Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért számolják ilyen módon...

Miért számolják ilyen módon az időszakokat?

Figyelt kérdés
A terhességet hetekben mondják, pl. 16 hetes, a gyerek korát pedig havi bontásban, pl. 14 hónapos, most akkor utána kell számolni, hogy hány éves. Nem furcsa ez, hogy valaki úgy mondja, hogy 18 hónapos, és nem másfél éves? Ennek mi az oka?

2018. jan. 24. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Hülye szokás.

Normális esetben 1 éves korig mondják a köznyelvben hónapokban a kort. Utána már 1 éves múlt, másfél éves lesz...stb.

Talána sok fejlesztő könyvet olvasól használják ezt, mert pl az Anya taníts kérlek könyvben, még a 33-36 hónap is hónapokban van meghatározva. És lehet, ezért használják még sokáig az anyák.

Én sem szeretem, ha azt mondják 28 hónapos, és nem bilizik...stb.

2018. jan. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
A 18 hóst pont nem értem én se de szerintem azért pár hónap elég sok ebben a korban. Bár, ha ennyire részletes szeretnék lenni inkább azt írom, hogy szeptemberben múlt 2 éves. Pont 28 hós :D de nekem se hangzik jól amúgy így nem szoktam hangoztatni ezt.
2018. jan. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Ez mar csak rossz szokas egyes anyukáknál

Egy éves kortól én nem mondtam hónapot.

2018. jan. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Az, hogy egy 12, 18 és 22 hónapos is "egy éves", mégis hatalmas különbség van köztük minden szempontból. Az első két évben olyan gyorsan fejlődnek, hogy sokszor tényleg nem mindegy, hogy 12 vagy 15 hónapos.

Ráadásul sokkal rövidebb és egyszerűbb, mint az, hogy "egy már elmúlt, de nincs még másfél éves".

2018. jan. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

"sokszor tényleg nem mindegy, hogy 12 vagy 15 hónapos.

Ráadásul sokkal rövidebb és egyszerűbb, mint az, hogy "egy már elmúlt, de nincs még másfél éves"."


Lehet ezt úgy is mondani, hogy "most volt a szülinapja 2 hete", vagy úgy is, hogy "novemberben múlt 1 éves", esetleg áprilisban lesz 5 éves (mint a fiam). Nem olyan bonyolult ez, csak akarni kell...

2018. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem másfél éves korig jogos a hónapokban számolás, utána már engem is zavar. De addig olyan sokat fejlődnek hónapról hónapra, hogy így könnyebb.
2018. jan. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!