Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltak terhes tüneteid nemvárt...

Voltak terhes tüneteid nemvárt előtt?

Figyelt kérdés

A teherbeesés kategóriában kismillió kérdés van nemvárt előtti tünetekről, még 4-5 nap mire megjön be X-Y dolgot ezek.


Mi a valóság?



2018. jan. 28. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Nekem semmilyen tünetem nem volt előtte.

Az első tünet a menzesz kimaradása volt, amivel nagyjából egy időben jelentkezett a mellfeszülés, mellfájdalom, mellérzékenység, ami amúgy is jellemző volt hol menzesz előtt 1-másfél héttel, hol pedig a vérzésem megjövetelekor, viszont amikor terhes voltam, ez sokkal intenzívebb volt és tovább is tartott.

Amúgy a terhességi tünetet a hcg nevű hormon okozza. Ami a beágyazódás után kezd el termelődni. Tehát ha veszünk egy 28 napos ciklust, akkor félidőben van az ovuláció, ugye kb. ekkor jön össze a dolog, viszont itt sem rögtön történik meg a megtermékenyítés, akár 1-2 nap különbség is lehet az ovulációtól, a beágyazódás meg kb. még ehhez hozzáadva 10 nap. Tehát itt kb. a 26. napnál tartunk, mire megtörtént a beágyazódás és itt kezd el termelődni a hcg, ami eleinte még nagyon alacsony szinten mozog. Tehát ha valakinek előbb van már tünete, akkor vagy úgy érzi csak, hogy amit érez az a terhesség miatt van, vagy esetleg rövidebb ciklusa volt, előbb megtörtént a megtermékenyülés, illetve a beágyazódás és akkor ő már akár a kimaradt menzesz előtt 2-3 nappal érezhet tünetet. De ez a ritkább. Általában valóban a kimaradt menzesz az első tünet.

2018. jan. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, a 3. trimeszterig semmi "bajom" nem volt
2018. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Kis barnázásom volt a 8. dpon illetve teljesen száraz votam, semmi nyák ami máskor volt.

Ennyi ami más volt, de semmi nagyon fura eltérés nem volt.

2018. jan. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Teljesen száraz voltam lent, ami furcsa volt, mert mensi előtt mindig bő vizes-tojásos folyásom volt. Azóta sincs igazán tünetem, max. hányinger ha édeset eszek - amióta kerülöm, semmi bajom :)

10+1 hkm

2018. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Semmi a szokásos menstruációs tüneteken kívül... mellfeszülés, mindjárt megjön érzés... majd 6-7 hét körül volt egy hét kemény émelygés plusz gyomorégés. Azóta csak néha feszül a hasam. :-)

18hkm

2018. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem hányingerem volt két nappal előtte, hogy meg kellett

volna jönnie, mivel terveztük a babát, gondoltam, hogy rá, hogy terhes lehetek, így a nem várt napján este, ahogy haza értem a munkából már pozitív tesztem lett :)

2018. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
6-os válaszoló vagyok, az kimaradt, hogy most 9 hetes a terhességem :)
2018. jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Barnás vérzésem volt 2 napig, amikor meg kellett volna jönnie.

Klasszikus tüneteim később sem igazán voltak.

2018. jan. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Éjszaka többször fel kellett kelnem, hogy mosdóba menjek. Ez nagyjából 1 héttel a nemvárt előtt kezdődött. Akkor már sejtettem, mert az előzo terhességem is így indult.
2018. jan. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt.

10. dpo (5nappal nem várt előtt) gyomorégés

11. dpo - itt ebéd után megszédültem, majd délután furán görcsölt a hasam, mintha megakarna jönni, de még is más volt. Ezen a napon nagyon halvány pozitívat teszteltem.

12. dpo-tól meg állandó émelygés olt kb 16. hétig.


Hányni nem hánytam, melleim viszont csak a nem várt utáni napokban kezdtek feszülni, és csak a 8. hétig fájtak.


Ez előtt volt egy terhességem, ami vetéléssel zárult, ott semmilyen tünetem nem volt, még a pms tüneteim is hiányoztak, már 6 napja késett mire rájöttem, hogy hiányzik a mensi.

2018. jan. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!