Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek szóljak az apának,...

Szerintetek szóljak az apának, hogy nemsokára megszületik a baba?

Figyelt kérdés
A párom elhagyott terhesen. Azt mondta ő és az egész családja, hogy azonnal menjek abortuszra. Hisztiztek, nem születhet meg, a párom kiabált, hogy nem akarja. Aztán letiltott. Én nem tudtam volna megölni a kisbabámat, nem mentem abortuszra, de ő ezt nem tudja. Nem kell a pénze, sem semmi. Egyszerűen lelkiismereti okból kérdezem. Mi lenne a helyes lépés? Nem apának való, buli, pia, haverok jobb ha nem lenne az életünk része, mit tegyek?

2017. okt. 15. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Akármekkora gané, joga van tudni, hogy van egy gyereke. Valószínleg nem lesz az életetek része. Ha esetleg mégis az akar lenni, akkor ne mondj le a tartásdíjról!
2017. okt. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha már egy ekkora gyökér, legalább fizessen.
2017. okt. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Fizetnie kell ugyis ugyis. Ugyhogy en irnek, csak, hogy hamarosan utalhatja az elso havi gyerektartast.
2017. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Voltam ilyen helyzetben. Írj neki. Ő nem fog keresni a gyerek miatt. Majd csak évek múlva, mikor nem bulizik és rajon mekkora gyökér. És akkor mondhatod, hogy te adtál lehetőséget, aki elrontotta az ő. Legalább nem neked kell elszamolni a lelkiismereteddel.
2017. okt. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Én írnék neki legkésőbb akkor, amikor megszületett, hogy később ne róhassa fel neked, hogy te akartad elidegeníteni a gyerekétől.

A gyerektartásról pedig azért nem mondj le, mert az a gyereké. Ha nem szükséges a pénz a megélhetésetekhez, akkor hagyd a bankszámládon. Amikor tovább tanul jól fog jönni, ha még akkor sem kell akkor odaadod majd neki, amikor önálló életet kezd. Legalább ennyit kapjon az apjától, ha már szeretetet nem fog.

2017. okt. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy joga van tudni, hogy van egy gyereke. Viszont az is igaz, hogy borzasztó életünk lenne ha megtudná. Az állandó viták, jönne zaklatni a családja hogy ezt mégis hogy képzeltem, hogy megtartom. Nem szeretném ha állandó feszültség lenne, a kicsinek sem tenne jót. Szeretném nyugodtan, boldogságban felnevelni. Nehéz döntés...
2017. okt. 15. 13:00
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha zaklat a családja megkéred őket, hogy tartsák magukat távol tőletek. Ha tovább zaklatnak feljelented őket. Én biztos szólnék az apának, mert ha nem szólsz akkor azért leszel hibás. Előbb utóbb megtudja úgyis így vagy úgy, akkor már jobb ha tőled. De ha szerinted zaklatnának, akkor várd meg a szülést, nem kell a plusz stressz terhesen.
2017. okt. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Úgy látom egyedül vagyok a véleményemmel, de én nem keresném meg ezért. Szerintem felkeresni ezért pontosan azt mutatja, hogy vársz tőle valamit, reménykedsz abban, hogy megváltozik az egészről a véleménye, ha meghallja a hírt, az élete része akarsz lenni, stb. Ha magad miatt tartottad meg ezt a babát, akkor magadnak tartottad meg és nem nektek. Nem mondtad neki, hogy el fogod vetetni, tehát valószínűleg az ő fejében is benne van, hogy nem vetetted el, ha tud számolni, akkor biztosan megszólal benne a csengő 9 hónap múlva, azaz mostanában. Szerintem előbb vagy utóbb meg fog keresni Ő és sokkal jobb lesz neked az a helyzet. Miért mondana neked olyat, hogy szándékosan nem szóltál, meg joga lett volna tudni, mikor nem érdekli, azt mondta, hogy nem kell neki, meg, hogy menj abortuszra? Sokkal inkább bánthat majd azzal, hogy direkt megtartottad és alig vártad, hogy zaklathasd a hírrel. Ha viszont magától csenget majd hozzád, Te leszel nyeregben..
2017. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
egy dolgot kell eldöntened: ha tényleg nem kell a pénze, és azt gondolod hogy ilyen apa nem kell a gyerekednek, akkor ne szólj neki. Mert akármikor eszébe juthat, hogy ő mégiscsak apa akar lenni, követelheti a láthatást, akár a szülei is, te meg tűrheted majd, hogy kéthente besétál az életetekbe aztán meg megint eltűnik, ha úgy tartja kedve. Magyarázkodhatsz a gyereknek, válaszolgathatsz a kérdéseire, meg hallgathatod, hogy ő annyira szereti az apát, mert mindig hoz ajándékot, játszik vele, te meg csak veszekszel, mert még mindig nem tudja a szorzótálát.... ne arra gondolj, hogy most jó lenne a képbe vágni, hogy van egy gyereke, hanem az egész életetek azon múlik, hogy most mit lépsz. lesz még új párod, aki a gyermekednek az apja lesz..
2017. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, ilyen gondolataim vannak nekem is. Nincs szükségem a pénzére. Többen mondták a környezetemben, "de hát akkor is joga van tudni, hogy van a világban egy gyereke" Én ezt értem, de biztos jó ez a kicsinek? Néha van egy apja, aztán lehet eltűnik hetekre. Nem akarok kárt tenni a lelkében. Nem beszélve a családja zaklatásáról. Úgysem akarták..Ezért is van bennem az, hogy akkor minek mondjam el? Minden szeretet meg fog tőlem kapni a kicsi és a családomtól. Ezekre ők nem lennének képesek.
2017. okt. 15. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!