Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyikben van több magnézium,...

Melyikben van több magnézium, Magne B6 leírásában 470mg (48mg). Most melyiket kell figyelembe venni? A béres magne B6 dobozában meg az van hogy 250 mg?

Figyelt kérdés
A dokim a Magne B6-ot javasolta. A gyógyszertárban rákérdeztem ott azt mondta a gyógyszerész hogy a magne b6 többet tartalmaz minta a béres, de szerintem nem. Mert a béresből általában 1-2 db javasolnak míg a magne b6-ból 4-6 filmtablettát.
2010. jún. 5. 07:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy mi a kérdés. Hogy melyik több, a 470mg, vagy a 270mg? Egyértelműen a 470mg a több:)

Ha a dokid javasol valamit, akkor szedd azt, amit mondott, valószínűleg nem véletlenül javasolta.

2010. jún. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Szia

Magne b6: A készítmény hatóanyaga: a magnézium (470 mg magnézium-laktát-dihidrát formájában, ami 48 mg elemi magnéziumnak felel meg) és a B6-vitamin (5 mg piridoxin-hidroklorid formájában)

Béres:

1,60 mg piridoxin (1,9448 mg piridoxin-hidroklorid formájában),

250 mg magnézium (352,92 mg nehéz magnézium-oxid, 463,93 mg magnézium-citrát formájában) filmtablettánként.


Tehát a Magne B6-ban 48 mg van, a Béresben 250 mg. Nem teljesen ugyanazok a hatóanyagok. Az elején én is MagneB6-ot vettem de a Béres gazdaságosabb, így arra váltottam. A Béresből 1-et lehet egy nap bevenni, a Magne B6-ból 6-ot, így nagyjából ugyanannyira jön ki a napi alkalmazható adag (250-288).

2010. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A Béres valóban jobban megéri és elvileg egy nap egy szem elég. Én kettétöröm és reggel-este veszek be egy-egy fél szemet, vagyis 2x 125 mg-ot. Az orvosom is azt mondta, ez így teljesen jó.
2010. jún. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Második vagyok. Én is úgy csinálom, mint a harmadik válaszoló, felet reggel, felet este. Ha nagyon gáz van és keményedek napközben plusz egy Magne B6, de ez még csak 1-2 alkalommal fordult elő hála az égnek.
2010. jún. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A béresben több van és nyugodtan beszedhetsz 1-2 szemet is naponta. akinek a magnesii citricit( vagy mi a neve) írják fel, az 500 mg-ot tartalmaz. az orvosom is mondta h nyugodtan szedjem reggel este, ha úgy keményedek, 1-2 tablettával nem lehet túladagolni. a magne B6 sokkal drágábbra jön ki.
2010. jún. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magne B6ban össz visssz van kb 50 mg, s még drága is! Egy DM-es pezsgőtablettában van tablettánként 150 mg...és csak 200 FT.

Én is mg-citritet szedek 3x1et. Teljesen felesleges nyomatják a Magne B6-ot, sz*art se ér!

26 hetes km

2010. jún. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat akkor Béres magnéziumot fogok szedni.


Mindenkinek boldog babavárást kívánok.

2010. jún. 6. 10:30
 8/8 anonim ***** válasza:
A magnézium-oxid fajtájúakat nem érdemes szedni, mert rossz a hasznosulása. A magnézium-laktát/citrát már jobb, állítólag a -glicinát az egyik legjobb, de nem is futottam vele össze sűrűn eddig.
2013. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!