Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, de félek a...

Terhes vagyok, de félek a babázástól! Ez elfog múlni, ha megszületik a babám?

Figyelt kérdés

Már most szeretném leszögezni, hogy szeretem a gyerekeket, akartam is babát mindig. A férjemmel másfél éve házasok vagyunk, a kapcsolatunk jó, anyagilag még 3-4 gyereket is eltudnánk tartani. Aztán kiderült, hogy terhes vagyok. Örülünk neki, a férjem is. Persze meglepett minket kicsit a dolog, nem számítottunk rá ilyen hamar, de ha már lesz, akkor szeretettel várjuk. Csak sajnos van bennem félelem... Tartok tőle hogy nem fogok tudni vele rendesen bánni, (pelenkázás, fürdetés, altatás), nem merem majd felvenni, ha sír, nem tudom majd megnyugtatni. A szoptatástól is tartok, hogy lesz-e elég tejem, fájni fog a mellem és ezért nem fogom tudni szoptatni... Ezeknek a félelmeknek az ellenére viszont várom már hogy megszülessen, mert tudom hogy nehéz feladat, de az életben a legszebb.

Volt már más is így? Elfog múlni, ha megszülök? A terhesség alatt fog változni valami, ha elkezd mozogni a kisbabám?


2018. jan. 15. 19:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Enis féltem, aztán ment minden mint a kaikacsapas :) Szerintem ez tok természetes
2018. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Ha mozogni fog, nem biztos, de ha megszületik, muszáj lesz felvenned, pelenkáznod és etetned, nem lesz lehetőséged azon gondolkodni, hogy mered-e, vagy menni fog-e.

Egyébként ezek irreális félelmek, mindenki meg tudja csinálni. Lehet nehéz lesz, de olyan nem lesz, amit nem tudsz. Nyugi.

2018. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
Rengeteg nő ilyen. Szerintem ez jó jel, bizonyára felelősségteljesen gondolkodsz, komolyan veszed a dolgot s tudod, hogy nem könnyű. Szinte teljesen bizonyos, hogy belejössz, persze van, aki szülés után éli meg a legnehezebb időszakot. De általában csak aggódik az ember, miért is ne tenné ilyenkor, mégiscsak óriási dolog ez, ami nem egyszerű, de ha nincs valami nagy baj, akkor azért menni fog :) Boldog babavárást, egészséges kisbabát, kitartást kívánok neked!
2018. jan. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Biztos van olyan aki rögtön érzi az Anyasàgot...Én nem ilyen voltam,és szerintem sokan vannak így.Az igazsàg az,hogy ebbe bele kell ràzódni.Minden szereplőnek meg kell tanulnia az új szitut.Lesznek nehézségek,hisz tök új és ismeretlen a terep,de néni fog.Türelem!!Ez x legfontosabb
2018. jan. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4vagyok.

Menni fog ,akartam írni 😀

2018. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Pelenkázni megtanítanak, fürdetni nem nehéz, csak a vízbe kell tartani, elaludni elalszik szopi közben. :) Fel mered venni, mert olyan idegesítően sír és annyira szeretnél neki segíteni, hogy bele se gondolsz majd, milyen picike. Én sosem mertem más babáját megfogni, de az enyémmel el se gondolkoztam rajta. :) A szoptatás, ha jól csinálod, nem fáj, pedig nekem pl iszonyat érzékeny a mellem, mégsem fáj. Tök kellemes érzés.


Nyugodj meg és örülj a kismanónak, csodás lesz, ha a kezedben tartod pár hónap múlva. :)

2018. jan. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Én voltam terhesség alatt a rettegés megtestesítője. :) Nem volt tervezett baba, és életemben még a kezemben sem fogtam kisbabát soha... Úgyhogy totálisan be voltam rezelve, minden nap kérdések és kételyek cikáztak a fejemben. Most 6 hónapos, és jelentem, sikerült életben tartanom.:D El és virul, boldog, gyönyörű kislány. Ment minden. Mikor megláttam, nem akartam mást, csak gondoskodni róla, és megtenni mindent érte. Az anyai ösztönök utat törtek maguknak. Neked is menni fog! Ja, és a szoptatásról annyit, hogy kérj segítséget, hogy helyesen mellre tudd tenni, és add neki mindig, amikor kéri, és akkor nem lehet baj!
2018. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia.Nyugodj meg.Mikor + teszteltem megíjedtem nagyon,félelem meg minden.Mikor a 18 héten megmozdult az valami leíhatatla jó érzés.És mikor mehszületett a kisfiam szerelmes lettem nyomban.Azota is tart 7 éves,és azota született egy öcsike is aki 10 hetes.Az anyai ösztönők beindulnak ne aggodj.Tudni fogod mit kell csínàlni a babàval.Van időd is felkészülni.És màr most jó anya vagy,mert màr ezeken agyalsz.Anno ezt a védönő mondta nekem.Leg csodàlatosabb dolog történik veled.
2018. jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bocsi a helyesíràsi hibàkért...
2018. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, most kicsit megnyugodtam! :)


#3. Nagyon szépen köszönöm:))

#6. Én is így gondolom:)

#9. Semmi gond:)

2018. jan. 15. 22:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!