget viselek e miatt !
2010. jún. 3. 15:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Elvileg, ha nem tanult meg látni a szemed, az a tompalátás, amit viszont nem lehet dioptriákkal korrigálni, akkor sem, ha műszerekkel bemérve nagy dioptriás eltérést mutat. Ha császárt akarsz, ragaszkodj ehhez a szakvéleményhez, de hidd el, ha kérsz még kettőt mástól, érhet meglepetés. A szemfenék állapota lényegesebb amúgy, mint a dioptria.
2010. jún. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!