Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem karos ennyi sport?

Nem karos ennyi sport?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőm 21 hetes terhes. Mindig is sokat sportolt de most pihenőnap nélkül mindennap edz! Hiába mondom neki,hogy sok lesz szerinte rendben van ,mert nem olyan intenzív az edzés. Nem sok a mindennapi mozgás???

2018. febr. 6. 06:14
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván érzi, ha gond van. Te mit aggódsz ezen ennyire? Az alacsony intenzitással pedig hadd edzen már, amíg teheti.
2018. febr. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jól van csak aggódom érte.
2018. febr. 6. 06:22
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Annak, akinek az élete része a sport, kínszenvedés lehet abbahagyni. Ha egyébként nincs gond a terhességével, akkor nyugodtan edzhet. Az orvosával biztosan megbeszélte ezt.

Aki meg nem sportol, annak meg bármennyi sport soknak tűnik...

2018. febr. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem lenne jo, azt erezne, mert nem birna.

Hidd el.

En is sportolok, volt olyan terhessegem, ahol szinte vegig toltam (nyilvan csokkentett intenzitassal), mert semmi bajom nem volt.

Es volt olyan terhessegem, amikor a nem vart mensi kornyeken a bemelegito futas 5 perceben azt hittem, hogy kidolok. Nem ertettem mi van, elotte nap meg semmi gond nem volt.

Kovetkezo nap ismet sz.rul voltam, abbahagytam akkor is, nem is birtam volna egy masodperccel sem tovabb, kulonben elajulok.

Akkor jutott eszembe, hogy lehet, hogy baba van, teszteltem es valoban, pozitiv lett.

A nagy sportmultammal kb a 14. hetig az is kihivas volt, hogy temposabban setaljak a gyerekekkel es a kutyaval a parkban...

Ha akartam volna, se birtam volna eszeni.


Ez alapjan en azt mondom, hogy tokeletesen erzi az ember, hogy mennyit bir terhesen, ha sok lesz neki, akkor ugysem fogj birni csinalni, barmennyire akarja.

2018. febr. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ameddig jól esik neki, addig nem. Érezni fogja, mikor elég. Tény, hogy versenyszerű sportnak nem várandósan kell nekiállni, de akinek ez napi rutinja, annak fontos. Ráadásul az állóképességre, izmaira irtó nagy szüksége lesz szülés közben.

Én régóta futok, az várandóság elején már éreztem, hogy könnyebben kifulladok, nehezen megy a hasi légzés, ezért először kocogásra, majd tempós sétára váltottam, de hosszútávon. Ha nem csinálhattam volna, meg is őrültem volna. Most gyakorlatilag bármelyik pillanatban beindulhat a szülés és 1 hete hagytam abba a lecsökkentett intenzitású sportot, mert már nem esik jól. Baj sosem volt belőle, sőt... persze azért észnél kell lenni, de remélhetőleg ezt barátnőd is tudja.

2018. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!