Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit lehet tenni a sok görcsölé...

Mit lehet tenni a sok görcsölés ellen?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran görcsölök, ma vagyok 17 hetes. Már kerültem kórházba durva görcs miatt, kiderült hasnyálmirigy-gyulladásom van. Kaptam gyógyszert, babát 2-szer nézték UH-n, 3 nap után hazaengedtek. De azota is gyakran görcsölök. Szedek magnéziumot, napi 200 mg, ha nagyon görcsölök 400. Vagy még többet szedjek? 172 cm vagyok és 61 kg. Lehet azért görcsölök mert vékonyabb alkat vagyok? Vagy mert fiatal? (19 vagyok) Illetve rengeteget mozog a baba. Tegnap reggel 6-tól este 11-ig folyamatosan mozgot :O Normális ez?
2017. dec. 28. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Teljesen átlag alkatod van nem vékony. Hasnyálmirigy gyulladással tuti nem engednek haza.
2017. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miután a gyulladás lement azután engedtek haza. De 3 nap alatt lement volna? :/
2017. dec. 28. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de te 17 hetesen már érzed, hogy non stop mocorog?

Én 16+5 hetes vagyok most, a második babámat várom, és még csak páe napja érzem mintha mocorogna. De még most sem vagyok biztos benne, úgy hogy már 1x voltam várandós. Amúgy 171 cm 65 kg vagyok.

2017. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az se mindegy, magnéziumból milyen vegyületet szedsz, pl. az orvosok által előszeretettel emlegetett magne B6 felszívódása nagyon rossz, csak pénzkidobás hiszen MG oxid van benne.


Én napi 1000-2000 mg ot szedek attól függően, mikor mennyire megterhelő a napom, magnézium laktát és magnézium citrát tartalmú készítményt.

2017. dec. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kb.1 hete érzem a mozgást. De volt nap mikor csak 1-2 rúgást éreztem, de van mikor reggeltől estig.

Jan.10-én megyek védőnőhöz, kikérem a véleményét akkor mennyi/melyik magnéziumot ajánl.

2017. dec. 28. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdemes magnéziumot váltani, és a 400mg az annyi mint halottnak a csók terhesség alatt. Főleg, ha görcsölsz is.

Amúgy érdekes mennyire furák a terhességek. Én 4 hónapja szültem, de a terhességem alatt egyszer sem volt olyan, hogy non stop pörgött volna a babám. Nem tudom ez normális e, hiszen ők is alszanak, sőt elég sokat. Bár nem hinném, hogy ez baj lenne, csupán megjegyeztem, hogy milyen fura :D


Jobbulást. Vegyél magnerotot vagy magnesolvot. Nem kell hozzá Védőnői ajánlás. Olyat veszel ami szimpi. Csak erősebb legyen és jó felszívódású, még a patikában is ajánl a patikus. Ez nem gyógyszer, hogy engedélyt kérj rá ;)

2017. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2017. dec. 28. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!