Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki terhesen...

Van itt olyan aki terhesen lett himlos es megtartotta a babat?

Figyelt kérdés
Arra lennek kivancsi hogy a terhesseg hanyadik honapjaban lettetek himlosek es egeszseges lett-e a baba vagy sem?
2018. jan. 27. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Normális ember ilyet nem tesz.
2018. jan. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Milyen himlos ?
2018. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem írtad milyen himlő,én ismerek valakit,aki rubeolás lett terhesség alatt.Ő az anyukám.Az eset még 79- ben történt.Az orvosok azt tanácsolták,hogy vetesse el,mert nem lesz életképes a baba.Anyukámnak előtte már volt 3 spontán vetélése,és attól félt,ha ezt a babát művi úton elveszik,akkor talán nem is lehet majd több gyereke.Megtartotta.Semmi baba holmit nem vásároltak,mert azt mondtàk nekik,hogy amint megszületik,meghal.Aztán megszületett a nővérem,aki köszöni szépen,teljesen egészséges a mai napig.
2018. jan. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Baranyhimlo
2018. jan. 28. 08:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagybátyám így született meg '69-ben, nagyanyám a rózsahimlőt kapta el.

Gyerekként gyengébb volt az immunrendszere, könnyebben kapott el betetségeket, de alapjáraton egészséges. Most is (48 éves.)

Nagyanyámnak viszont utána pár évvel ki kellett venni a méhét. Hogy emiatt-e, azt nem tudom pontosan. De több gyerek nem lehetett (igaz, így is 5 van neki.)

2018. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A rózsahimlő (rubeola) veszélyes a magzatra. A bárányhimlőről ezt nem mondják,de mindenképpen orvostól kérj tanácsot!! Ne itt a gyakorin.
2018. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

11 hetesen lettem bárányhimlős. Fertőző betegségekre specializálódott főorvosnő utánanézett nekem, azt mondta, hogy 75%-ban lesz egészséges, 25%-ban ebben a fejlődési stádiumban nagyon durva, a testet torzító hegesedések lesznek, ezt pedig uhval láthatjuk, ha így van.

Bíztam abban, hogy hogyha beteg, meg fogjuk látni, akkor megszakíttattam volna a terhességet. Genetikai uhn is voltam, minden rendben volt, arányos, szép.

Egészségesen született, 3 éves korában elkapta az oviban a bárányhimlőt, tehát nem ment át annak idején a méhlepényen. Ma már felnőtt, gyönyörű, okos nő.

A mai eszemmel nem tudom, hogy mit csinálnék. Fertőzős orvost keress meg, kérj szakvéleményt! Ha még nem jött ki teljesen, kérhetsz gammaglobulint, az leköti a keringő vírusreszecskék nagy részét.

2018. jan. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!