Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jön a baba, de nem házasodunk....

Jön a baba, de nem házasodunk. Ez olyan furcsa? Mindenki egyből ezt kérdezi.

Figyelt kérdés
Tervezett baba volt, 3 évet vártunk rá.
2010. jún. 3. 09:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom, miért olyan furcsa egyeseknek ez.A házasságtól tényleg nem változik meg semmi.Nekünk is csak azért változtak meg a dolgok, mert előtte nem éltünk együtt egy percig sem, mert nappali tagozatos fősulis voltam.Vannak konzervatív emberek, akik csak házasságban tudják elképzelni a gyerekvállalást.Egy élettársi kapcsolat is ugyanolyan komoly, jogilag is.Ne foglalkozz vele mit mondanak mások!És bármikor összeházasodhattok a későbbiekben.
2010. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt a téma. Másfél évig éltünk együtt, majd terhes maradtam, de a lagzit mi sem terveztük, az úgy is csak egy papir. bár a baba megszületése után a papirok elintézésénél jól jött volna, mert igy mindenhol mindkettönkre szükség volt, hiába volt apasági nyilatkozat, mindenütt mind a kettönknek alá kellett irni. a lányunk most 4,5 hónapos, de még most sincs tervben az esküvö, majd egyszer.

szerintem ti ketten döntsétek el, hogy akartok-e esküvöt, vagy sem!

gratulálok a babához! sok boldogságot!

2010. jún. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

mi össze akartunk házasodni, mielött megérkezik, de korábban jött és így elmaradt. most lassan 5 hónapos és talán már jut rá időnk.


mi egyébként éppen azért akartunk összeházasodni, hogy mindenféle problémákat, emberi hülyeséget elkerüljünk...

2010. jún. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mi sem házasodtunk össze. Nálunk nem is volt ez téma. Terhesen eszem ágában sem lett volna lagzit tartani. Most 5 hónapos a babám, de még mindig nem gondolkodunk ezen. Talán ha nagyobb lesz, de ez sem biztos. Én papír nélkül is biztosnak érzem a kapcsolatunkat, főleg, hogy már gyerek is van. Ha valami gáz van, nem a papír fog bárkit is megállítani.
2010. jún. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálunk fordítva volt ugyanez: összeházasodtunk szerelmből (pici esküvő 6 emberrel), és egyből mindenki azt kérdezte, hogy "jön a baba?". Mintha nem lehetbe baba nélkül házasodni, pusztán mert boldogok vagytok. Ez egy hülye beidegződés még anyáink korából szerintem. Majd a mi gyerekeinknél már nem lesz téma, hogy ki házas vagy nem és miért.
2010. jún. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Két éves volt már a lányom, mikor összeházasodtunk, addig valahogy mindketten úgy gondoltuk, minek, ugyanaz történik papír nélkül is. Én ezt őszintén gondoltam, a házasság mégis valami addig nem tapasztalt más érzést váltott ki bennem, egy nehezen megfogalmazható kiegyensúlyozott nyugalmat, holott addig is kiegyensúlyozottak és nyugodtak voltunk. Ettől függetlenül 10 év után elváltunk, ma már a 2. házasságomban élek, amit pár hónappal megismerkedésünk után, babavállalás előtt két évvel kötöttünk. Nincsenek receptek, nem a házasságkötés tényétől működik jól vagy rosszul valami. Van akinek biztonságérzetet ad, van, aki korlátnak érzi, bár szerintem akkor valahol magát a kapcsolatot is... Jogilag azért, ha a másikkal történik valami, nagyobb biztonságot jelent a házasság szerintem, de lehet, nem így van.
2010. jún. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mi sem házasodunk össze, 10 hetes vagyok, a párommal 2.5 éve vagyunk/élünk együtt. A papír nálunk sem fontos, meg nem is szeretnénk összeházasodni. Tőlem nem kérdezték meg ez idáig a dolgot, és valószínűleg nem is fogják, mert köztünk 16 év van, és a párom már volt egyszer nős. És ha valaki volt már egyszer házas, akkor ez itt falun természetes,h. nem kell 2.jára is megházasodni. De engem nem is érdekel, és ha a párom megkérné a kezem, lehet nemet mondanék. Mi így vagyunk nagyon boldogok.
2010. jún. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nálunk fordítva volt, nem tudom, melyik a jobb. Fél év "járás" után összeházasodtunk (összeköltöztünk 1. naptól kezdve), és egyből mindenki azt hitte, hogy terhes vagyok. Pedig csak utána lettem terhes, nászéjszakás babánk lett :)
2010. jún. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szióka

Mi a párommal már lassan öt éve vagyun együtt és nagyon jól megvagyunk,eddig is együtt maradtunk és most hogy jön a baba még szorosabb lett a kapcsolatunk.Amióta teherbe estem(amúgy véletlen baba nem terveztük még)Mindenki kérdezgeti hogy és az esküvőt mikor tartjuk.Nekem eszem ágában sincs csak a baba miatt férjhez menni,a babucinak nem számít hogy házasok vagyunk e csak az hogy szeressük őt és egymást!Szeretni papírok nélkül is lehet,majd összeházasodunk ha lesz hozzá kedvünk és pénzünk rá.Amúgy is felesleges pénzkidobás lenne a baba mellett,most ő a legfontosabb.Az emberek meg gondoljanak amit akarnak,mindig azt tedd ami neked a legjobb!!!

Boldog babavárást 19h km

2010. jún. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Nikcsi ***** válasza:
Nalunk ket gyerek mar van, 4 eve vagyunk egyutt es nem vagyunk hazasok. Kulfoldon elunk, otthon szeretnenk lagzit csapni, de az ido mig megszervezzuk innen. Gyereket elobb szerettunk volna. :) Nekunk ez a hazassag.
2010. jún. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!