Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi gyedet kapok 8 hónap...

Mennyi gyedet kapok 8 hónap munkaviszony után?

Figyelt kérdés
Előtte 3 hónapig voltam munkanélkülin és előtte volt 6 év munkaviszonyom.Lehet hogy akkor kellett volna:( teherbeesni.
2010. jún. 4. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tusom, hogy egy év folyamatos munkaviszony kell a gyedhez, s ebbe a munkanélküli nem számít bele.

De ez nem tuti.

2010. jún. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ha folyamatos volt a 6 év munkaviszony, a munkanélküli és a 8 hónap munkaviszony, akkor ha jól tudom, a munkaviszonyból származó átlagjövedelem 70%-a a GYED. A lényeg, hogy a szülést megelőző 2 évben legyen 365 nap munkaviszonyod. Magad után is fizethetsz TB-t, amíg terhes vagy, az az időszak is munkaviszonynak számít. Keresd fel az illetékes hivatalt és kérdezd meg,hogy mi a teendőd. Nehogy amiatt ess el a GYED-től, mert nem tudtál valamely jogszabályról, vagy lehetőségről!
2010. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudod kiszámolni az összeget, hogy a 8 havi béredet elosztod a napok számával, amikor dolgoztál, így kijön a naptári napi átlag. Annak a 70%-a lesz a gyed alapja (napi összeg, és bruttó).


(pl. 100000/hó - összesen: 800000/245 nappal - a naptári napi átlag: 3265Ft. A 70%-a 2285, ennek adótartalma 17% szja, (388Ft) és 9,5% nyugdíj (217Ft).

Ezek alapján a gyed naptári napi összege 1680. 30 napos hónapban ez 50400Ft, plusz hozzá az adójóváírás.)


Remélem nagyjából érthető, amit leírtam, persze a számítás kicsit bonyolultabb, de egészében véve helytálló.

Ja, és egyértelműen jár neked a gyed, hiszen bőven megvan a 365 napod.

2010. jún. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Másodiknak!

Csak a tisztánlátás végett: a magad utáni tb fizetés NEM számít ebben az értelemben biztosítási jogviszonynak. Az csak és kizárólag egészségügyi ellátásra jogosít, magyarul: csak arra jó, hogy a szülésért és a kórházi ellátásért ne nyújtsák be a végén a számlát.

2010. jún. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a számításod nem helytálló, kedves harmadik.

Ha nem volt 30 napnál több megszakítás, akkor a munkanélküliből is kell számolni napi átlagot. Szerencsére nem magából a munkanélküliből, hanem az az alapjául szolgáló jövedelemből. Sőt, mivel mindig az igénylést megelőző naptári évet nézik, ha úgy jön ki a lépés, akkor a korábbi jövedelemből is.

A másik bibi, hogy elfelejtkeztél a szuperbruttósításról :( ami annyit tesz, hogy ha 100000 Ft a bruttó gyed, akkor az szja-t, nyugdíjjárulékot (mivel 27%-al növelni kell az alapot) 127000 Ft-ból kell számítani.

2010. jún. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sikerült kiszámítani.
2010. jún. 4. 21:22
 7/8 anonim ***** válasza:

20,37, lehet kötekedni, de le is írtam, hogy ez egy nagy vonalakban való számítás. Mivel semmilyen információt nem kaptunk azon kívül, amit a kérdező leírt, így nem igazán értem, miért belém kötsz. Nyilván nem lehet pontos számítást végezni információk nélkül, így nem is foglalkoztam azokkal a dolgokkal, amiket írtál. Sőt, még az adójóváírással sem. Ezek a számítások nagyon nem térnek el, mert még max. gyednél is pár ezer forint az eltérés, és nem hiszem, hogy laikus kismamákat itt kellene megtanítani könyvelni, illetve bérszámfejteni. Nincs azzal semmi baj, ha jobban tudod, én nem bánom, de teljesen igazságtalan volt a hozzászólás, kizárólag azzal törődtél, hogy engem fikázz, a kérdésre nem is válaszoltál.

Megértettem volna, ha helyesbítesz, és leírod, hogy mit kell még figyelembe venni, de te most csak kötekedtél, és ezt nem értem meg.

Kérdező, bocs az offért, de ennek ki kellett jönnie.

2010. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Eléggé frusztrált lehetsz, ha ennyire magadra vetted a válaszom...

A pontosítást csupán csak azért írtam le, mert elég régóta válaszolgatok eme oldalon és nem egyszer tapasztaltam, hogy az ilyen felületes válaszokból jön utána csak a bonyodalom.

Abszolút nem lényegtelen, pont azért mert a kérdező nem írt pontos számokat, óriási különbség lehet.

Egyébként pedig a válaszom helyesbítés és nem kötekedés. Próbáld így olvasni és szép napot neked.

2010. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!