Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi magzatvíz veszi körül...

Mennyi magzatvíz veszi körül a babát? Az idő előrehaladtával nő a mennyisége? A méhlepény kb milyen súlyú?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem mert sehol nem találtam eddig erre vonatkozó adatokat. Előre is köszi a válaszokat.

28h km


2010. jún. 3. 11:13
 1/3 anonim ***** válasza:

A plusz kilók nagyjából

a következőkből állnak össze:

a magzat súlya kb. 3400 gramm

a méhlepény súlya 500-800 gramm

a magzatvíz mennyisége körülbelül egy-három liter (de lehet ennél jóval több, akár 6-7 liter is.)

a méh súlya 1500 gramm

a mellek súlynövekedése 500 gramm

A vérmennyiség nagyjából két literrel lesz több. (vagyis az is plusz 2 kiló.)

2010. jún. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A magzatvíz eltérhet az ideális átlagostól is, van akinek több, van akinek kevesebb lesz. Nekem kevés volt, de kihúztam a 39. hétig. Azt mondták, hogy nálam ez nem problémát jelzett, csak alkati dolog volt, ez volt a természetes mennyiség.
2010. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"A súlygyarapodás normálisnak tartott menetrendje szerint kb. 15 % a szülésig, ami átlagban ugye 10 kg-ot jelent. Ebből mondjuk 3,5 kg a baba, 1,5 liter (=kg) a magzatvíz, közel 1 kg a lepény, a többi az anyai szervezet alkalmazkodása (pl. folyadékterek bővülése) a várandóssághoz..." dr. Nagy L. írta a Babanet.hu-n

Ebből a 8. hónapban átlag 2 kg jön fel, és bizony az utolsóban akár heti 1 kg

2010. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!