Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6hetes+3napos iker terhes...

6hetes+3napos iker terhes vagyok és szeretnék nemiéletet élni a férjemmel. Nem tudom hogy szabad e?

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta hogy szabad,de csak gyengéden. Nincs semmi fájdalmam a hasamban,se vérzés,söt még rosszulléteim sincsenek. De annyi mindent olvastam,higy már én sem tudom eldönteni hogy szabad vagy nem. Veszélyes e a babákra.
2017. dec. 28. 09:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az aggodalmad,de 2 lehetőség van:Vagy hallgatsz az orvosra vagy nem szexeltek.
2017. dec. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk is azt momdta az orvos, hogy nyugodtan. Sőt ugy fogalmazott, hogy a legjobb dolog ami egy egészséges terhes méhvel történhet, az az orgazmus. Amikor gond volt (nem a szex okozta), akkor azonnal eltiltott minket.
2017. dec. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%

Hát az orgazmus méhösszehúzódást és vérbőséget okoz. Ezek egyike sem a koraterhesség barátai (fura orvos aki azt mondja hogy legjobb a terhes méhnek....)

Igazából 50-50%. Ha nem "kapaszkodnak" eléggé, az vetéléshez vezethet, de ha igen akkor nem lesz baj. Eszembe sem jutna orosz rulettezni.

2017. dec. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
18%
3. vagyok, csak hogy kifejtsem: 7 éve gyakorizom (tudom, durva :)), és ez alatt nem egy, nem kettő ilyen kérdest olvastam, ahol végül szex lett és jött vissza a kismama hogy utána rózsaszín vagy barna (kinél melyik) folyás lett, majd vér és vetélés. Persze soknál nem, van aki végigdugja a 9 hónapot, de sosem tudhatod veled lesz-e baj! Én azt mondom, ha fikarcnyi esély is van hogy bánthatom (mondjuk ki, megölhetem), akkor evidens hogy nem kísérletezek. Utólag sokan nyugtatjak magukat azzal hogy úgyis elment volna ha ennyitől elment, hát nem. Nem véletlen, hogy akinek egy szex utani vetélés volt már, azt utána a másodiknál már eltiltotta a dokija.
2017. dec. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

Mi az ikerterhességemnél és a mostaninál sem mertük megkockáztatni. Igaz, mi nagyon sokat vártunk a sikerre, és lombik terhességekről van szó.

Pedig nagyon 'kívánós' voltam, de latba vetve a dolgokat, nem volt kérdéses, hogy mi (ne) legyen.

De ezt mindenki maga dönti el...

2017. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%

Én azt gondolom, hogy ha egy terhesség egészséges, akkor az együttléttől nem fog semmi rossz dolog történni. Régen nem is volt internet, ezáltal egymást ijesztgető és rossz tapasztalatokat megosztó anyuka sem, ami által az embereknek sokkal nyugodtabban teltek a napjai, boldogan, stresszmentesen csinálták végig a terhességet. Sokkal többen dolgoztak terhesség alatt és bizony sokan fizikai munkát, illetve otthon is még ellátták a napi teendőket és az bizony keményebb volt, mint a mai világban, amikor is már egy csomó modern gép megkönnyíti az ember dolgát.

És igen, vannak sajnos szörnyű dolgok, de ha az orvos, aki megvizsgál és azt mondja, hogy nyugodtan, mert minden rendben van, akkor miért nem neki hiszel? Ha semmilyen, de semmilyen problémád nincs, akkor szerinted mi a gátja az együttlétnek? Semmi. Nyilván az ember érzi és tapasztalja, ha valami gondot okoz neki, de ha minden rendben van, akkor hallgass az orvosra. Illetve ha gond lesz, baj lesz, akkor azt más is ki fogja váltani, nem csak a nemi élet, elég, ha megbotlasz és elesel, vagy megemelsz valami nehezet, vagy akármitől. Nyilván senkit nem lehet vitrinbe zárni és nem is kell.

És nyugodtan le lehet pontozni, de ezt bármelyik orvos megmondja, hogy ha minden rendben van a terhességgel, akkor igen is lehet nemi életet élni.

2017. dec. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
5%
Én biztos nem kockáztatnám, ember vagyok nem állat nem ösztönlény.
2017. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
19%

6-os, a vetéles is sokkal tőbb volt, mert nem tanultak az emberek a mások hibájából, csak a saját kárukon de akkor már késő volt. Örüljünk, hogy van kitől kérdezni mielőtt rizikósan cselekszünk!

Ha én azt olvasom, hogy "szexelj mert elméletileg egeszséges terhességnél nem lehet gond" az nekem nem eleg biztos válasz! Főleg ha olvasom hogy mas elvetélt aki szintén egeszséges terhességgel szexelt. De ez en vagyok es én akartam a gyerekeimet. Valaki meg élvezkedni akar helyettük és bevállalja a vetélést. Aztán vagy szerencseje lesz, vagy pechje.

2017. dec. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%
Nekem erről a kérdéről egy másik jutott eszebe, ahol az anyuka 2 gyerek után gondolkodott, h a 3.-at lombikkal bevállalja-e, mert ő még szeretne babázni. Lehet sokan emlékeztek rá. Én neki is azt is írtam, amit neked, értelmes emberek vagyunk, nem ösztönlények. Hallgass a józan eszedre, ne kockáztass, ne az ösztöneid vezéreljenek.
2017. dec. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyunk ösztönlények, de azért szükségleteink vannak. Mint ahogyan a párunknak is. Nem hiszem, hogy az sokkal egészségesebb, ha valaki teljes frusztrációval viszi végig az egész terhességét, holott éppen lehetett volna máshogy is. Mert bár igen, nem vagyunk ösztönlények, de mindenkinek jól esik az együttlét és bizony szükségünk is van néha rá.

De akinek nem, aki kibírja, az bírja. Én aztán nem vagyok ellene, se mellette. Én is voltam terhes, végig éltünk a férjemmel nemi életet, nem volt semmi gond. Ha gond lett volna, akkor nyilván nem tettünk volna így. Döntse el mindenki maga.

2017. dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!