Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki babát vár, a hajfest...

Ha valaki babát vár, a hajfestés ártalmas? A hajszinező vagy az ammóniamentes hajkrém is veszélyes?

Figyelt kérdés
2007. nov. 27. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
kb 50 ilyen kérdést tettek már fel az elmúlt időben! Nézz utánna a keresőbe!
2007. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Azért én válaszolok. Az én fodrászom azt mondta, hogy nem ajánlatos hajat festeni, főleg a sötétebb színeket. A fodrászom elmondta még, hogy ő nem is szokta elvállani a hajfestést ha kismamáról van szó. Azonban szerintem talán van már olyan hajfesték, vagy színező ami nem okoz problémát. Én azért biztos ami biztos lenövesztettem ahajam, mert én amúgy feketére festettem ahajamat már évek óta (10 év). (A férjem most látott először az eredeti hajszínemmel, mivel még csak 6 éve ismerjük egymást:-))))
2007. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fodrász vagyok.Hogy a hajfestéssel ilyesztgetik az embereket azért ez már kicsit gázos.Ha be akaros festeni fesd be nyugodtan.Ne legyél közvetlen a gőzében de festesd.Nagyon sok kismamát festek,kicsit kinyitom rájuk az ablakot és ennyi,sztem jobb mint lenőtt hajjal közlekedni.Ne hagyd hogy elrémítsenek.Sok olyan dolog van amit nem szabadna de erről nem szól a fáma.Tovább jó egészséget.

17 hetes kismama.

2007. nov. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Látod, megoszlanak a vélemények. A festékek (sminkek, lakkok, stb) gőzét tilos belélegezni, mert az felszívódik. Én személy szerint minden olyat kihagytam, aminél akár csak a gyanú is felmerülhet, hogy káros lehet, vagy nem bizonyították az ellenkezőjét. Nem tudtam volna megbocsájtani magamnak, ha bajt csinálok. A cigiről is leszoktam azonnal, pedig sokan legyintenek. Két egészséges gyerekem van, nem tudom, mi lett volna, ha...
2007. nov. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A képződő gázok belélegzése árt a picinek főleg akkor, ha a terhesség elején van. Kismamának tilos például fertőtlenítőszerekkel dolgozni, azok erős gázát belélegezni, ugyancsak ebből az okból kifolyólag.

Véleményem szerint egy egészséges babát szeretne mindenki, ezért az ilyen "jelentéktelen" dolgokról igazán lemondhatunk egy időre.

2007. nov. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
38%
milanoban elek es mikor festetni akartam minden fodrasz akinel jartam elkuldott mert nem csak a goze hanem azok a kemiai osszetevok amikbol alla festek boron at is felszivodnak.a szulesfelkesziton es a korhazban egyetlen kismamat v frissen szult not nem lattam festett hajjal,es szoptatas alatt sem vallatak mert meg a tej izere is hatassal van,baratnom hazilag befestette a gyerek egesz nap elutasitotta a tejet,szerintem egy jo erzesu fodrasz nem fest hajat terhes nonek,es en nem bantam meg h lenovesztettem.ja egyebkent nekem javasolta h gyogynoveny kivonatbol vannak olyan szerek amivel ha megmosod a hajad ad egy halvany arnyalatot,minden hajra barnara vorosre es szokere is.es a hennat is hasznalhattam amig le nem nott,aztan mar nem is gondolok ra h festegetni kene.dontsd el h te h teszel,nem tudom h tenyleg karos e de gyanus h ennyien ellenzik es eddig egy FODRASZ javasolta csak,nem?
2007. nov. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a doki mondta h lehet! Én azért megvártam vele a 4.hónapot, de ahogy nézem a kismamákat más se mondott le róla! Sztem nem ártalmas vagy "csak" annyira mint a kipufogófüst stb! A fodrászom is fest több kismamahajat.
2007. nov. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
En is rakerdeztem a doktornal es azt mondta hogy amiota o orvos meg nem talalkozott olyan esettel hogy egy babanak baja lett volna a hajfestestol vagy attol hogy a kismama kimosta a wc-t domesztosszal. Legtobben az elso hetekben nem is tudjak hogy babat varnak es csinalnak mindenfelet. Tobbet arthat egy peneszes sajt vagy egy nem jol atsutott hus megevese mert attol tenyleg baja lehet a babanak.
2007. nov. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az első trimeszterben nem ajánlott, de nézz körül rengeteg kismama festi a haját.A médiában dolgozók furin néznének ki lenőtt hajjal mégsincs aemmi baja a megszületett babóknak.Nekem is festve van.Az egyik festék még a Kismama újságban is benne volt valamelyikben.Én is azzal csináltam de a nevére már nem emlékszem.Ja meg hennát is használhatsz de az csak árnyalatot ad.Amúgy ha megnyugtat a fodrászomnak 3 gyereke van és végig festett hajat a terhesség alatt (sajátot és másét is), az összes gyereke normális.Maszkot sem használt.Bár a jól szellőző helyiség nem árt.Nekem egy nedves türcsi volt az arcom előtt és próbáltam nem mélyeket szippantani.18 hetes kismami
2007. nov. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sem mertem befesteni a hajamat vegyszeres festékekkel. Menj el egy bio-boltba, és vegyél hennás hajszínezőt.Olcsóbb is, és tuti nem teszel vele rosszat!

A szőkén kívül mind tuti!

Üdv.:10 hetes kismami

2007. nov. 30. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!