Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szedett már valaki progesteron...

Szedett már valaki progesterone exeltis 200mg tabláttát?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szedett már valaki progesterone exeltis 200mg tabláttát terhesség első trimeszterében? Nekem tegnap írta fel a nőgyógyász, mivel 4évig próbálkoztunk és az össze-vissza ciklusom miatt sajna nem sikerült. Most vagyok az 5.héten és napi 2x1-et kell használnom. A kérdésem az lenne, hogy aki szedett,, neki hogyan kellett alkalmaznia? Olvastam, hogy csak szájon át szedhető viszont több orvosi bejegyzésnél (a sajátom is ezt javasolta) azt olvastam, hogy hüvelyen keresztül kell mert hatásosabb. Kellett valakinek így alkalmaznia? Nsgyon köszönöm

2018. febr. 3. 07:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szàjon àt szedtem és kaptam mellé màst hüvelyi útra, Crinone gélt. Ezeket sürgősségin kaptam vérzés miatt. Mikor elfogyott, a magànorvosom Utrogestan hüvelykapszulàval folytatta a kezelést.
2018. febr. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
En szajon át szedem a terhesség végéig. Nagyon érzékeny a huvelyfloram, próbáltuk az utrogestant hüvelyi uton, de mart, csípett es a vége állandóan valami fertőzés lett. Nekem a terhesség végéig javasolták a progeszteront, ezert váltottunk erre a szájon át szedhetőre.
2018. febr. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Nekem hüvelybe kellett 3x1-et, lombik után. Nem volt semmi gond; sőt, így jobb a felszívódása és kevesebb a mellékhatása.
2018. febr. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. febr. 3. 07:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szájon át szedtem,mert az orvos úgy mondta. Maradj annál, úgyis nagyon sokat segít. Nem sokkal másabb hüvelybe

(nekem ott, amúgy kimarta a bőröm és véreztem, azt hittem vetélek ,nagy ijedtség volt)

Csak szedd es kesz, lehet h anelkul is megmaradna a pici. Mint írtad, biztonság esetére írta fel.:)

2018. febr. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Én most szedem (igaz csak 1x naponta) és nekem szájon át kell szedni. Azóta sincs gond a babával szóval szerintem jó így.

A betegtájékoztatójában is az van, hogy "csak szájon át!" szedhető, szóval szerintem ne kísérletezz. Ha hüvelyi úton akarnak progeszteront bevinni van külön olyan készítmény is aminek úgy csinálták meg a bevonatát stb. (utrogestan pl)

2018. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

SZIA! nekem inszeminációm volt és onnantól kezdve kellett használnom 3x1-et hüvelybe majd a 7.héttől kellett fokozatosan leépíteni 2x1 majd 1x1 dózisba a 13.hétig.

A lombikos és inszemes orvosok kizárólag hüvelyi használatra adják, mert egy az hogy sokkal jobban hat és nem okoz szédülést, hányingert mint ha lenyelné az ember :)

2018. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kedves 2.! én is utrogesztannal kezdtem de pár nap után csípett viszketett mire mondta a doki hogy mogyoró olaj van benne és biztos allergiás vagyok rá. Így kaptam a progeszterone exelist.
2018. febr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

Kicsit " döbbenettel " olvasom, kismamák szedik leginkább az itt hozzászólok.

A " másik véglet ", változókor miatt szedem, most először ...

Kismamáknak szerintem mindenfél gyógyszert nem írnak fel csa úgy....

És ha ezt javasolják, el kell fogadni.

Ha van kérdésetek választ kaptok rá? előnyök, hátrányok...

Anno folsavat javasolták, szorgalmasan szedtem.

2018. febr. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A progeszteron exeltis szájon át nekem mérhetetlen fáradtságot meh gyomorégést és fejfájást okozott. Azt mondta a doki hüvelyben alkalmazzam, tényleg csökkent a mellékhatás de nekem is felborította a üvelyflórámat. és a vetélések jelentős részét hüvelyi fertőzés okozza... Nem működik hüvelyben, szerintem azért mert nem arra van kitalálva egy lágy kapszula hogy hüvelyben oldódjan,és az van a leírásban, hogy csak szájon át. Kértem másikat A cyclogest hüvelykúp sokkal jobb. Nem érzek mellékhatást. Csak ebben is lehet valami mogyoró vagy mifene mert allergiás vagyok rá kicsit...
2021. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!